Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Na co wpływa wskaźnik BLUP

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Lubelak
Administrator
Lubelak


Liczba postów : 2811
Dołączył : 18/01/2011

Na co wpływa wskaźnik BLUP Empty
PisanieTemat: Na co wpływa wskaźnik BLUP   Na co wpływa wskaźnik BLUP I_icon_minipostSro Sty 19, 2011 11:00 am

Średnia BLUPu rodziców (Blup mamy+blup taty podzielić przez dwa) mówi, jak dobry będzie źrebak. Jeśli średnia blupu rodziców jest dodatnia, źrebak będzie miał lepszy potencjał genetyczny niż średnia potencjału rodziców. Jeśli ujemny - potencjał źrebaka będzie niższy. A więc ciągłe rozmnażanie koni z ujemnym blupem powoduje że źrebaki są CORAZ GORSZE.

Dodatkowo, jeśli średnia Blupu jest dodatnia źrebak będzie miał wrodzone umiejętności. Ich rozkład i ilość zależy od umiejętności rodziców. Przy w pełni wytrenowanych rodzicach (wszystkie umiejętności pogrubione) o potencjale około 350 i blupie 100 każdy możemy otrzymać nawet ponad 100 punktów wrodzonych umiejętności u źrebaków. Te wrodzone umiejętności powodują że koń po treningu będzie miał więcej umiejętności niż koń z takim samym potencjałem, a zerowymi umiejętnościami wrodzonymi.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=494332
Fangusta
Już coś wie
Fangusta


Nick w grze : Fangusta
Liczba postów : 159
Dołączył : 21/10/2011

Na co wpływa wskaźnik BLUP Empty
PisanieTemat: Re: Na co wpływa wskaźnik BLUP   Na co wpływa wskaźnik BLUP I_icon_minipostNie Kwi 15, 2012 3:26 pm

Czyli jednak
a ja cały czas się nad tym głowiłam.
Czyli najlepsi rodzice to są z super blupem i dobrze wytrenowani
Powrót do góry Go down
 
Na co wpływa wskaźnik BLUP
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Co wpływa na ranking
» Czy wiek klaczy wpływa na źrebaki?
» 100 BLUP
» BLUPowanie konia
» BLUP itp...

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: POMOC :: Poradniki-
Skocz do: