Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Czy to żart?

Go down 
+8
Malto
Anka 88
EREIS
LadyArvena
koziorożec
XX_lero
Manroe
xTikTakx
12 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Go??
Gość
Anonymous



Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostCzw Lip 26, 2012 12:17 pm

Moja koleżanka Toranee (nie ma konta na zagrodzie) dostała wiadomość na howrse cup od użytkownika Oha'io Chodzi o avatar.
Spójrzcie na jej awek : http://int.howrsecup.com/joueur/fiche/?id=25161
a na jego: http://int.howrsecup.com/joueur/fiche/?id=30816


Czy coś jest w tym skopiowanego? :c Kurcze!
Tak brzmiała jego wiadomość:
Tytuł: ZOSTAŁAŚ OSKARŻONA O KOPIOWANIE
treść: Skopiowałaś MÓJ pomysł na avatar, usuń ten avatar i tu i na Howrse, albo zgłoszę Cię w obu grach. Nie życzysz sobie kopiowania, a sama kopiujesz .


Do tego napisał o niej obraźliwe treści na prezentacji... eh. :c Mówi że ją zgłosi..
Chcę się poradzić Was..
czy w tym avku jest skopiowany pomysł?!

Powrót do góry Go down
xTikTakx
Przyjaciel Zagrody
xTikTakx


Liczba postów : 700
Dołączył : 06/01/2012

Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostCzw Lip 26, 2012 12:20 pm

Av jest po prostu podobnie wykonany, ale raczej nie ma powodów do obaw, bo jest wiele takich prac.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostCzw Lip 26, 2012 12:25 pm

Tak, ale jeśli on ją zgłosi? Praktycznie już można powiedzieć że jest "zrujnowana" na howrse i HC.
Powrót do góry Go down
xTikTakx
Przyjaciel Zagrody
xTikTakx


Liczba postów : 700
Dołączył : 06/01/2012

Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostCzw Lip 26, 2012 12:28 pm

Jeśli zgłosi to się tylko ośmieszy. Smile
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostCzw Lip 26, 2012 12:30 pm

Ejejeje... Jakaś dziewczyna do niej napisała ,Masz śliczny avatar, wykonujesz takie?" Czy to może być podstęp? nie wiem.. bo ona nie ma oha'io w znajomych.
Powrót do góry Go down
Manroe
Przyjaciel Zagrody
Manroe


Liczba postów : 586
Dołączył : 08/04/2012

Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostCzw Lip 26, 2012 1:06 pm

Styl ten sam... wykonanie takie samo. Mnie się wydaje, że Oha'io ma trochę racji. Czy to żart? 2153337378
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostCzw Lip 26, 2012 1:06 pm

Mhm.. Jakoś kołowe avatary wszyscy robią. Very Happy Takie też jakoś robią, i co, nikt się nie czepia.
Powrót do góry Go down
Manroe
Przyjaciel Zagrody
Manroe


Liczba postów : 586
Dołączył : 08/04/2012

Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostCzw Lip 26, 2012 1:08 pm

Nie mówimy tu o kółkach xD Oha'io zrobił sobie taki awatar jako pierwszy.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostCzw Lip 26, 2012 1:09 pm

zresztą... i tak on już ją zrujnował na howrse i hc. Very Happy
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostCzw Lip 26, 2012 1:10 pm

jezu... ale ona go nie skopiowała tak?
Kółka jej się znudziły, to wzięła kwadrat. Ale uznała, że będzie ładniej z zaokrąglonymi bokami, to tak zrobiła.
Powrót do góry Go down
Manroe
Przyjaciel Zagrody
Manroe


Liczba postów : 586
Dołączył : 08/04/2012

Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostCzw Lip 26, 2012 1:10 pm

Cóż... mogła pomyśleć zanim skopiowała czyjś pomysł.
Powrót do góry Go down
XX_lero
Przyjaciel Zagrody
XX_lero


Nick w grze : Giwera
Liczba postów : 592
Dołączył : 22/03/2012

Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostCzw Lip 26, 2012 1:13 pm

Według mnie nie ma tam nic skopiowane. Na Howrse jest bardzo dużo tak wykonanych avatarów.
Powrót do góry Go down
Manroe
Przyjaciel Zagrody
Manroe


Liczba postów : 586
Dołączył : 08/04/2012

Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostCzw Lip 26, 2012 1:14 pm

XX_lero np.... ? Razz
Powrót do góry Go down
koziorożec
Przyjaciel Zagrody
koziorożec


Nick w grze : koziorożec
Liczba postów : 1626
Dołączył : 28/02/2012

Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostCzw Lip 26, 2012 1:21 pm

Catherine. =] napisał:
Cóż... mogła pomyśleć zanim skopiowała czyjś pomysł.
A skąd mogła wiedzieć, że on ma taki avek?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1778120
LadyArvena
Administrator
LadyArvena


Nick w grze : LadyArvena
Liczba postów : 4123
Dołączył : 17/01/2011

Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostCzw Lip 26, 2012 1:50 pm

Jak dla mnie taki "plagiat" jest bardzo naciągany...
W obu jest po prostu podobny styl. Ktoś jako pierwszy wpadł na pomysł awków ruchomych. Czy kolejne osoby są plagiatorami? Ktoś jako pierwszy stworzyl prezentację graficzną. Czyżby kolejne osoby były plagiatorami? Ktoś wpadł na pomysł prezentacji z ramą, ktoś inny wymyślił jak stworzyć kilka ramek... Ktoś wpadł na pomysł z prezentacjami w wixie... Ktoś stworzył nowy kod do ramek... Ostatnio modne też są prezentacje z skośnymi liniami. Ktoś był pierwszy. Czy więc każda osoba, która to podchwyciła jest plagiatorem?
W takim razie Oha'io także mozna oskarżyć o plagiat. Awatar wykonała w PS/gimpie - ktoś na pewno zrobił to wcześniej, skoro on/ona gra w Howrse dopiero 73 dni. A są gracze o stażu ponad 600. Patrząc na jej argumentację (podobny styl) splagiatowała także prezentację graficzną z ramką.
Tak na marginesie jestem też ciekawa, czy praca wykorzystana w jej prezentacji jest w całości jej autorstwa. A może pobrana z neta?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=187343
EREIS
Przyjaciel Zagrody
EREIS


Nick w grze : EREIS
Liczba postów : 1094
Dołączył : 19/02/2012

Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostCzw Lip 26, 2012 2:23 pm

wybacz zwykły obrazek z napisem o żadnym kopiowaniu czy plagiatowaniu nie ma mowy
do tego w ramach ciekawostka - czyżby małe przywłaszczonko z retuszem ??
Czy to żart? 29ad277a3acee4db206e5b19fbb3b168-d4evkw0
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=722213
Anka 88
Nowy
Anka 88


Nick w grze : Anka 88
Liczba postów : 19
Dołączył : 25/07/2012

Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostCzw Lip 26, 2012 2:28 pm

Te avatary są bardzo podobne jakby wykonała je ta sama osoba. Jestem pewna,że Oha'io mówi choć trochę prawdy.


POZDRO
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1362641
Malto
ZAGRODZIANIN
avatar


Nick w grze : Malto (konto skasowane), Malciak (do śledzenia poczynań Ow&Co)
Liczba postów : 2378
Dołączył : 09/04/2011

Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostCzw Lip 26, 2012 2:36 pm

Plagiat naciągany, jak tylko się da. Podobny kształt o niczym nie świadczy. Nie widzę, by Toranee użyła identycznego obrazka czy identycznej czcionki do wpisania swojego nicka. Straszenie jej zgłoszeniem to jakiś żart. Moim zdaniem Oha'io nie ma szans na wygranie sprawy - co więcej, zgłosi dziewczynę, a sama może zostać ukarana za niesłuszne oskarżenia. Tak się, jak to się mówi, z Bogiem. Jestem ciekawa finału.

I skoro Oha'io jest taka praworządna i przeczulona na punkcie praw autorskich, jestem ciekawa, co by powiedziała, gdyby ktoś zagadnął ją w temacie obrazka z prezentacji. Jak zalinkowała EREIS, obrazek jest podpisany, nie można go wykorzystywać do własnych celów bez zgody autorki. Ktoś złośliwy mógłby ją zgłosić - prezentacja zostałaby usunięta w try miga.


Ostatnio zmieniony przez Malto dnia Czw Lip 26, 2012 3:14 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2536024
Go??
Gość
Anonymous



Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostCzw Lip 26, 2012 3:14 pm

Malto - Oha'io to chłopak Wink
Nie widzę w tym żadnego plagiatu i nie wiem po co ta całą afera ze strony Oha'io Wink
Powrót do góry Go down
Malto
ZAGRODZIANIN
avatar


Nick w grze : Malto (konto skasowane), Malciak (do śledzenia poczynań Ow&Co)
Liczba postów : 2378
Dołączył : 09/04/2011

Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostCzw Lip 26, 2012 3:16 pm

Kamil2010 napisał:
Malto - Oha'io to chłopak Wink
Nie widzę w tym żadnego plagiatu i nie wiem po co ta całą afera ze strony Oha'io Wink
Chłopak, dziewczyna... jakby nie było, na plagiat mi to nijak nie wygląda Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2536024
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostCzw Lip 26, 2012 4:24 pm

Gdyby zdjęcie było to samo, można byłoby ostatecznie przyczepić się do tego, chociaż zdecydowana większość bierze obrazki i zdjęcia z googli, więc jedno z drugim może się pokrywać. Nie ma tu nic skopiowanego, więc koleżanka spokojnie może zgłosić sprawę do Administracji. Jeżeli ktoś chce wojować mieczem, najczęściej od miecza ginie.

Co ja paczę na jego prezentacji? Graficzny kufer. Coś obiło mi się kiedyś o wzrok, że nielegalnie wykorzystują zastrzeżoną przez autorów grafikę w celach 'zarobkowych'. Poza tym, Graficzny kufer do złudzenia przypomina nazwę Graficzna szafa (zmienił się tylko mebel). Sam plagiatuje, ale oskarża innych o plagiat 'swojego' (a g.... prawda, to jest czysta złośliwość, a nie jego styl... grafik z niego, jak z koziego zadka puzon) stylu.

Na marginesie, potwornie bezczelny małp...

Catherine. =] napisał:
Cóż... mogła pomyśleć zanim skopiowała czyjś pomysł.

Wściekłabym się, gdyby ktoś tak po prostu stricte skopiował wszystko ode mnie i byłoby to kropka w kropkę to samo, co moje (miałam taki przypadek. Dziewczynie nawet jednego słowa z mojej prezentacji nie chciało się zmienić, gdy słowo w słowo perfidnie ją ode mnie skopiowała), ale jeżeli ktoś robi coś w podobnym stylu, mnie to wsio ryba. Niech ten cały Oha'io nie robi z siebie ważniaka.

Poza tym, ja zrobiłam sobie kiedyś prezentację z nałożonym na wierzch osłem swojego autorstwa. Nikt z Graficznej Szafy nie bulgotał mi, że popełniłam plagiat ze względu na to, że oni robili w bardzo podobnym stylu.

Toranee niech napisze do któregoś z Modów, że została niesłusznie oskarżona o plagiat i bezpodstawnie zgłoszona.

Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Go??
Gość
Anonymous



Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostPią Lip 27, 2012 12:02 am

O boże mój drogi wszechmogący.. Czy to żart? 2153337378
Ludzie to mają problemy.Nie takie plagiaty się widziało.Wczoraj z nim rozmawiałam o tym avku oO Powiedziałam,że przecież jest inny,bo tak jest,a tu z tego wynikła taka nieprzyjemna sprawa.Może czasami i ja zbytnio przesadzam,ale no proszę was,przecież avatar jest całkiem inny..

PS.Napisałam dziś do niego w tej sprawie Smile
Powrót do góry Go down
Ejli
Przyjaciel Zagrody
Ejli


Nick w grze : Eiiri
Liczba postów : 1433
Dołączył : 31/12/2011

Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostPią Lip 27, 2012 12:12 am

A pro po plagiatów.
Ktoś stworzył prezentacje z ukośnymi kreseczkami w ramce.Teraz się od takich roi,ale jakoś nie wrzeszczy na wszystkich że mu splagiatowali.:> Dlatego więc twierdzę,że Oha'io mógłby również przymknąć na to jedno oko,a następnie drugie. Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=4080537
Go??
Gość
Anonymous



Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostPią Lip 27, 2012 1:02 am

Dziękuję wszystkim którzy ją popierają. Wink Tylko że teraz Oha'io może być przykro, a tora by tego nie chciała. Najlepsza byłaby zgoda.



A propo jego prezentacji..
Tora napisała do niego tak:

Hmh.. ty kopiujesz natomiast prace z deviantart'u. Mianowicie... praca z Twojego avatara i prezentacji, masz na nie zgodę od autora?

odpisał:
Tak, posiadam zgodę na użycie tej fotomanipulacji.
Przepraszam, ale rozmowę dokończymy jutro. W tej chwili muszę wyjść.
A ona:

Ta, tylko mnie jutro nie ma. Jak już to wieczorem ok. 5-6.
Skoro masz zgodę, daj jutro screena z rozmowy gdzie autor jasno wyraża że możesz użyć jego pracy do prezentacji i avka.
Powrót do góry Go down
Manroe
Przyjaciel Zagrody
Manroe


Liczba postów : 586
Dołączył : 08/04/2012

Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostPią Lip 27, 2012 1:04 am

Sakura- on jej jeszcze nie zgłosił, tylko, że Oha'io nie wie jak to było na prawdę...
Ja nie mogę do niego napisać bo mam bana na poczcie, za to, że napisałam coś od serca (Razz) do dziewczyny, która chciała ode mnie wyłudzić hasło. -.-
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostPią Lip 27, 2012 1:19 am

heh... wysłałam komentarz do autora na dA z linkiem do jego strony. Smile
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostPią Lip 27, 2012 1:24 am

Kurcze.. on się kapnął i usunął prezkę... Może ktoś zrobić screena jego avka?! proszę. D:
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostPią Lip 27, 2012 1:25 am

No i lipa. -.- ja nie zrobiłam screena bo jestem u cioci i nie mogę.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostPią Lip 27, 2012 1:26 am

Teadie,takie zachowanie nie jest zbyt miłe.Mogą mu za to grozić bardzo ciężkie konsekwencje.Chyba nie pomyślałaś o tym,że mogą go później po sądach wzywać.. To był po prostu nietaktowne.. -.-
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipostPią Lip 27, 2012 1:30 am

Znam Oha'io. Z innego forum. Uważa, że wszystkie pomysły są jego autorstwa, a potem zgłasza wszystkich, np. mnie, Co lepsze, dostałam ostrzeżenie, za OBRAŹLIWĄ WIADOMOŚĆ, gdzie raczej on pisał do mnie obraźliwie, niż ja do niego.

Catherine. =] napisał:
Styl ten sam... wykonanie takie samo. Mnie się wydaje, że Oha'io ma trochę racji. Czy to żart? 2153337378
Można pomyśleć, że skopiowała pomysł, więc może niech wyjaśni wszystko? Wiesz, może i Oha'io wymyślił pierwszy ten rodzaj avatara, ale ona nawet nie musiała o tym wiedzieć, tylko sama wymyślić.

Nazwę wymyśliła Philipek, to jej spółka.

Tak w ogóle, mnie też zgłaszał, bo nick na mojej prezentacji był niby w tym samym miejscu co u niego...

Oha'io to CHŁOPAK


Ostatnio zmieniony przez Themma dnia Pią Lip 27, 2012 1:44 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Czy to żart? Empty
PisanieTemat: Re: Czy to żart?   Czy to żart? I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Czy to żart?
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» To nie żart! Wirus hahaha atakuje na Facebooku

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: