Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Patrzenie się w oczy

Go down 
+18
lue56
Vium
PlaybackJunkie8
EveDallas
wiki0396
Presence
wercia d
Philipek
Aangelika101
kara250
natalias143
CzekoBoom
Lana.
MaryMariaMara
hanka1998
Kikyo22
Basia
Evelynek
22 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Evelynek
Przyjaciel Zagrody
Evelynek


Nick w grze : aleksandra.j.1
Liczba postów : 744
Dołączył : 30/07/2012

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostPon Paź 01, 2012 2:01 pm

Otóż od pewnego czasu a w sumie od 4 klasy boje się patrzeć ludziom w oczy podczas rozmowy. Próbowałam już metod, które znalazłam w necie lecz nadal się boję. W tym roku lęk się nasilił. Gdy rozmawiam z nauczycielami patrze się w inne strony. Nigdy prosto w oczy. Nie wiem. Po prostu tak jakoś mam. Przez ten mój lęk dzieci w klasie się ze mnie śmieją. Ignoruję to, ale wcale nie jest mi wesoło gdy słyszę teksty typu "Patrz, idzie fobistka" lub "Oo przyszła do nas ta bojąca" i inne takie. Ostatnio na lekcji wychowawczyni zaczęła do mnie mówić. Jednak nie potrafiłam popatrzeć jej w oczy. Głowa uciekała mi na boki. Dzieci to widziały i do końca lekcji śmiały się ze mnie. I nie wiem też, dlaczego boje się właśnie patrzeć w oczy nie wszystkim osobom, lecz tylko niektórym nauczycielom m.in. mojej wychowawczyni i pani od polskiego. Normalnie nie wiem jak mam pokonać ten lęk. Wie ktoś co mam zrobić by pokonać ten lęk?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=559173
Basia
Jedną nogą w ZM
Basia


Nick w grze : Stokrotka 112
Liczba postów : 529
Dołączył : 16/08/2012

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostPon Paź 01, 2012 2:14 pm

Mnie też jakoś dziwnie patrzeć nauczycielom w oczy. Robię tak: patrzę się na czoło włosy lub kolczyki. Wygląda to jak bym patrzyła w oczy, ale nie patrzę.

P.S.
Zajmij się swoim piknikiem, bo jakbyś o nim zapomniała, kilka konkursów zostało nie rozstrzygniętych.
Powrót do góry Go down
Evelynek
Przyjaciel Zagrody
Evelynek


Nick w grze : aleksandra.j.1
Liczba postów : 744
Dołączył : 30/07/2012

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostPon Paź 01, 2012 2:33 pm

Basia napisał:
Robię tak: patrzę się na czoło włosy lub kolczyki.
łatwo się to mówi jak ja się u niektórych nauczycieli boję na twarz popatrzeć.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=559173
Gość
Gość
Anonymous



Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostPon Paź 01, 2012 10:56 pm

Niekoniecznie musisz patrzeć prosto w oczy. Możesz spoglądać na ubranie, na cokolwiek. Ja często w ogóle odwracam się bokiem i zerkam gdzieś w ścianę, czy podłogę, będąc totalnie zamyśloną. Wink
A co do tak przyjaznych kolegów i koleżanek - olej. Serio, każdy jest dziwny na swój sposób i pewnie nawet jakbym sama tam do Was poszła, to potrafiłabym każdemu wytknąć co w nim jest "nienormalne".
Powrót do góry Go down
Kikyo22
Przyjaciel Zagrody
Kikyo22


Nick w grze : Kikyo22
Liczba postów : 1083
Dołączył : 15/01/2012

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostWto Paź 02, 2012 2:14 am

Ja patrze ludziom na brwi, lub nos i chyba jeszcze nikt się nie połapał, że nie patrze im w oczy Smile
Powrót do góry Go down
hanka1998
ZAGRODZIANIN
hanka1998


Nick w grze : hanka1998
Liczba postów : 5814
Dołączył : 29/11/2011

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostWto Paź 02, 2012 6:56 am

Ja się boję patrzeć mojej wychowawczyni w oczy- zabija wzrokiem xD. Jak tylko zwróci się w moją stronę, to zerkam na jej naszyjniki, kolczyki, fryzurę lub cokolwiek, ale nie w oczy. Z innymi nauczycielami tego problemu nie mam.
Kiedyś też nie lubiłam patrzeć ludziom w oczy, zmieniło się to dopiero pod koniec podstawówki. Po prostu odwracałam wzrok lub patrzyłam np. w dół. Nie wiedziałam, czemu tak robię, ale mimo wszystko to robiłam. Może to jakiś rodzaj strachu? Może boisz się tych ludzi lub ich nie lubisz? A może nie masz zbyt wiele pewności siebie? Zacznij patrzeć w oczy rodziców/opiekunów, później bliższych znajomych, a z czasem będziesz mogła bez problemu paczać ludziom w oczy ;D
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1007218
MaryMariaMara
Przyjaciel Zagrody
MaryMariaMara


Nick w grze : Prezentacje.
Liczba postów : 663
Dołączył : 10/07/2012

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostWto Paź 02, 2012 9:57 am

A ja się lubię pogapić. Niektórzy się boją mojego wzroku.
Powrót do góry Go down
Lana.
Nowy
Lana.


Nick w grze : Lana.
Liczba postów : 7
Dołączył : 30/09/2012

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostWto Paź 02, 2012 12:38 pm

U mnie też się często zdarza, że gdy mój wzrok spotka się z czyimś (najczęściej osoby młodsze) to osoba szybko odwraca wzrok. Pamiętam swoją wizytę w Podstawówce, gdzie byłam "groźnym potworem', który gdziekolwiek spojrzał (czyt. na kogo) dzieciak uciekał wrzeszcząc (spójrz wyżej).
Powrót do góry Go down
CzekoBoom
VIP
CzekoBoom


Liczba postów : 1195
Dołączył : 16/03/2011

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostWto Paź 02, 2012 2:26 pm

Wiesz, myślałam nad tym co napisałaś. W sumie mam podobny problem, bo bardzo łatwo innym określić czy kogoś lubię czy nie. Osobom, którym ufam i naprawdę lubię patrzę w oczy mówiąc, ale kiedy spotykam kogoś brrr to unikam jego spojrzenia, zaczynam robić gesty rękami i to na nie się patrzę, albo bawię się muliną xd

Nie wiem kompletnie co z tym zrobić, czasami nie potrafię z kimś rozmawiać "twarzą w twarz" nazwijmy to XD
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1714772
natalias143
W skromnych progach Zagrody
avatar


Nick w grze : natalias143
Liczba postów : 435
Dołączył : 28/03/2012

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostSro Paź 03, 2012 6:53 am

ja miałam coś takiego, że nie mogłam mojej wychowawczyni z podstawówki patrzeć w oczy, ale to chyba kwestia tego, że miała coś nie tak ze wzrokiem XD
Powrót do góry Go down
kara250
Już coś wie
kara250


Nick w grze : AC / DC
Liczba postów : 103
Dołączył : 14/01/2012

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostCzw Paź 04, 2012 12:37 pm

Ja mam to samo ale u mnie nikt tego nie zauważa, zajmują się innymi sprawami. Ale ja w ogóle nie lubię ludziom paczeć w oczy.... Nie wiem czemu...
Powrót do góry Go down
Aangelika101
Już coś wie
Aangelika101


Nick w grze : Aangelika101
Liczba postów : 242
Dołączył : 15/02/2012

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostSro Lis 21, 2012 1:36 pm

Patrzenie się w oczy 0a97c51f2fb02c9e9a7d40afe

ja nic nie insynuuję, ale wiecie... Razz
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostSro Lis 21, 2012 1:48 pm

Ja nie widzę w tym nic śmiesznego. Też czasem nie lubię patrzeć ludziom w oczy podczas rozmowy ale to chyba nie powód do wyśmiewania kogoś ? Normalnie nie mogę pojąc uczniów z twojej klasy Patrzenie się w oczy 2153337378
Powrót do góry Go down
Evelynek
Przyjaciel Zagrody
Evelynek


Nick w grze : aleksandra.j.1
Liczba postów : 744
Dołączył : 30/07/2012

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostSro Lis 21, 2012 2:01 pm

Kamil, to pojmij to:
Martyna- M, Ja- J, A- Ania
M- *gada o tym, że niby zabiłam sobie świnkę*
J- *trzepnęłam ją lekko w rękę*
M mnie popycha, a ja przepadam przez nogę koleżanki i wpadam głową na ścianę.
J- Co ty robisz idiotko?!
A- głupia jesteś? Ona się mogła przewrócić i uderzyć w ścianę!
M- A mi mogła wybić oko.

Wybić oko poprzez lekkie uderzenie w rękę.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=559173
Philipek
ZAGRODZIANIN
Philipek


Nick w grze : Philipek
Liczba postów : 3748
Dołączył : 06/08/2011

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostCzw Lis 22, 2012 6:55 am

Ja podczas rozmowy mogę patrzeć w oczy, ale czasami mój wzrok jest na podłodze itd. Mimo wszystko, jak np. jestem na środku tablicy i muszę jakiś wiersz zdawać albo coś, patrzę w podłogę. Nigdzie indziej.
Powrót do góry Go down
http://doggi.forumpolish.com/
wercia d
Przyjaciel Zagrody
wercia d


Nick w grze : Meren_wen
Liczba postów : 840
Dołączył : 07/10/2012

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostPią Gru 21, 2012 10:42 am

u mnie było tak samo, ale często patrzałam na swoje oczy w lustrze i mi przeszło Wink
teraz znowu jak śpiewam na muzyce z pamięci (teraz nawet muzyka to horror) to nie wiem gdzie się patrzeć... ktoś pomoże?
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostPią Gru 21, 2012 11:46 am

Ja występując, nigdy nie patrzę prosto na widownię. Próbuję patrzeć tak, aby obraz był rozmazany. Nie mam wtedy stresu.
Również nieco boję patrzeć się w oczy nauczycielom. Np. przy odpowiedzi to dodaje stresu. Staraj się patrzeć w tą samą stronę, w którą masz odwróconą głowę, tyle, że w inny punkt, np. za okno. Wink
Powrót do góry Go down
wercia d
Przyjaciel Zagrody
wercia d


Nick w grze : Meren_wen
Liczba postów : 840
Dołączył : 07/10/2012

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostPią Gru 21, 2012 12:13 pm

dzięki, na pewno spróbuję Wink
Powrót do góry Go down
Presence
Przyjaciel Zagrody
Presence


Nick w grze : Presence
Liczba postów : 1861
Dołączył : 23/07/2011

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostSro Sty 09, 2013 1:18 pm

Ja może nie tyle boję się patrzeć ludziom oczy co się tego wstydzę... sama nie wiem czemu...
I co dziwne wstydzę się patrzenia w oczy moim rówieśnikom a nie nauczycielom.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3746365
wiki0396
W skromnych progach Zagrody
wiki0396


Nick w grze : wiki0396
Liczba postów : 334
Dołączył : 07/12/2012

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostPią Sty 11, 2013 8:10 am

ja bardzo boję się patrzeć w oczy, szczególnie pani od przyrody
Powrót do góry Go down
EveDallas
Moderator
EveDallas


Nick w grze : EveDallas
Liczba postów : 4676
Dołączył : 22/11/2011

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostPią Sty 11, 2013 9:17 am

nauczyciele tak maja, muszą zawiesic na kims oko:P ja zazwyczja wtedy pilnie spoglądam w ksiązke, w zeszyt, ćwiczenia... Po prostu nie lubię tak siedzieć i sie wgapiac w nauczyciela, nie ze się boję... Spróbuj patrzeć na przykład na włosy. Albo pilnie zerkaj na tablicę/do własnych notatek. najlepszy sposób zeby nie patrzec na nauczyciela na lekcji, to notowanie. j asię przełączma w takie coś na polskim, i na nauczyciaela patrzę tyklko jak wchodzi i wychod\i:P I potem mam 4 kartki notatek co linijke Razz
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1432587
wiki0396
W skromnych progach Zagrody
wiki0396


Nick w grze : wiki0396
Liczba postów : 334
Dołączył : 07/12/2012

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostPią Sty 11, 2013 10:11 am

no tak, ale ona zawsze robi 'chciałeś mnie oszukać !?' i patrzy się wzrokiem mordercy + przerażający głos, siedzę w 2 ławce koło okna, czyli bardziej z boku, a wszyscy się na mnie gapią
Powrót do góry Go down
PlaybackJunkie8
Przyjaciel Zagrody
PlaybackJunkie8


Nick w grze : Julis
Liczba postów : 1483
Dołączył : 07/12/2012

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostPią Sty 11, 2013 1:36 pm

Ja od dziecka nie patrzę w oczy. Nie dlatego, że się boję, po prostu nie lubię - kiedy się patrzę w oczy, to mam głupie uczucie, że wyglądam jak niedorozwój. o-o Dziwne, ale prawdziwe.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=438422
Vium
Przyjaciel Zagrody
Vium


Nick w grze : Vium
Liczba postów : 376
Dołączył : 25/12/2012

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostPią Sty 11, 2013 2:08 pm

ja strasznie nie lubię jak rozmawiam z kimś twarzą w twarz i ta osoba nie patrzy mi się w oczy- mam wtedy wrażenie że mnie zlewa Razz
Powrót do góry Go down
lue56
W skromnych progach Zagrody
lue56


Nick w grze : lue56
Liczba postów : 343
Dołączył : 02/08/2013

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostCzw Sie 08, 2013 6:36 pm

ja mam to samo moja nauczycielka postanoowiła mnie oduczyć tego bo kiedyś ja z nią romawim i patrze na bok i ona kazuje się na nią patrześ bo ma wrażenie że ją ignoruje a mnie wszędzie oczy uciekają i jak sięudało to mi zaczęły łzawić nie wiem czemu xD
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=763924
Temperance
Przyjaciel Zagrody
Temperance


Nick w grze : Temperance
Liczba postów : 846
Dołączył : 06/11/2011

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostPią Sie 09, 2013 3:05 am

Ja tam lubię się patrzeć w oczy i zdecydowanie mi to nie przeszkadza, bo po chwili to osoba z którą rozmawiam się peszy. Wyjątkiem był mój wychowawca w gimbazie który zawsze bez względu na wszystko patrzył się ciągle i to prościutko jak do Ciebie mówił. On mnie jeszcze bardziej utwierdził w fakcie że patrzenie sobie w oczy to nic strasznego. Razz
Powrót do góry Go down
Wild_Horse
Jedną nogą w ZM
Wild_Horse


Nick w grze : Elsker
Liczba postów : 553
Dołączył : 06/02/2013

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostPią Sie 09, 2013 4:57 am

Ja mam tak samo. Zawsze bojkę się że patrząc komuś w twarz, jestem natrętna.patrząc na nią/niego. Zwykle spuszczam wzrok. Najbardziej nasila się to chyba w czasie odpowiedzi. Gapię się w tedy na własne ręce oparte na biurku nauczyciela. Myślę że jest to spowodowane brakiem pewności siebie i przeświadczeniem, że nie jestem dobra w kontaktach z innymi ludźmi, co poniekąd jest prawdą. Kiedy się denerwuję, jestem zła, albo próbuję zrobić na kimś dobre wrażenie, mówię niewyraźnie i jąkam się. Pewna osoba z klasy powiedziała że bełkoczę jakbym była pijana (ja? największa przeciwniczka alkoholu na świecie?) -.-
Powrót do góry Go down
Broszka
Moderator
Broszka


Nick w grze : Broszka
Liczba postów : 1597
Dołączył : 20/01/2012

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostPią Sie 09, 2013 10:45 am

Ja tam zawsze patrzę prościutko w oczy. Więcej, lubię to robić. I jeszcze więcej, jak ktoś odwzajemnia spojrzenie po prostu nie potrafię się nie uśmiechnąć Very Happy I raz w taki właśnie sposób zostałam wzięta do odpowiedzi. 
Warto przełamać lęk przed patrzeniem w oczy, bo kontakt wzrokowy jest ważny podczas rozmów. Bo jednak kiedy oczy rozmówcy patrzą wszędzie tylko nie na nas, niezwykle trudno oprzeć się wrażeniu lekceważenia Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1288679
anje
Już coś wie
anje


Nick w grze : anje
Liczba postów : 171
Dołączył : 02/12/2012

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostNie Wrz 01, 2013 5:37 am

Patrz na włosy. Ludzie mają wrażenie, że nawiązujesz z nimi kontakt wzrokowy, a prawdę znasz tylko ty.
Powrót do góry Go down
anje
Już coś wie
anje


Nick w grze : anje
Liczba postów : 171
Dołączył : 02/12/2012

Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipostNie Wrz 01, 2013 5:42 am

Patrz na włosy. Ludzie mają wrażenie, że nawiązujesz z nimi kontakt wzrokowy, a prawdę znasz tylko ty.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Patrzenie się w oczy Empty
PisanieTemat: Re: Patrzenie się w oczy   Patrzenie się w oczy I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Patrzenie się w oczy
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Amatorskie, że aż... oczy krwawią
» Nasze kolory oczy:)
» Dlaczego patrzymy sobie w oczy?
» Podobno czego oczy nie widzą... Ale kto wie :D
» Ach,nasze głupie,kolorowe oczy...-złudzenia optyczne

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: