Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Własnoręczne prezenty na Święta

Go down 
+11
Farabolxd
ZetkaEmka
Adora
Lubelak
Rose666
Nevarra
LadyArvena
xkropkaxx
Athi
Guzik
Sweet Rabbit
15 posters
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Rose666
Przyjaciel Zagrody
Rose666


Nick w grze : Alvienne
Liczba postów : 546
Dołączył : 12/05/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostNie Gru 18, 2011 3:34 am

Staram się znaleźć jakąś piosenkę,przy której się nie pogrążę.Skrzeczę i skrzypię,gdy śpiewam.Dyktafon nie kłamie Very Happy
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2224054
Rose666
Przyjaciel Zagrody
Rose666


Nick w grze : Alvienne
Liczba postów : 546
Dołączył : 12/05/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostNie Gru 18, 2011 3:35 am

guzikova Very Happy napisał:
Rose - super kadzidełka, kiedyś spróbuję zrobić Wink
Mój brat kupił w szkole w hallu,jakaś klasa sprzedawała choinki z papieru,filcu,aniołki,kadzidełka... Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2224054
Guzik
Przyjaciel Zagrody
Guzik


Nick w grze : guzikova :D
Liczba postów : 838
Dołączył : 13/12/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostNie Gru 18, 2011 3:40 am

no to super Wink
pamiętam kiedyś jak byłam zuchem to wycinaliśmy na zbiórce choinki z filcu i dodawaliśmy różne ozdóbki do tego i potem druhny sprzedawały to jako bombki na akcji zarobkowej Wink
zabawa całkiem fajna ^^
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=147468
Rose666
Przyjaciel Zagrody
Rose666


Nick w grze : Alvienne
Liczba postów : 546
Dołączył : 12/05/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostNie Gru 18, 2011 3:45 am

guzikova Very Happy napisał:
no to super Wink
pamiętam kiedyś jak byłam zuchem to wycinaliśmy na zbiórce choinki z filcu i dodawaliśmy różne ozdóbki do tego i potem druhny sprzedawały to jako bombki na akcji zarobkowej Wink
zabawa całkiem fajna ^^
Sama próbuję się za to zabrać,ale coś nie idzie.Wolny czas między siedzeniem przed kompem a zakuwaniem matmy zużywam na szkicowanie,a i tak jest coraz gorzej.
Okaj,już przestaję offtopować. Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 3722976733
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2224054
Adora
Raczkujący
avatar


Liczba postów : 73
Dołączył : 14/11/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostNie Gru 18, 2011 4:06 am

Sama z ciekawości próbowałam zrobić te mydełka : )
Za pierwszym razem mi nie wyszły, bo cała zawartość garnka zagotowała się, ale teraz są już w foremkach i muszę przyznać, że pachną nieziemsko (do jednego dodałam olejek różany, a do drugiego olejek waniliowy) i całkiem ładnie się prezentują.
Powrót do góry Go down
Guzik
Przyjaciel Zagrody
Guzik


Nick w grze : guzikova :D
Liczba postów : 838
Dołączył : 13/12/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostNie Gru 18, 2011 4:12 am

Adora czekamy na zdjęcia! Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=147468
Adora
Raczkujący
avatar


Liczba postów : 73
Dołączył : 14/11/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostNie Gru 18, 2011 4:27 am

Gdy będą gotowe z przyjemnością je sfotografuję i dodam Smile
Powrót do góry Go down
xkropkaxx
Już coś wie
xkropkaxx


Liczba postów : 128
Dołączył : 14/12/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostNie Gru 18, 2011 5:55 am

Moje dzisiaj będą gotowe. Nie wyszły mi trochę i są bardzo nie równe. Nie miałam nic, żeby do nich dodać więc są z brokatem, orzechami i makaronem-kokardki . Nie mialam też żadnych foremek ,więc są małe. Następnym razem zrobie ładniejsze. Niedługo zdjęcia ! : )
Powrót do góry Go down
Guzik
Przyjaciel Zagrody
Guzik


Nick w grze : guzikova :D
Liczba postów : 838
Dołączył : 13/12/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostNie Gru 18, 2011 6:18 am

to super kropko Wink
ja mam jakieś foremki, ale bez dna i zastanawiam się czy wystarczą one położone na jakimś papierze xd
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=147468
ZetkaEmka
ZAGRODZIANIN
ZetkaEmka


Nick w grze : ZetkaEmka
Liczba postów : 2034
Dołączył : 06/08/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostNie Gru 18, 2011 6:29 am

Ja też spróbuję zrobić, chociaż pewnie też przyjdzie mi siedzieć w piwnicy. Smile
Powrót do góry Go down
Farabolxd
Już coś wie
Farabolxd


Nick w grze : Farabolxd
Liczba postów : 292
Dołączył : 03/12/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostNie Gru 18, 2011 2:35 pm

też spróbuję zrobić, chociaż nie mam za grosz talentu do takich zabaw xd.
ale postaram się, może to jakoś ' ożywi ' tegoroczne święta Smile
Powrót do góry Go down
ZetkaEmka
ZAGRODZIANIN
ZetkaEmka


Nick w grze : ZetkaEmka
Liczba postów : 2034
Dołączył : 06/08/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostNie Gru 18, 2011 10:28 pm

Ktoś już skończył i wstawi zdjęcia? Jestem bardzo ciekawa, jak to wyszło. Smile
Powrót do góry Go down
EveDallas
Moderator
EveDallas


Nick w grze : EveDallas
Liczba postów : 4676
Dołączył : 22/11/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostPon Gru 19, 2011 2:26 am

Bardzo fajnie i efektownie wyglądają choinki (tudzież piramidy, cytując... a nieważne kogo:D) z makaronu. Najpierw robi się coś na kształt stożka z tektury, potem na gorący klej przykleja się makaron i złoci/srebrzy specjalnym sprejem;]
Rodzicom ostatnio sprezenotwałąm własnoręcznie robiony kalendarz, zajęło mi to tydzień, ale efekt cudny;] Zdjęcia, trochę rysunków, jakieś koronki, liście...
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1432587
Adora
Raczkujący
avatar


Liczba postów : 73
Dołączył : 14/11/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostPon Gru 19, 2011 5:46 am

Ej, mi te mydełka jakoś nie wyszły - w lodówce zrobiła mi się z nich nieestetycznie wyglądająca breja, a na dodatek ona już nie pachnie tak ładnie :<
Zrobię jeszcze raz, ale może ktoś wie, co zrobiłam źle?
Powrót do góry Go down
Guzik
Przyjaciel Zagrody
Guzik


Nick w grze : guzikova :D
Liczba postów : 838
Dołączył : 13/12/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostPon Gru 19, 2011 5:48 am

Może ta "masa" mydlana się zagotowała? ;<
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=147468
Adora
Raczkujący
avatar


Liczba postów : 73
Dołączył : 14/11/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostPon Gru 19, 2011 6:23 am

Nie, za drugim razem była dobra, specjalnie pilnowałam jej i gotowałam na małym gazie.
Powrót do góry Go down
Guzik
Przyjaciel Zagrody
Guzik


Nick w grze : guzikova :D
Liczba postów : 838
Dołączył : 13/12/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostPon Gru 19, 2011 6:39 am

Hm, to nie wiem co się mogło stać ;/
Może któryś z dodatków zaszkodził mydełku? Co do nich dodałaś?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=147468
Adora
Raczkujący
avatar


Liczba postów : 73
Dołączył : 14/11/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostPon Gru 19, 2011 8:38 am

Brokat i po troszku olejków - różanego i waniliowego. Nie wydaje mi się, żeby któreś ze składników zaszkodziło :< Huhu, nie przejmuję się tym - robię dwa następne! Jedno czyste, bez niczego - takie kontrolne, a drugie zapachowe. Zobaczę teraz...
Powrót do góry Go down
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostPon Gru 19, 2011 8:40 am

Wersja modelarska: KLIK
Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Ornament-box_thm
Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Santa-set_thm
Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Xmasornament_snow_a_thm

Świąteczne kartki: KLIK
Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Pop-up-christmas-house_thm
Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Pop-up-santa_h02sle_thm
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
Guzik
Przyjaciel Zagrody
Guzik


Nick w grze : guzikova :D
Liczba postów : 838
Dołączył : 13/12/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostPią Gru 23, 2011 3:20 am

I jak, ktoś zrobił mydełka, kadzidełka czy coś tam jeszcze pokazane w wątku? Wink
Ja sama musiałam zrezygnować w tym roku z własnoręcznych prezentów z powodu braku czasu, ale kupiłam mamie i bratu prezenty (tato jest marynarzem i nie będzie go na święta ;(). Mama dostanie ode mnie płytę Happysad "Zadyszka" a brat podkładkę pod mysz z logiem klubu piłkarskiego, któremu kibicuje i ich gumową opaskę na rękę Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=147468
ZetkaEmka
ZAGRODZIANIN
ZetkaEmka


Nick w grze : ZetkaEmka
Liczba postów : 2034
Dołączył : 06/08/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostPią Gru 23, 2011 5:13 am

Szkoda, że nikt nie zrobił zdjęć mydełek, chciałam nimi przekonać mamę do tego pomysłu, ale trudno.
Powrót do góry Go down
Sweet Rabbit
ZAGRODZIANIN
Sweet Rabbit


Nick w grze : Rabbitek
Liczba postów : 1911
Dołączył : 04/11/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostPią Gru 23, 2011 9:26 am

Ja zrobiłam figurki z modeliny - jasnosiwego konia [dla mnie, super wyszedł], wiewiórkę [nie wiem jeszcze dla kogo, ale dla kogoś będzie] i "stworzonko", które miało być królikiem ale się mamie podoba jako figurka. Na pewno zrobię zdjęcie koniu. No i myślę co jeszcze zrobić; świnię czy żabę?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1311909
Guzik
Przyjaciel Zagrody
Guzik


Nick w grze : guzikova :D
Liczba postów : 838
Dołączył : 13/12/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostPią Gru 23, 2011 10:27 am

Ja bym zrobiła żabę Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=147468
Sweet Rabbit
ZAGRODZIANIN
Sweet Rabbit


Nick w grze : Rabbitek
Liczba postów : 1911
Dołączył : 04/11/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostPią Gru 23, 2011 10:36 am

Właśnie też tak myślę. A na razie zdjęcia nie wrzucę, nie mam - jeszcze nie zastygnięte, a jeśli chcę postawić to jego kopyta się zapadają.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1311909
Rose666
Przyjaciel Zagrody
Rose666


Nick w grze : Alvienne
Liczba postów : 546
Dołączył : 12/05/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostPią Gru 23, 2011 12:03 pm

Zgubiłam aparat...Żegnaj,kaso...Dobrze,że zdążyłam kupić prezenty dla rodziców,dzięki babci Very Happy
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2224054
Go??
Gość
Anonymous



Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Walentynkowe cuda   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostSob Lut 11, 2012 11:14 am

Jest to może nie tyle co konkurs co świetny temat, na zbliżające się walentynki, czyli jak przyrządzić coś pysznego, samemu dla tej jedynej lub tego jedynego. Tu piszcie swoje przepisy na ciasta, ciasteczka, dania główne, drinki i inne smakowitości oraz rady jak np udekorować dom lub też wykonać własnoręcznie prezent.


Danie główne:
Polędwiczki w zielonym pieprzu
Osób: 2
Czas: 30-45 minut Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Zegarek
Trudność: Łatwa Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Star_on

Składniki:

1 polędwiczka
1 śmietanka 30%
1 słoiczek marynowanego, zielonego pieprzu
pieprz

Sposób przygotowania:
Polędwiczki kroimy w około 5 cm plastry i rozklepujemy, przyprawiamy pieprzem. Obsmażamy na małym ogniu z małą ilością oleju, następnie dodajemy śmietankę i gotujemy w niej polędwiczki, aby nie były surowe. Dodajemy marynowany pieprz bez zalewy. Gotujemy aż zgęstnieje.

Idealne z surówką z sałaty lodowej, czerwonej cebuli, ogórka oraz rukoli i sosu do sałatek, na dodatek frytki, pieczone ziemniaki.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostNie Lut 12, 2012 1:57 am



stół trzeba jakos udekorować, żeby danie jeszcze lepiej smakowało:)
Powrót do góry Go down
asiiix
Przyjaciel Zagrody
asiiix


Liczba postów : 500
Dołączył : 21/12/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostNie Lut 12, 2012 5:00 am

Deser


Szarlotka krucha

Trudność: Bardzo łatwe

Składniki: 1,5 kostki margaryny
1 szklanka mąki
1 szklanka kaszy manny
0,5 szklanki cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
jabłka (tutaj na oko, zależy jakiej wielkości jest blacha)

Jabłka trzemy na tarce, w zależności od upodobań można dodać cynamon.
Wszystkie sypkie składniki dodajemy do miski (najlepiej dużej bo zawsze się coś wysypie Laughing ) dodajemy kostkę margaryny wcześniej pokrojoną, żeby łatwiej było to wymieszać. No i mieszamy (najlepiej idzie łapkami - przetestowałam ) tak, żeby nie było grudek z margaryny. Odkrajamy kawałek od 0,5 kostki margaryny i smarujemy nią blachę. Resztę, która zostanie zalecam włożyć do lodówki lub na chwilę do zamrażarki.
Na spód blachy kładziemy 2/3 ciasta, na to jabłka i na wierzch resztę ciasta. Na sam koniec wyjmujemy z lodóweczki margarynę i trzemy masło na wierzch ciasta. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 200 stopni na około 30-40 minut.

Smacznego Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=113015
Róża-chodowca9
Już coś wie
Róża-chodowca9


Nick w grze : Róża-chodowca
Liczba postów : 183
Dołączył : 23/09/2011

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostPon Lut 13, 2012 8:24 am

Czekoladki

Potrzebne rzeczy:
Silikonowa foremka
Mały dzbanuszek z dzióbkiem
No i na wszelki wypadek (jeśli ktoś ma tendencję do brudzenia sobie rąk) rękawiczki lateksowe

Składniki:
5 tabliczek czekolady o dowolnym smaku (tak na około 15 czekoladek, zależy jak duże są foremki)
Lukier w tubce KLIK

Przyrządzenie:
Rozpuść czekoladę. Polecam to robić w rondelku. Kiedy się już rozpuści wlej ją do dzbanuszka i przelej ostrożnie do foremek. Pozostaw do wystygnięcia, ale nie wkładaj do zamrażarki! Potem wyjmij delikatnie czekoladki i ozdób je lukrem. Nie musisz ich ozdabiać, ale jeśli chcesz żeby ładniej wyglądały i smakowały to polecam.


Przepis opracowany prze ze mnie ale zaczęłam robić takie coś w wieku 7 lat i do tej pory robię.
Powrót do góry Go down
Hoping.
Przyjaciel Zagrody
Hoping.


Nick w grze : Paulax9
Liczba postów : 1176
Dołączył : 02/01/2012

Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipostWto Lut 14, 2012 9:03 am

A ja nie lubię walentynek ;/
Potrawa? Naleśniki <3

Potrzebne będą:
Chochla
Patelnia
Miska

Litr mleka
2 jajka
2 szklanki mąki
Trochę cukru/soli (zalezy czy chcesz podac na słodko czy jakoś inaczej xd)
2,5 łyżki oleju
Sposób wykonania:
Do miski wlać mleko i wymieszać razem z jajkami stopniowo dodając mąkę. Mieszać aż do zniknięcia grudek. Dodać olej i cukier/sól. Po zrobieniu ciasta należy podgrzać patelnię i wlać trochę oleju (na oko). Chochlą wlać trochę ciasta na rozgrzaną patelnię i poczekać aż naleśnik ładnie się zarumieni. Przewrócić i zrobić to samo. Tak długo, aż zabraknie nam ciasta Very Happy

Smacznego ! Xd
Powrót do góry Go down
http://ourstories.mojeforum.net/
Sponsored content





Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Własnoręczne prezenty na Święta   Własnoręczne prezenty na Święta - Page 2 I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Własnoręczne prezenty na Święta
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Święta, święta idą święta - nowy event a jednak stary
» Moje własnoręczne prace ;P
» Prezenty
» Świąteczne prezenty
» Konkurs na prezenty!

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: POMOC :: Poradniki-
Skocz do: