Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Szkoła średnia - liceum teatralne, szkoła aktorska? Internat?

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Hoping.
Przyjaciel Zagrody
Hoping.


Nick w grze : Paulax9
Liczba postów : 1176
Dołączył : 02/01/2012

Szkoła średnia - liceum teatralne, szkoła aktorska? Internat?  Empty
PisanieTemat: Szkoła średnia - liceum teatralne, szkoła aktorska? Internat?    Szkoła średnia - liceum teatralne, szkoła aktorska? Internat?  I_icon_minipostNie Lut 03, 2013 4:10 pm

Otóż jestem w 2 klasie gimnazjum i już myślę "co dalej"? Pomyślałam chwilę o wszystkim i stwierdziłam: "Nie. Nie zniszczę swoich marzeń i wybiorę się do szkoły aktorskiej". Nastąpił jednak problem: gdzie taką szkołę znajdę? Myślałam o szkole z profilem teatralnym, ale nie wiem, czym różni się od aktorstwa. Wolałabym jednak to drugie. Więc proszę was o pomoc. Co lepsze: liceum o profilu teatralnym czy szkoła aktorska? I czy może jakiś wasz znajomy chodził do takiej szkoły, jak tak to do jakiej, bo w sumie to o to mi najbardziej chodzi, gdzie znajdę takie szkoły. Wiem, że jest jakaś w Łodzi i w Krakowie. Ewentualnie może być internat, ale nie chciałabym jeździć co weekend do domu 8h...
Jestem wymagająca, ale tutaj chodzi o moja przyszłość i marzenia. Byłabym wam wdzięczna za pomoc.
Powrót do góry Go down
http://ourstories.mojeforum.net/
LadyArvena
Administrator
LadyArvena


Nick w grze : LadyArvena
Liczba postów : 4123
Dołączył : 17/01/2011

Szkoła średnia - liceum teatralne, szkoła aktorska? Internat?  Empty
PisanieTemat: Re: Szkoła średnia - liceum teatralne, szkoła aktorska? Internat?    Szkoła średnia - liceum teatralne, szkoła aktorska? Internat?  I_icon_minipostPon Lut 04, 2013 3:44 am

A jesteś pewna, że aktorstwo to to co chcesz robić? To ciężki zawód. Musisz potrafić się odsłonić przed kamerami, przed obcymi osobami. Umieć płakać, pozwolić się obmacywać komuś, kto naprawdę może cię odrzucać. I z takimi osobami potrafić się całować.
W jednej z polskich szkół aktorskich, tych dobrych, których są dwie, albo trzy w Polsce, na pierwszych zajęciach studenci dostają ciekawe zadanie - pocałować partnera z ławki. Nie wiem, jak to jest, gdy trafi się z dziewczyną, ale cóż Wink W teorii chodzi o to, ze jak się już to zrobi, to ma się pierwsza podstawową barierę przełamaną i potem reszta idzie odrobinę łatwiej.

Z tego co tak rzuciłam okiem w net, to tego typu szkoły średnie to tylko prywatne.

Przykładowe liceum:
KLIK
Zasady rekrutacji do klasy pierwszej:
Spoiler:
Cena:
czesne : 600 zł miesięcznie

wpisowe: 1000 zł (na cały cykl kształcenia)




Tak przy okazji, jak wygląda egzamin wstępny na łódką filmówkę:
KLIK
Czyli:
Spoiler:
Studia można też robić na prywatnych uczelniach, ale podobno później ciężej o pracę.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=187343
Hoping.
Przyjaciel Zagrody
Hoping.


Nick w grze : Paulax9
Liczba postów : 1176
Dołączył : 02/01/2012

Szkoła średnia - liceum teatralne, szkoła aktorska? Internat?  Empty
PisanieTemat: Re: Szkoła średnia - liceum teatralne, szkoła aktorska? Internat?    Szkoła średnia - liceum teatralne, szkoła aktorska? Internat?  I_icon_minipostWto Lut 05, 2013 10:42 am

Dzięki Ci wielkie, Arvena.
Na pewno to jest to. Dużo ludzi mówi mi, że mam talent, nie mam większego problemu z kamerami, kiedyś nawet wygrałam Casting, ale moja mama nie oddzwoniła do agencji.

Problem tylko z tym, że te szkoły są daleko. Wyczytałam, że blisko znajduje się bursa (100zł/ms + 30zł wyżywienie/dzień). No i niestety drogo wychodzi.. ;/
Powrót do góry Go down
http://ourstories.mojeforum.net/
LadyArvena
Administrator
LadyArvena


Nick w grze : LadyArvena
Liczba postów : 4123
Dołączył : 17/01/2011

Szkoła średnia - liceum teatralne, szkoła aktorska? Internat?  Empty
PisanieTemat: Re: Szkoła średnia - liceum teatralne, szkoła aktorska? Internat?    Szkoła średnia - liceum teatralne, szkoła aktorska? Internat?  I_icon_minipostWto Lut 05, 2013 11:06 am

Hoping. napisał:

Problem tylko z tym, że te szkoły są daleko. Wyczytałam, że blisko znajduje się bursa (100zł/ms + 30zł wyżywienie/dzień). No i niestety drogo wychodzi.. ;/

30zl za wyżywienie? Szkoła średnia - liceum teatralne, szkoła aktorska? Internat?  4064056192 900zł za miesiąc za samo wyżywienie? A nie możesz z posiłków zrezygnować? Nawet jakbyś gdzieś do baru poszła coś zjeść, to za około 10 zł masz pierogi/naleśniki/inny obiad, plus z 10zł na obiad i kolację i masz 600 zł miesięcznie, a nie 900.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=187343
Sponsored content





Szkoła średnia - liceum teatralne, szkoła aktorska? Internat?  Empty
PisanieTemat: Re: Szkoła średnia - liceum teatralne, szkoła aktorska? Internat?    Szkoła średnia - liceum teatralne, szkoła aktorska? Internat?  I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Szkoła średnia - liceum teatralne, szkoła aktorska? Internat?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Szkoła z internatem
» PPSH Pierwsza Polska Szkoła Howrse
» Szkoła nie wychowuje i nie przekazuje wiedzy, za to stygmatyzuje uczniów

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: