Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Jazda Konna

Go down 
+23
Nefra01
Katty Pery
MrsKopytko
Sabula
Suzan
Alaya
klaczkakoniara
Clue
Philipek
boniowata
deccot
Pati...xd
Hoping.
katty88888
avrilka
Konikowa-pani
asia_
Asiuu
Kesha09
Mirelle
Farabolxd
Linea2010
Azarel
27 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Azarel
Nowy
Azarel


Liczba postów : 32
Dołączył : 31/10/2011

Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostWto Gru 06, 2011 6:57 am

Myślę że wielu z was jeździ konno.
Ja jeżdżę u mojej znajomej w piątki i niedziele na nieogarniętej klaczy-kucyku Samancie : 3
Umiem kilka podstawowych rzeczy jak skręcanie czy zatrzymanie konia : 3 Umiem kłus anglezowany obecne pracujemy nad ćwiczebnym. Potem galob i skoki ; )
A wy? Co powiecie o swoim zamiłowaniu to tych czworonożnych stworzonek? Ile jeździcie? Na koniu jakiej rasy?

Azarel.
Powrót do góry Go down
Linea2010
ZAGRODZIANIN
Linea2010


Nick w grze : Linea2010
Liczba postów : 745
Dołączył : 31/10/2011

Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostWto Gru 06, 2011 7:43 am

Ja jeżdżę jakoś od 2 lat, z przerwami. Wcześniej jeździłam w stadninie i moimi ulubionymi końmi była biała klacz Paint Beauty oraz ogier, konik polski Granit Smile W tym momecie jeżdżę na fiordzie koleżanki, Victorze. Opisałam go już krótko w innym temacie :3. Nie mam jakby zaplanowanych "lekcji" a szczególnie teraz. Czasem jeżdżę 4 dni w tygodniu a czasem wcale np. z powodu okropnego lodu. Zawsze jeździmy w terenie, skaczemy przez pnie w lesie albo same budujemy przeszkody. Victor to już staruszek, ma z 23 lata. Co nie zmienia faktu że jest kochany i uwielbia skakać przez przeszkody Smile
Ciekawe wydarzenia? Noo... Jak pojechałam z Victorem po zamarzniętej kałuży. To było przerażające... Albo jak na łące nadepnęliśmy na gniazdo os :O. Ale nie było tak źle, Victorek jest kanapo-podobnym i spokojnym koniem więc galopnął może ze 2 razy i przekłusowaliśmy kawałek żeby się oddalić od gniazda ;3. Pamiętam też jak mi pierwszy raz bryknął. Nie miał w sumie co robić, takie tam nudne jeżdżenie po polu więc gdy koleżanka coś mi opowiadała i staliśmy to nagle jak sobie bryknął w bok...! A potem od razu stanął jak był xD Nie wiem jak się utrzymałam.
No to chyba na razie wszystko :3
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=358567
Farabolxd
Już coś wie
Farabolxd


Nick w grze : Farabolxd
Liczba postów : 292
Dołączył : 03/12/2011

Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostWto Gru 06, 2011 8:05 am

u mnie to na początku było różnie, wiele stajni, ciągłe zmiany i zero porządnej nauki, teraz jeżdżę w pewnej małej, kameralnej i bardzo rodzinnej stajni - szczerze kocham ją, trenerów (właścicieli) i osoby, które tam poznałam, ach, i konie oczywiście : D
przez te kilka lat bardzo dużo się nauczyłam, biłam rekordy skoków i zdobyłam pierwsze wyróżnienia w zawodach, teraz przez jakiś czas nie skaczę , i pewnie jeszcze trochę stan rzeczy nie ulegnie zmianie, a wszystko to spowodował jeden mały ogierek . mój trener od wakacji go układa, postanowił zaangażować mnie do pomocy, póki co z Młodym nie skaczemy, więc moja przerwa od sportowych treningów będzie pewnie z pół roku (rzadko wsiadam na coś innego niż Tongario ;p), jak by tego było mało , koleżanka poprosiła mnie o pomoc przy jej trzyletniej klaczy, toteż przyszło mi się męczyć z tymi Czubkami przez około 6 dni w tygodniu xd
Powrót do góry Go down
Mirelle
Już coś wie
Mirelle


Liczba postów : 199
Dołączył : 21/09/2011

Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostPon Gru 26, 2011 11:16 am

Ja niestety się nie rozpiszę, bo mi się nie chce (tak, leń ze mnie xd). Ale jeżdżę dosyc długo, lubię jeździc. Moją ulubienicą jest siwa klacz Nel. Ogólnie kocham konie, jeżdżę gdzieś tak dwa razy w tygodniu.
Powrót do góry Go down
Kesha09
Nowy
Kesha09


Liczba postów : 25
Dołączył : 08/12/2011

Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostWto Gru 27, 2011 12:30 pm

Ja zaczynałam gdzieś w 2008 r. ale moja noga się "zepsuła" i rok przerwy niestety musiał być. Mi osobiście jeszcze żaden koń nie bryknął, ale kiedyś pojechałyśmy na łąkę, a że leniowi się nie chciało nawet odrobinę pokłusować, na swoje nieszczęście urwałam gałązkę z krzaka. Od razu się zebrał i z kłusu zagalopował. Ba, to nawet był cwał ;d Zaskoczył mnie, nogi wypadły mi ze strzemion, tyłek się obił, ale przeżyłam.
A jeżdżę na małopolakach Jazda Konna 4074547142
Powrót do góry Go down
Asiuu
Już coś wie
Asiuu


Liczba postów : 102
Dołączył : 27/12/2011

Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostCzw Sty 05, 2012 8:23 am

ja jeżdżę, nie potrafię się określić, ile- jak miałam z 8 lat, byłam 2x na jeździe konnej, 2 lata temu przejeździłam całe ferie, w zeszłym roku od maja do października i od końca grudnia... oczywiście jeżdżę raz w tygodniu, nie mam ulubionego konia- staram się je zmieniać jak najczęściej, aby umieć każdego opanować w miarę możliwości, za to mam takie, na które nigdy więcej nie mam zamiaru wsiąść- na Fagasa na 10000% drugi raz nie wsiądę, o mało co nie miałam poważnego uyszkodzenia kolana, jak z niego spadłam, ponieważ się spłoszył, Emara jest stara i leniwa, a Jagienka strasznie wybija. nie znam wszystkich koni, ale bardzo lubię jeździć na Amelce- klaczy młp, Timurze, Jaspisie...
Powrót do góry Go down
asia_
Nowy
asia_


Liczba postów : 27
Dołączył : 25/12/2011

Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostSob Kwi 14, 2012 2:47 pm

Ja , jeżdzę od 8 lat Wink
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostNie Kwi 15, 2012 1:51 am

Azarel napisał:
galob
GaloP, a nie galoB Razz

Ja jeżdżę teraz 3 rok, ale co rok mam 4 miesiące przerwy na zimę Sad Moją ulubienicą jest Wiarunia, klacz wielkopolska, ale ma przemieszczającą się rzepkę w kolanie, a wiek nie pozwala jej na operację. Tylko małe dzieci mogą na niej jeździć, np. na lonży. No a od piątku mój kochany to Merlin, wielkopolski wałach, 175 cm w kłębie, aż się dziwiłam, że na niego weszłam Wink Niby jest wielki, część osób nawet się go boi, ale to wieelki pieszczoch Smile
Powrót do góry Go down
Konikowa-pani
Nowy
Konikowa-pani


Liczba postów : 23
Dołączył : 29/01/2012

Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostWto Kwi 17, 2012 10:28 am

No to zacznę może tak.. Pierwszy raz.. siedziałam na koniu gdy miałam 4 latka Very Happy
Naukę jazdy zaczęłam w 2007, to było 30 min ćwiczeń na koniu. Potem 2 lata nie jeździłam wcale i dopiero w 2009 pojechałam z znajomymi gdzieś do ich znajomego i tam uczyłam się zatrzymywać konia, ruszać, skręcać i zakłusować. Nie była to nauka z instruktorem, bo jeździłam na prywatnym koniu Wink To nawet nie była stajnia xP Klacz huculska, na imię ma Lady. Jeździłam na niej 2godziny i następnego dnia wstać z łóżka nie umiałam xP
Następnie w 2011 rodzice zapisali mnie na obóz konny. Tam był mój pierwszy galop i teren. W marcu tego roku znowu wsiadłam na konia, gdyż kupiłam sobie karnet za moje ciężko zarobione pieniądze xD Dalej pracuję nad galopem i 3-4 razy skakałam.
Tu mam film Wink Jeśli chcesz to zobacz Wink
https://www.youtube.com/watch?v=c3AUibFCUvs
Powrót do góry Go down
avrilka
Przyjaciel Zagrody
avrilka


Nick w grze : avrilka
Liczba postów : 2835
Dołączył : 30/01/2012

Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostWto Kwi 17, 2012 10:35 am

Ja nie jeżdżę SadSad Crying or Very sad
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3105170
katty88888
Przyjaciel Zagrody
katty88888


Nick w grze : katty88888
Liczba postów : 469
Dołączył : 04/12/2011

Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostSro Kwi 25, 2012 1:48 am

Ja miałam 2 lata przerwy zatrzymałam się na etapie galopu na lonży
i teraz 2 tygodnie temu znowu zaczęłam jeździć i mam nadzieję, że już na stałe :d
Na następnej lekcji prawdopodobnie będę już sama galopować Very Happy
Powrót do góry Go down
Hoping.
Przyjaciel Zagrody
Hoping.


Nick w grze : Paulax9
Liczba postów : 1176
Dołączył : 02/01/2012

Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostSro Kwi 25, 2012 7:17 am

Ja jeżdżę konno od roku. Aktualnie jestem na etapie skoków.
Powrót do góry Go down
http://ourstories.mojeforum.net/
Konikowa-pani
Nowy
Konikowa-pani


Liczba postów : 23
Dołączył : 29/01/2012

Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostPon Kwi 30, 2012 2:07 pm

i zaapomniałam dodać, że w sierpniu dostanę konia ^^ Jazda Konna 4074547142
Powrót do góry Go down
Pati...xd
Przyjaciel Zagrody
Pati...xd


Nick w grze : Pati...xd
Liczba postów : 4498
Dołączył : 01/08/2011

Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostWto Maj 01, 2012 1:04 am

Ja jeżdżę konno już od sierpnia poprzedniego roku (niedługo rok minie) regularnie. Jestem w fazie doszlifowania galopu i już tam jakieś przeszkody skacze. Very Happy
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3288
deccot
Raczkujący
deccot


Nick w grze : deccot
Liczba postów : 73
Dołączył : 21/08/2012

Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostSro Sie 22, 2012 3:58 am

Ja jeżdżę konno około 3 lata, ale nie skaczę, bardziej jeżdżę rekreacyjnie. Miałam półroczną przerwę i znów niedawno zaczęłam. Kiedyś jeździłam na koniu Tymian (Tymianek) -małopolski. Teraz jeżdżę na Miodzie, nowym w stajni koniu po Andaluzyjskich. Dopiero go poznaję i jak na dzisiejszy czas to nie umiemy się za bardzo dogadać... Tęsknię do Tymianka Sad , byliśmy już zgraną 'parą' niestety sama nie pamiętam czemu zrezygnowałam. 17 sierpnia zaczęłam znów od nowa przygodę z końmi. Smile
Powrót do góry Go down
boniowata
Już coś wie
boniowata


Nick w grze : boniowata
Liczba postów : 186
Dołączył : 09/07/2011

Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostPią Paź 05, 2012 12:21 am

Nie wiedziałam gdzie zapytać Wink
Na jaki kolor mogłabym ubrać tą kluskę?
http://wd6.photoblog.pl/np3/201206/FC/124900434.jpg
http://wd6.photoblog.pl/np3/201008/B6/72183295.jpg

Myślałam o błękicie połączonym z granatem <granatowo-błękitny czaprak/pad, granatowe ochraniacze/owijki i błękitne nauszniki ew. błękitny halter i granatowe nauszniki Wink>
Tutaj w błękitnym kantarze dla orientacji jak mniej-więcej to wygląda
http://wd3.photoblog.pl/np2/201207/4D/128078382.jpg

Będzie jej to pasowało coś takiego?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=304802
Gość
Gość
Anonymous



Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostPią Paź 05, 2012 1:58 am

Ta kluseczka będzie cudownie wyglądać w ciepłych odcieniach czerwieni oraz maliny, śliwkowy też powinien ładnie na niej wyglądać(jednak śliwka to bardziej dla rudzielców.)
Tak czy inaczej: czerwień(od jasnej do ciemniejszej), malina, bordo, ceglasty, błękitny, granatowy, morski- będzie na niej ślicznie wychodził.
Powrót do góry Go down
Philipek
ZAGRODZIANIN
Philipek


Nick w grze : Philipek
Liczba postów : 3748
Dołączył : 06/08/2011

Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostPią Paź 05, 2012 5:32 am

boniowato, śliczna kobyłka. Smile To Hucuł ? Myślę,że będzie jej pasował kolor niebieski,czerwony,fioletowy lub limonkowy. Smile
Powrót do góry Go down
http://doggi.forumpolish.com/
Clue
Przyjaciel Zagrody
Clue


Nick w grze : Clue
Liczba postów : 497
Dołączył : 16/09/2011

Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostPią Paź 05, 2012 7:09 am

Bułanki dla mnie w czerwieni, ale nie wygląda źle też w malinie albo delikatnym fiolecie.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostPią Paź 05, 2012 10:54 am

Ja niestety nie jeżdżę konno, ale wkrótce się ma to zmienić Smile
Powrót do góry Go down
klaczkakoniara
Już coś wie
klaczkakoniara


Nick w grze : klaczkakoniara
Liczba postów : 253
Dołączył : 27/06/2012

Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostPią Paź 05, 2012 12:05 pm

Ja nie jeżdżę konno,ale w wakacje zamierzam wyruszyć na obóz konny razem z moją przyjaciółką.Ale niestety pewnie tylko wtedy będę jeździć bo mieszkam w mieście a obozy są drogie :/
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1269763
boniowata
Już coś wie
boniowata


Nick w grze : boniowata
Liczba postów : 186
Dołączył : 09/07/2011

Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostPią Paź 05, 2012 11:42 pm

Dzięki za odpowiedzi, chyba zdecyduję się jednak na dwa komplety bo nagle zaczęła mi się podobać w fioletowym i limonce ;D

Philipek tak, hucułek.

A wracając do tematu wątku ta pani wyżej jest moja od 2 lat, jeżdżę od 3.
Jeździmy rekreacyjnie, jak zrzuci trochę brzuszka planuję skoki bo ma kobyłka wielkie serce do przeszkód.
W stajni w której stoi mam też pod opieką cudnego ogiera którego wszyscy się boją pomimo to, że bardziej niebezpieczny jest nawet mój grubasek ;D Ogier też hucułek.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=304802
Gość
Gość
Anonymous



Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostNie Maj 12, 2013 5:37 am

Ja też troszkę jeżdżę.Ostatnio byłam na rajdzie-Rajd Majowy 2013-koło Złotego Potoku.
Ciekawa jestem czy ktoś jeszcze był na rajdzie:
Link do zdjęć (jestem ciekawa czy wiecie gdzie ja jestem Jazda Konna 4282798970 ):
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.506714192726592.1073741827.100001640468994&type=1
Powrót do góry Go down
Alaya
Przyjaciel Zagrody
Alaya


Nick w grze : Alaya
Liczba postów : 731
Dołączył : 09/07/2012

Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostNie Maj 12, 2013 11:37 am

Ja jeżdżę od około 6 lat, aktualnie szlifuję skoki. Na tych wakacjach prawdopodobnie będę zdawać na brązową odznakę. Jest tu ktoś, kto już zdawał? Głównie chciałabym się dowiedzieć, jak wygląda egzamin z teorii, bo ten z ujeżdżenia i skoków już widziałam na własne oczy. Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2104607
Suzan
Przyjaciel Zagrody
Suzan


Nick w grze : Suzan
Liczba postów : 954
Dołączył : 21/09/2012

Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostNie Maj 12, 2013 1:21 pm

Ja jeżdżę od jakiegoś czasu u znajomego mojego taty na ogierze fryzyjskim, ale jak tylko zdam na prawo jazdy to zacznę jeździć w Stadzie Ogierów w Sierakowie - Uczą tam niesamowicie, bardzo wyczerpująco tłumaczą no i obsługa w ogóle jest przemiła, a miejsce niebywale urokliwe...
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=31458
Gość
Gość
Anonymous



Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostPon Maj 13, 2013 8:03 am

Ja będę zdawać jakoś teraz. Egzamin z teorii najczęściej wygląda tak, że biorą Cię do pokoju z egzaminatorem, on zadaje około 5 pytań i tyle. Potem jeśli zdasz to ujeżdżenie i skoki. Ale to zależy od miejsca i egzaminatorów Razz
Powrót do góry Go down
Suzan
Przyjaciel Zagrody
Suzan


Nick w grze : Suzan
Liczba postów : 954
Dołączył : 21/09/2012

Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostPon Maj 13, 2013 8:06 am

Ja tam planuję się pokusić nie o odznaki ale o papierki instruktorskie po ukończeniu szkoły średniej Very Happy z tego co wiem u nas w Sierakowie nie wymagają odznak do kursu.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=31458
Sabula
Przyjaciel Zagrody
Sabula


Liczba postów : 1203
Dołączył : 08/08/2011

Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostPon Maj 13, 2013 9:15 am

Alaya napisał:
Na tych wakacjach prawdopodobnie będę zdawać na brązową odznakę. Jest tu ktoś, kto już zdawał? Głównie chciałabym się dowiedzieć, jak wygląda egzamin z teorii, bo ten z ujeżdżenia i skoków już widziałam na własne oczy. Smile
U mnie brali po trzy osoby do sali i zadawali pytania, które możesz znaleźć na stronie PZJ. Z tym że takie łatwe, karmienie, czyszczenie, zachowania konia, szczepienia, figury na ujeżdżalni itp, nie musisz kuć definicji na pamięć, bo niektóre są strasznie skomplikowane, mimo że pytanie jest łatwe Razz Ogólnie teorie każdy zdaje.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostWto Maj 14, 2013 8:04 am

Ja jak zdawałam Popularną,to miałam podstawowe pytania z zakresu czyszczenia,krajoznastwa (jakie pomniki przyrody odwiedziłam na rajdzie itp),główne części konia.Ogółem taka prościzna.Każdy zdał.
Powrót do góry Go down
Alaya
Przyjaciel Zagrody
Alaya


Nick w grze : Alaya
Liczba postów : 731
Dołączył : 09/07/2012

Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipostWto Maj 14, 2013 11:19 am

Ok, dzięki za odpowiedzi, w sumie to to nie jest aż takie straszne, jak myślałam. Razz Na szczęście mam jeszcze dużo czasu, żeby się pouczyć, bo jak będę zdawać to raczej na wakacjach. Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2104607
Sponsored content





Jazda Konna Empty
PisanieTemat: Re: Jazda Konna   Jazda Konna I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Jazda Konna
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» ANKIETA - czy jeździsz konno
» Jazda Konna - powrót
» Jazda konna , kynologia , muzyka
» Dziwna jazda

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: OFFTOPIC :: Rozmowy :: Inne pogawędki :: Hobby-
Skocz do: