Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa...

Go down 
+5
LadyArvena
Yamishi
wercia d
Ejli
Agasaja
9 posters
AutorWiadomość
Agasaja
Nowy
Agasaja


Nick w grze : Agasaja
Liczba postów : 36
Dołączył : 01/03/2013

Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... Empty
PisanieTemat: Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa...   Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... I_icon_minipostPon Mar 04, 2013 4:56 am

Dlaczego na Howrse nie ma przyklejonego tematu dla nowych i niedoświadczonych graczy np. "Metody oszustów - uważaj", który informuje o niebezpieczeństwach, oszukańczych wymianach itp.?
Przecież moderatorzy zapewne znają metody, którymi próbuje się od tych niedoświadczonych graczy wyłudzać hasła, konie, przedmioty z CR i inne rzeczy. Nowi gracze zazwyczaj ufają starszym stażem i uważają, że np. wymiana - "ty wystaw pierwszy" to tylko formalność. Sama zostałam oszukana ale gdyby taki wątek istniał na forum na pewno zapobiegł by wielu oszustwom. A tak - Howrse nikt nic nie może zrobić i wszyscy rzucają się na takiego gracza jak psy na kości, że sam jest sobie winien Sad
Co o tym sądzicie?
Powrót do góry Go down
Ejli
Przyjaciel Zagrody
Ejli


Nick w grze : Eiiri
Liczba postów : 1433
Dołączył : 31/12/2011

Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... Empty
PisanieTemat: Re: Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa...   Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... I_icon_minipostPon Mar 04, 2013 5:19 am

Według Owlient wymiany tego typu są na własną odpowiedzialność, nie sądzę więc aby dali jakiś wątek na taki temat. Możemy jedynie ostrzegać graczy na prawo i lewo aby pomyśleli dwa razy zanim się z kimś wymienią...
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=4080537
Agasaja
Nowy
Agasaja


Nick w grze : Agasaja
Liczba postów : 36
Dołączył : 01/03/2013

Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... Empty
PisanieTemat: Re: Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa...   Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... I_icon_minipostPon Mar 04, 2013 5:33 am

Ja próbowałam ostrzegać przed nieuczciwością graczy (nie podawałam loginów) ale zaczęto mnie zgłaszać a moderator zamknął wątek. Przykre, że na Howrse trzeba się uczyć na własnych błędach bo nawet moderatorzy nie są bezstronni
i czasem wpisują przed zamknięciem wątku uszczypliwy komentarz zamiast grzecznie pokierować tobą - co możesz zrobić.

Ejli,
Masz rację. Ja zawsze staram się pisać na PW kiedy ktoś prosi o pomoc i ostrzegać przed nieuczciwością innych.

Pozdrawiam,
Agasaja
Powrót do góry Go down
wercia d
Przyjaciel Zagrody
wercia d


Nick w grze : Meren_wen
Liczba postów : 840
Dołączył : 07/10/2012

Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... Empty
PisanieTemat: Re: Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa...   Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... I_icon_minipostPon Mar 04, 2013 1:26 pm

ja chyba wiem, czemu takiego wątku nie ma. przypuśćmy, że mamy KK i dobrego konia, a ktoś chce się wymienić KK i koń na ZN. no dobra zgadzamy się, no bo przecież ZN jest lepsze od KK, bo tak jakby dostaniemy więcej rzeczy "za darmo". no i choć KK i koń jest nam potrzebny wymieniamy się. wkrótce okazuje się, że zostaliśmy oszukani. piszemy na kontakt, a oni co? "wymiany są na własną odpowiedzialność". a czemu? bo skoro KK i koń był nam potrzebny, to kupimy kupony i odkupimy sobie je, tak samo jak konia *logika Howrse*
Powrót do góry Go down
Yamishi
Raczkujący
Yamishi


Nick w grze : ◞Uszatka◟
Liczba postów : 56
Dołączył : 09/03/2012

Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... Empty
PisanieTemat: Re: Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa...   Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... I_icon_minipostPon Mar 04, 2013 3:06 pm

Prawda jest taka, że Owlient w ogóle się nie przejmuje graczami. Niestety są bandą egoistów myślących tylko o pieniądzach, którzy (niestety) zrobili wciągającą i ambitną grę...ambitną, fakt, ale zepsuli ją ostatnimi czasy. Co chwila przypominają o nie podawaniu hasła, ale na temat oszustw nic nie powiedzą.
Poza tym ja się pytam, po co zakładają wątki o różnych zmianach i promocjach jak mają gdzieś zdanie graczy na ten temat?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1740812
LadyArvena
Administrator
LadyArvena


Nick w grze : LadyArvena
Liczba postów : 4123
Dołączył : 17/01/2011

Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... Empty
PisanieTemat: Re: Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa...   Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... I_icon_minipostWto Mar 05, 2013 12:54 am

Weria - niby na własną odpowiedzialność, ale jeśli dostarczy się dowody, to muszą ukarać oszusta Wink I to robią. Szkoda tylko, że nigdzie nie informuja, jak te dowody tworzyć i co powinny zawierać, więc kawał graczy o tym nie wie. Więc nie zgłasza, lub zgłasza źle.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=187343
Agasaja
Nowy
Agasaja


Nick w grze : Agasaja
Liczba postów : 36
Dołączył : 01/03/2013

Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... Empty
PisanieTemat: Re: Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa...   Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... I_icon_minipostWto Mar 05, 2013 4:55 am

LadyArveno,

Czy nie uważasz zatem, że powinien być taki wątek przyklejony na forum?
Np. "Nie daj się oszukać" czy o innym tytule. Moderator powinien zebrać od graczy informacje jak dochodzi do oszustw itp. i wypisać w kolejności - dla przestrogi, np:

1. Sprzedaż przedmiotów, które nie są dostępne na Howrse.
2. Sprzedaż przepisów na darmowe kupony.
.
.
.


Dodatkowo przydałaby się jakaś przechowalnia, do której przekazujemy przedmioty na wymianę z jakimś graczem. Jeżeli gracz A przekaże przedmiot do przechowalni i zarezerwuje dla gracza B to gracz B dodaje swój przedmiot do przechowalni i rezerwuje dla gracza A. Jeżeli w przechowalni znajdują się obydwa przedmioty (od gracza A i gracza B) to system to widzi i dopiero można nacisnąć np. akceptuj wymianę (nastąpi odświeżenie) i jeśli nadal żaden z graczy nie wycofał przedmiotu na wymianę to akceptuj. Uczciwe? Moim zdaniem tak Smile

Myślę, że ludzie przekonaliby się do takich legalnych wymian i oszuści nie mieliby już pola do popisu a zaufanie do Howrse znacząco by wzrosło. Tak sobie myślę Rolling Eyes
Powrót do góry Go down
LadyArvena
Administrator
LadyArvena


Nick w grze : LadyArvena
Liczba postów : 4123
Dołączył : 17/01/2011

Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... Empty
PisanieTemat: Re: Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa...   Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... I_icon_minipostWto Mar 05, 2013 6:59 am

Co do wątku - w teorii by się przydał. Jednak w praktyce... Ludzie nie czytają regulaminu forum, który jest też jednym z wątków. Nie czytają wątku na rozgrywce, gdzie pisze, ze do rozmów o promocji jest wątek na wydarzeniach. Wolą pytac na rozgrywce zaśmiecając ja. Ba - nad prywatnymi wiadomościami jest napisane na czerwono, by nikomu nie podawać haseł. A co robią gracze? I tak podają. Albo pytają na rozgrywce, czy można podać, bo ktoś im karze... :/


Co do wymian - teraz można powiedzieć, ze już taki system działa Wink Możesz zarezerwować wymianę coś za coś. I wszystko idzie legalnie, bez szansy na oszustwo. Tylko że gracze oprócz wymian "rzecz za rzecz" wymieniają się też "rzecz za konia", "rzecz za kilka rzeczy", "rzecz za kasę plus kupony"... I tu jest pole do popisu dla oszustów.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=187343
Athi
Jedną nogą w ZM
Athi


Nick w grze : Foxtrot
Liczba postów : 534
Dołączył : 03/11/2011

Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... Empty
PisanieTemat: Re: Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa...   Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... I_icon_minipostWto Mar 05, 2013 1:40 pm

Z tego co pamiętam, to kiedyś widziałam taką petycję o sprzedawaniu konia za rzecz z CR, rzeczy z CR za kupony i.t.d. To była jedna z nielicznych, z którymi się zgadzałam. Raczej wątpię, żeby Owlient wprowadził takie coś, bo przecież oni nigdy nie słuchają graczy, a dodatkowo byłoby więcej możliwości zdobycia kuponów, co im przecież nie na rękę.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1028468
Agasaja
Nowy
Agasaja


Nick w grze : Agasaja
Liczba postów : 36
Dołączył : 01/03/2013

Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... Empty
PisanieTemat: Re: Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa...   Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... I_icon_minipostCzw Mar 07, 2013 3:12 am

LadyArveno,
Więc trzeba zając się właśnie tym "polem dla oszustów" - zaorać je i stworzyć bezpieczny system wymian, na którym teraz oszuści zbijają Howrse'owy majątek.
Gdyby wszystkie rzeczy można było wymienić na pozostałe legalnie to poprawiło by bezpieczeństwo graczy a Howrse byłby postrzegany jako przyjazna i bezpieczna strona, nie uważacie?
Powrót do góry Go down
Lubelak
Administrator
Lubelak


Liczba postów : 2813
Dołączył : 18/01/2011

Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... Empty
PisanieTemat: Re: Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa...   Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... I_icon_minipostCzw Mar 07, 2013 4:04 am

Uważamy, ale wpływu wielkiego na to nie mamy, co dzieje się na hrs. Ostrzegamy na Zagrodzie ile wlezie, jest fundacja Sleepwalker pomagająca nowym i oszukanym, na pewno jeszcze ktoś pomaga. Tyle możemy sami zdziałać.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=494332
wercia d
Przyjaciel Zagrody
wercia d


Nick w grze : Meren_wen
Liczba postów : 840
Dołączył : 07/10/2012

Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... Empty
PisanieTemat: Re: Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa...   Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... I_icon_minipostPią Mar 08, 2013 8:45 am

LadyArvena napisał:
Weria - niby na własną odpowiedzialność, ale jeśli dostarczy się dowody, to muszą ukarać oszusta Wink I to robią.
no niby tak, ale i tak przedmiotów nie oddadzą. więc i tak trzeba odkupić te przedmioty... znaczy nie trzeba, ale jak są potrzebne...
Powrót do góry Go down
Arrin
Przyjaciel Zagrody
Arrin


Nick w grze : Arrin
Liczba postów : 517
Dołączył : 22/08/2012

Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... Empty
PisanieTemat: Re: Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa...   Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... I_icon_minipostWto Mar 12, 2013 3:08 am

Dla owilentu jest ważny tylko zarobek, nic wiecej. Bezpieczeństwo oraz przyjemność z gry mają w Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... 2195938138. Zwalają odpowiedzialność na nas, dopiero jak napłynie im kilka skarg z łaski swojej ruszaswoje tyłki.
Dziwi mnie też zasada działania moderacji. Raz na jakisczas wejdą na forum, walna"prosze zaposnać sie z OZDF,zamykam" i dziekujedo widzenia. Wracajado gry olewajac całą resztę. Nosz .... wrociłam niedawno do nightwood ,połowa dzieciarni z howrse tam siedzi i jakoś o oszustwach nie słyszałam. Za to moderacja przynajmniej coś robi, nawet idiota trafi na pomoc "jak nie dać sie oszukać" .
Jak dla mnie: trzeba by tu zmienic całą grę od podstaw. Zaczynając od zrobienia prawdziwego forum gry,a nie wylęgarni troli (bo inaczej sie tego czegoś w grze nazwać nie da, bo forum to to nie jest ) . Bo teraz wszyscy maja nas graczy w poważaniu, a brak nadzoru to właśnie oszustwa.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2202596
Cloveu
Nowy
avatar


Nick w grze : Cloveu
Liczba postów : 18
Dołączył : 26/02/2013

Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... Empty
PisanieTemat: Re: Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa...   Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... I_icon_minipostSro Kwi 03, 2013 8:39 am

Co prawda, to prawda, młodzi gracze często dają się oszukać... Spora część z nich na pewno boi się oszustwa, i nie chce wystawić pierwsza... Ale kto by się nie oparł ofercie dwóch 5-żywiołów za jednego konia z ZJ...?

Owlient nic sobie z tego nie robi, po zgłoszeniu na Kontakt żądają dowodów, których gracze w sporej ilości po prostu nie umieją podać, a nawet gdy podadzą to oszust nie zostanie ukarany, a koń nie zostanie zwrócony... po co więc w ogóle zawracać sobie głowę zgłaszaniem czegokolwiek na Kontakt, skoro i tak cię zleją?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2782828
Sponsored content





Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... Empty
PisanieTemat: Re: Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa...   Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa... I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Nowi gracze na Howrse najbardziej narażeni na oszustwa...
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Oszustwa na Howrse
» [HOWRSE] Nowi towarzysze?
» Co was najbardziej denerwuje na oficjalnym forum Howrse ?
» Użytkownicy przeglądarki Opera narażeni na ataki!
» Gracze, którzy odeszli... Dlaczego?

Pozwolenia na tym forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: