Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 tut (c) vernille!

Go down 
+23
Masakra
hanka1998
Nika346
Always
poziomka22
bursztyn232
Heartlend10
wercia d
anna i wiki
koteczek043
Manroe
Basia
Alexinda
MrsKopytko
Poezja992
EveDallas
zαbαvεcкαα
Karolina211
Arbuzek_10
Szarusia16
koziorożec
blueberry.
Uśmieszek
27 posters
Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next
AutorWiadomość
Gość
Gość
Anonymous



tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostPią Kwi 20, 2012 10:46 am

zajęłam się obiecywaną serią tutoriali, przy czym właśnie w tym temacie pozwolę sobie wstawiać postępy, a skończone już tutki zamieszczę w odpowiednim dziale.

chętnych informuję, że prace ruszyły pełną parą i zainteresowanym przedstawiam zapowiedź pierwszej części, w której być może znajdą się nawet ciekawostki na dany temat, pomijając oczywiście wszystkie podstawowe informacje, dzięki którym będziecie mogli uczynić swój rysunek nieco bardziej realnym! Wink ponadto, jeśli ktoś czeka na konkretną część, śmiało piszcie, jakoś się zorganizuję tak, żeby najbardziej porządane części wyszły w miarę 'wcześnie' ;>

obiecywana 'zapowiedź' tutoriala o... kopycie -

tut (c) vernille! Newkopyto


wiele nie widać, ale myślę, że właśnie o to chodzi. ;> zapraszam do wyrażania opinii o samym pomyśle - to po pierwsze, po drugie, osoby rysujące proszę o streszczenie swoich największych problemów przy rysowaniu kopyta - pozwoli mi to lepiej napisać instrukcję. Wink
Powrót do góry Go down
Uśmieszek
ZAGRODZIANIN
Uśmieszek


Nick w grze : Uśmieszek06
Liczba postów : 1132
Dołączył : 09/12/2011

tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostPią Kwi 20, 2012 11:02 am

Bardzo fajny pomysł. Ja bardzo proszę o tutek dotyczący rysowania łba, słabo mi to idzie. Very Happy
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=295856
blueberry.
Jedną nogą w ZM
blueberry.


Nick w grze : blueberry.
Liczba postów : 858
Dołączył : 06/02/2012

tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostPią Kwi 20, 2012 11:46 am

Obejrzałam sobie kilka poradników na temat prac do CP i dla mnie Twoje są najlepsze. Wink
Co do kolejnej serii... Może spróbowałabyś mówić mniej "fachowym" językiem. Jako laik, w niektórych poradnikach nie wiele rozumiałam. Nie wiem czy inni też [bo po co dla jednej osoby coś zmieniać Wink] poprą mój pomysł, ale tak czy siak uwielbiam Twoją grafikę. I love you
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3141065&message=change
Go??
Gość
Anonymous



tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostPią Kwi 20, 2012 12:09 pm

Ja jak rysuję kopyto, duży problem sprawia mi ułożenie pęciny, jak koń stoi na ziemi. A największy problem jest, jak rysuję zgiętą nogę (jak np. w achał-tekinie lub arabie na howrse), to nigdy nie potrafię tego kopyta narysować tak, żeby wyglądało naturalnie. Zawsze wychodzi mi tak, jakby koń strasznie sztywno trzymał tą nogę albo miał ją gumową Sad
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostPią Kwi 20, 2012 2:42 pm

Uśmieszek - łeb, łeb... się zrobi. idzie duuuużo wolnego, więc pewnie coś tam podziałam ;D

aniawis39 - a mogę jakieś przykłady, jeśli chodzi o słowa, których nie zrozumiałaś? ^^ może ogarnę jeszcze jakiś tut z mini-słowniczkiem co do digitalu. Smile

Kiccia - ooookej, na pewno umieszczę kilka tego typu pozycji w odpowiednim 'dziale' ;D


ktoś jeszcze chętny do pomocy w tworzeniu tutka/ów? Smile
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostSob Kwi 21, 2012 4:30 am

albo to jest rozmazane, albo ze mną coś nie tak Very Happy

ja miałam robić tutoriale ale widzę że przy twoich nawet się nie biorę.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostSob Kwi 21, 2012 5:50 am

tak - rozmazane. bo tutorial skończony nie jest, i jest to tylko 'zapowiedź' ;>


ktoś jeszcze chętny, to pytanie brzmi: Co sprawia Ci największy problem przy rysowaniu kopyta? Smile
osoby, które wyrażą swoją opinię i odpowiedzą rzeczowo na pytanie, z pewnością umieszczę w specjalnym miejscu.. a jakim, to już wy się potem dowiecie ;D
Powrót do góry Go down
koziorożec
Przyjaciel Zagrody
koziorożec


Nick w grze : koziorożec
Liczba postów : 1626
Dołączył : 28/02/2012

tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostSob Kwi 21, 2012 8:17 am

U mnie tak jak u Kicci problem stanowią pęciny
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1778120
Szarusia16
Przyjaciel Zagrody
Szarusia16


Liczba postów : 745
Dołączył : 20/04/2011

tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostSob Kwi 21, 2012 11:09 am

dawajżesz już te kopyta xD
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostNie Kwi 22, 2012 7:11 am

nie dam, ale macie zapowiedź, kolejną, z której można nawet poczytać nieco XDD

tut będzie w przeciągu kilku dni. Smile

ze względu na rozmiar tutoriala, aby go zobaczyć, musisz kliknąć na ten napis


kolejny tutek będzie czysto teoretyczny, o narzędziach i terminach, jakich używają osoby rysujące, bo zauważyłam, że i z tym problem jest, a nie idzie w ogóle poradnika zrozumieć bez podstawowych zwrotów, zatem... lejdis end dżentelmens, kolejne pytanie!


Wymień zwroty związane z digitalem - z rysunkiem!



oczywiście pomagający zostaną 'nagrodzeni' w swoisty sposób. śmiało możecie wymieniać najróżniejsze nazwy, jakie wam tam tylko do głowy przyjdą ;D
Powrót do góry Go down
Uśmieszek
ZAGRODZIANIN
Uśmieszek


Nick w grze : Uśmieszek06
Liczba postów : 1132
Dołączył : 09/12/2011

tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostNie Kwi 22, 2012 7:16 am

No nie wiem... Brush, blur? Ja te słowa znam, ale ktoś może nie wiem i nie zrozumie tutka..
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=295856
Gość
Gość
Anonymous



tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostNie Kwi 22, 2012 10:16 am

ktoś jeszcze skory do pomocy? ;D
Powrót do góry Go down
Uśmieszek
ZAGRODZIANIN
Uśmieszek


Nick w grze : Uśmieszek06
Liczba postów : 1132
Dołączył : 09/12/2011

tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostNie Kwi 22, 2012 10:19 am

To może ja co do kopyt- zawsze mam problem z proporcjami, kopyto jest lekko wysunięte i nigdy nie mogę ''wyczuć'' kształtu i ułożenia. Mam nadzieję, że zrozumiesz tą chaotyczną wypowiedź. XD
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=295856
Arbuzek_10
Przyjaciel Zagrody
Arbuzek_10


Nick w grze : Arbuzek_10
Liczba postów : 1241
Dołączył : 19/04/2012

tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostNie Kwi 22, 2012 10:33 am

Ja mam problem z proporcjami w całym koniu. A najgorzej w pęcinach, zwłaszcza ze zgiętą nogą. Wtedy wychodzą różne cudeńka xD Np. 2 kreski z kulką albo pęcina gdzieś przy stawie skokowym Very Happy
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=487074
Karolina211
ZAGRODZIANIN
Karolina211


Nick w grze : Talunalu
Liczba postów : 1018
Dołączył : 28/02/2012

tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostNie Kwi 22, 2012 11:21 am

mój problem z kopytami to ich długość ;p zawsze, za 1 razem, są za krótkie Razz i jeszcze tak jakby połączenie kopyta z resztą - kopyto dobre, ale nie pasuje XD ale z tym 2 dam radę Wink

a co do terminów związanych z digitalem...
tablet, warstwa, brush, lineart, cieniowanie, smużenie, em em em... ee... myślę... ustawienia wielkości pędzla? XD krycie, twardzy/miękki pędzel, hm... i może jeszcze skróty pochodzące od nazw programów i narzędzi Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=28316
zαbαvεcкαα
Przyjaciel Zagrody
zαbαvεcкαα


Liczba postów : 1087
Dołączył : 08/02/2012

tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostNie Kwi 22, 2012 12:27 pm

Ciekawie się zapowiada.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostNie Kwi 22, 2012 12:29 pm

dobra. tutorial jest do zobaczenia w odpowiednim dziale, bądź tu. Smile


Ostatnio zmieniony przez vernille dnia Pon Kwi 23, 2012 7:50 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
zαbαvεcкαα
Przyjaciel Zagrody
zαbαvεcкαα


Liczba postów : 1087
Dołączył : 08/02/2012

tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostNie Kwi 22, 2012 12:30 pm

Brawo dla Ver!
Powrót do góry Go down
Uśmieszek
ZAGRODZIANIN
Uśmieszek


Nick w grze : Uśmieszek06
Liczba postów : 1132
Dołączył : 09/12/2011

tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostNie Kwi 22, 2012 12:31 pm

Jupi!
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=295856
Arbuzek_10
Przyjaciel Zagrody
Arbuzek_10


Nick w grze : Arbuzek_10
Liczba postów : 1241
Dołączył : 19/04/2012

tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostNie Kwi 22, 2012 12:33 pm

Hej, super tutek Razz
A i zajrzyj za jakieś 30 minut do "vernillkowe pseudo maziane" - wstawię łeb Very Happy
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=487074
Gość
Gość
Anonymous



tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostNie Kwi 22, 2012 12:35 pm

moment, moment, wszelkie komentarze proszę kierować raczej do tego wątku i mi tu nie śmiecić Very Happy
Powrót do góry Go down
zαbαvεcкαα
Przyjaciel Zagrody
zαbαvεcкαα


Liczba postów : 1087
Dołączył : 08/02/2012

tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostNie Kwi 22, 2012 12:40 pm

Przepraszamy pani Profesorek.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostPon Kwi 23, 2012 7:08 am

To czekamy na inne tutoriale. Ja poprosiłabym na oko, bo niby takie proste, a mi nie chce wyjść, szczególnie na białym koniu Sad
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostPon Kwi 23, 2012 7:30 am

kolejny tutorial będzie o słownictwie, o ile pozbieram tego wystarczająco dużo.

ktoś tam prosił o łeb, do którego musiałabym się bardziej przyłożyć, po za tym chcę wydać tut o grzywie i ogonie - bo i z tym jest mało roboty, więc nie wiem, co pierwsze - oko, czy może ta grzywa. ;D a słownictwo, tak myślę, że będę zbierać w trakcie tworzenia kolejnych tutków, prościej mi to będzie ogarnąć ;D
Powrót do góry Go down
Arbuzek_10
Przyjaciel Zagrody
Arbuzek_10


Nick w grze : Arbuzek_10
Liczba postów : 1241
Dołączył : 19/04/2012

tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostPon Kwi 23, 2012 7:37 am

He, najpierw grzywa, mi wychodzą jakiś "twarde" kreseczki zamiast ładnej grzywy, nawet grzywka mi nie wychodzi, tylko jakieś siano! A ja siana nie chcę! Very Happy
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=487074
Gość
Gość
Anonymous



tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostPon Kwi 23, 2012 7:57 am

wystarczy włączyć efekt nacisku i tyle xD wtedy bedziesz miala ladne koncowki ;D
Powrót do góry Go down
Arbuzek_10
Przyjaciel Zagrody
Arbuzek_10


Nick w grze : Arbuzek_10
Liczba postów : 1241
Dołączył : 19/04/2012

tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostPon Kwi 23, 2012 8:01 am

Zapewne Wink Ale jest on trochę denerwujący xD
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=487074
Uśmieszek
ZAGRODZIANIN
Uśmieszek


Nick w grze : Uśmieszek06
Liczba postów : 1132
Dołączył : 09/12/2011

tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostPon Kwi 23, 2012 10:21 am

Ktoś tam czyli ja. XD
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=295856
Arbuzek_10
Przyjaciel Zagrody
Arbuzek_10


Nick w grze : Arbuzek_10
Liczba postów : 1241
Dołączył : 19/04/2012

tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostWto Kwi 24, 2012 5:25 am

Mam kilka "słówek" - twardy pędzel, miękki pędzel, brush, krycie, warstwy, i... tyle xd
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=487074
Gość
Gość
Anonymous



tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipostSro Kwi 25, 2012 10:03 am

tut (c) vernille! 41826608

zatem.... ktoś ma pojęcie o czym ta część? Very Happy
Powrót do góry Go down
Sponsored content





tut (c) vernille! Empty
PisanieTemat: Re: tut (c) vernille!   tut (c) vernille! I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
tut (c) vernille!
Powrót do góry 
Strona 1 z 4Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» vernille na lipiec!
» Mission Possible: Kopyta (c) vernille
» Mission Possible: Grzywa (c) vernille
» o mój boże vernille foci co popadnie
» Krótkie sprostowanie dot. konta 'vernille'

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: HOWRSE :: Czarna Perła :: Tutoriale o maściach (wskazówki dla początkujących )-
Skocz do: