Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 HELP!- pomóżcie! :)

Go down 
+3
Lubelak
EREIS
Manroe
7 posters
AutorWiadomość
Manroe
Przyjaciel Zagrody
Manroe


Liczba postów : 586
Dołączył : 08/04/2012

HELP!- pomóżcie! :) Empty
PisanieTemat: HELP!- pomóżcie! :)   HELP!- pomóżcie! :) I_icon_minipostPią Lip 27, 2012 4:08 am

Chcę kupić nową lustrzankę, ponieważ stara jest już tak zestarzała, iż ledwo zdjęcia robi. HELP!- pomóżcie! :) 2153337378

Chciałam się was poradzić z jakiej firmy wybrać ? Canon, Nikon czy co ?
Bardzo zależy mi na uzasadnionych odpowiedziach. Wink
Powrót do góry Go down
EREIS
Przyjaciel Zagrody
EREIS


Nick w grze : EREIS
Liczba postów : 1094
Dołączył : 19/02/2012

HELP!- pomóżcie! :) Empty
PisanieTemat: Re: HELP!- pomóżcie! :)   HELP!- pomóżcie! :) I_icon_minipostPią Lip 27, 2012 4:32 am

polecam porozmawiać z tym panem https://www.facebook.com/niechwiadowicz.photo
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=722213
Lubelak
Administrator
Lubelak


Liczba postów : 2810
Dołączył : 18/01/2011

HELP!- pomóżcie! :) Empty
PisanieTemat: Re: HELP!- pomóżcie! :)   HELP!- pomóżcie! :) I_icon_minipostPią Lip 27, 2012 4:36 am

Postaram się złapać na GG naszą starą Moderator Furia. Jest ona zawodowym fotografem. Tylko że nie odpisuje już długi czas, idący w miesiące Sad
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=494332
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

HELP!- pomóżcie! :) Empty
PisanieTemat: Re: HELP!- pomóżcie! :)   HELP!- pomóżcie! :) I_icon_minipostPią Lip 27, 2012 4:56 am

Sama jestem ciekawa, jaką polecacie. Co prawda nie teraz, ale za jakiś czas zechcę kupić jakąś fajną i stosunkowo niedrogą lustrzankę i ta wiedza na pewno mi się przyda Wink

Catherine, podaj jeszcze, jakie są Twoje możliwości finansowe, ile możesz potencjalnie wydać na nowy aparat Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Sharpy
Raczkujący
Sharpy


Liczba postów : 62
Dołączył : 09/07/2012

HELP!- pomóżcie! :) Empty
PisanieTemat: Re: HELP!- pomóżcie! :)   HELP!- pomóżcie! :) I_icon_minipostPią Lip 27, 2012 5:33 am

Po pierwsze, co chcesz tym pstrykać. Po drugie, jaki masz budżet.

Bo tak, to z czystym sercem mogę polecić Canon EOS 1D mark IV. Wart każdej złotówki... Każdej z jego 17,000 złotówek... ;D

Tak na serio:

Jeśli nie śpisz na forsie, to Canon, używkę, najlepiej coś nowszego niż 350D,
przyoszczędź na body bo za body idą mało przydatne bajerki a za to zainwestuj w dobre szkła, bo dobre szkła to dobra jakość zdjęcia. Najlepiej dwa obiektywy, na dalszy dystans i szerokokątny, choć na początek zamiast szerokokątnego starczy ci "kitowy" (ten, który dostajesz z aparatem, Canon EF-S 17-55)

Jeśli cię stać, jako tele bierz jakieś IS (stabilizacja obrazu) o ogniskowej dolny zakres okolice 50, górny - im więcej tym lepiej, 150, 200, 400... Ale równie dobrze możesz zaoszczędzić na IS i zamiast tego kupić jakąś fajną optykę szerokokątną, z dolną ogniskową rzędu 10-12.
Powrót do góry Go down
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

HELP!- pomóżcie! :) Empty
PisanieTemat: Re: HELP!- pomóżcie! :)   HELP!- pomóżcie! :) I_icon_minipostPią Lip 27, 2012 9:30 am

Sama noszę sie z zakupem lustrzanki już dłuższy czas (niestety ciągle jakieś plany temu skutecznie zapobiegają wyciągając każdą złotówkę z kieszeni). Póki co plany się nie zmieniły i nadal będzie to Pentax K-x (KLIK). Plusy które są dla mnie konieczne - wysokie ISO, szybkość i nagrywanie filmów, obsługa RAW, możliwość zasilania normalnymi akumulatorkami. Do tego relatywnie niedrogi (tak, kiedyś uzbieram xD)
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
Sharpy
Raczkujący
Sharpy


Liczba postów : 62
Dołączył : 09/07/2012

HELP!- pomóżcie! :) Empty
PisanieTemat: Re: HELP!- pomóżcie! :)   HELP!- pomóżcie! :) I_icon_minipostPią Lip 27, 2012 3:57 pm

Jeśli masz czas i cierpliwość albo dojścia żeby upolować sensowne szkła w sensownej cenie (albo awersję do używanych), to z tego co słyszałem, Pentaxy są bardzo przyzwoite. Zaletą Canonów jest że są powszechne do bólu, przez co znalezienie używanych niezłej klasy w niezłej cenie szkieł wymaga tylko odrobinę cierpliwości i uwagi - Pentaxa mniej ludzi ma, więc mniej sprzedaje i po prostu mniej okazji pojawia się na rynku ale jeśli kupujesz nowy sprzęt to jakość jest podobna a często taniej niż Canon, a używany w fajnej cenie też da się znaleźć choć trudniej.
Powrót do góry Go down
Manroe
Przyjaciel Zagrody
Manroe


Liczba postów : 586
Dołączył : 08/04/2012

HELP!- pomóżcie! :) Empty
PisanieTemat: Re: HELP!- pomóżcie! :)   HELP!- pomóżcie! :) I_icon_minipostSob Lip 28, 2012 3:15 am

Mój budżet do 1 500 - 4 500.
Będę pstrykać fotki zwierzakom, głównie kotom, psom i koniom.
W szczególności zastanawiam się nad Canon EOS 1000D.
Powrót do góry Go down
Sharpy
Raczkujący
Sharpy


Liczba postów : 62
Dołączył : 09/07/2012

HELP!- pomóżcie! :) Empty
PisanieTemat: Re: HELP!- pomóżcie! :)   HELP!- pomóżcie! :) I_icon_minipostWto Sie 28, 2012 4:50 am

Sporo dobrego o 1000D słyszałem i myślę, że można go polecić. Budżet bardzo przyjemny na taką zabawę, bo akurat spokojnie przy tej cenie dokupisz ze dwa fajne obiektywy i jeśli nie masz to i resztę zabawek (statyw, filtry, baterie, karty, plecak czy torbę, zestaw do czyszczenia) i albo nie oprzesz się nawet o górną granicę widełek cenowych albo szkła zdobędziesz rzeczywiście wyższej klasy.

Zdecydowanie do twoich zastosowań dobierz jakiś tele ze stabilizacją i górną ogniskową w okolicach 200 czy 250mm (albo i wyżej jak się okazyjnie trafi). Natomiast na pejzaże, wnętrza i inne "szerokokątne" - wbrew radom zawodowców ja załatwiłem sobie nasadkę szerokokątną x0.6 dedykowaną na obiektyw kitowy i jestem z niej bardzo zadowolony. Cena to ułamek szerokokątnego obiektywu i sprawdza się znakomicie.
Powrót do góry Go down
Szarusia16
Przyjaciel Zagrody
Szarusia16


Liczba postów : 745
Dołączył : 20/04/2011

HELP!- pomóżcie! :) Empty
PisanieTemat: Re: HELP!- pomóżcie! :)   HELP!- pomóżcie! :) I_icon_minipostWto Sie 28, 2012 5:00 am

Canon EOS 40D to bardzo dobry model, sama planuję go kupić, używają go feanutri i aenkill, można je znaleźć na deviantart Wink
Przy zakupie używanych aparatów warto zapytać o przebieg migawki, bo teoretycznie migawka powinna wytrzymać do 100 tys. zdjęć więc im mniej wypstrykane tym lepiej.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





HELP!- pomóżcie! :) Empty
PisanieTemat: Re: HELP!- pomóżcie! :)   HELP!- pomóżcie! :) I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
HELP!- pomóżcie! :)
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Pomóżcie mi z Jowiszem
» prosze pomozcie mi ;)
» Błagam Pomóżcie !
» Pomóżcie jaszczurkom
» Prosze Pomozcie Mi

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: