Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Pełny trening konia - poradnik

Go down 
+7
Sakura
Feancy
Kraviec
LadyArvena
Sheila86
MysticsDream
sajgon
11 posters
AutorWiadomość
sajgon
Raczkujący
sajgon


Liczba postów : 68
Dołączył : 07/05/2011

Pełny trening konia - poradnik Empty
PisanieTemat: Pełny trening konia - poradnik   Pełny trening konia - poradnik I_icon_minipostPią Lip 08, 2011 2:32 am

Hej, czy czasem nie chciałeś wytrenować swojego konia, ale nie wiedziałeś, jak się za to zabrać? Ten wątek jest dla Ciebie!

Po pierwsze, zastanówmy się jakie dać przedmioty z CR. Proponuję dać Klepsydrę Kronosa, która skróci trening. Koń powinien ukończyć go (z Klepsydrą) około 10roku życia, a bez Klepsydry około 20 roku życia.
Inne przedmioty nie pomogą Ci w treningu. Mogą jedynie zaoszczędzić pkt dorastania itp.

Po drugie, wybierz OJ, który posiada marchewki i dobre lekcje.

3. Trening

* Po ukończeniu zabaw od 1r 8m - 1r 10m krótkie przejażdżki kłusem
* 2lata; dzień zawsze rozpoczynaj tak: czyszczenie, lekcja, rzepa, woda, pasza, trening paskowy wszystkich umiejętności
* Kiedy wszystkie treningi (paski) będą ukończone, jeździj na krótkie przejażdżki kłusem, aż przestaną dodawać umiejętności.
* Następnie długie przejażdżki galopem (jak najdłuższe)
* Potem długie przejażdżki po stromym stoku.
* Na końcu zawody. Rozłóż je sobie w taki sposób:

- biegi przełajowe - dawaj konia na biegi przełajowe aż ujeżdżenie, wytrzymałość, skoki będą pogrubione.
- ujeżdżenie - dawaj konia na ujeżdżenie aż galop i kłus będą pogrubione.
- skoki - dawaj konia na skoki aż prędkość będzie pogrubiona.

To jest uniwersalny trening - dopasowany dla każdej rasy konia. (:

Pozdrawiam i życzę miłej gry ;P
Powrót do góry Go down
MysticsDream
Już coś wie
MysticsDream


Liczba postów : 214
Dołączył : 27/03/2011

Pełny trening konia - poradnik Empty
PisanieTemat: Re: Pełny trening konia - poradnik   Pełny trening konia - poradnik I_icon_minipostPią Lip 08, 2011 4:52 am

Świetnie ! Tego mi było potrzeba ! ;-D

Dziękujemy I love you
Powrót do góry Go down
Sheila86
Przyjaciel Zagrody
Sheila86


Nick w grze : Sheila86
Liczba postów : 658
Dołączył : 03/07/2011

Pełny trening konia - poradnik Empty
PisanieTemat: Re: Pełny trening konia - poradnik   Pełny trening konia - poradnik I_icon_minipostPią Lip 08, 2011 5:39 am

Cytat :
To jest uniwersalny trening - dopasowany dla każdej rasy konia. (:

Hmmm a ja mam pytanie czy to nie powinno być dobrane indywidualnie do konia?
Przecież każda rasa, każdy koń ma trochę inaczej rozłożone umiejętności. Przejażdżki kłusem podczas gdy koń ma lepiej rozwinięty galop lub skoki jakoś mnie nie przekonują.
Tym bardziej, że ważne jest też wyblupowanie konia. Ja aktualnie przy nowych konikach korzystam z porad Lubelaka i sprawdzają się świetnie,(podaję linki dla zainteresowanych) ->Link1 a następnie postępuję wg tego: Link2.
A co Wy o tym myślicie? Ja jak wiadomo jestem nowa w tym wszystkim więc chciałabym znać opinię paru bardziej doświadczonych osób
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1084664
LadyArvena
Administrator
LadyArvena


Nick w grze : LadyArvena
Liczba postów : 4123
Dołączył : 17/01/2011

Pełny trening konia - poradnik Empty
PisanieTemat: Re: Pełny trening konia - poradnik   Pełny trening konia - poradnik I_icon_minipostPią Lip 08, 2011 7:13 am

ta instrukcja to jak wytrenować konia na całość np. na GP, czy mistrza zawodów Wink


Jeśli chodzi o konie na hodowlę, rozwijanie PG to stawia się na szybkie BLUPowanie, czyli wytrenowanie trzech głównych umiejętności. Zależy więc, co jest dla ciebie najważniejsze Smile Czy idziesz w rozwinięcie hodowli, czy wygrywanie zawodów.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=187343
sajgon
Raczkujący
sajgon


Liczba postów : 68
Dołączył : 07/05/2011

Pełny trening konia - poradnik Empty
PisanieTemat: Re: Pełny trening konia - poradnik   Pełny trening konia - poradnik I_icon_minipostPią Lip 08, 2011 12:24 pm


Cytat :
Przecież każda rasa, każdy koń ma trochę inaczej rozłożone umiejętności. Przejażdżki kłusem podczas gdy koń ma lepiej rozwinięty galop lub skoki jakoś mnie nie przekonują.

Chodzi o pełny trening, czyli wszystkie um muszą być pogrubione, nawet jak koń nie jest mistrzem np. galopu Wink
Powrót do góry Go down
Kraviec
Nowy
Kraviec


Liczba postów : 30
Dołączył : 15/06/2011

Pełny trening konia - poradnik Empty
PisanieTemat: Re: Pełny trening konia - poradnik   Pełny trening konia - poradnik I_icon_minipostSob Lip 09, 2011 6:15 pm

Ja w hodowli i tak dążę do max umiejętności, żeby źrebak miał lepsze wrodzone ;p
Powrót do góry Go down
Feancy
Nowy
Feancy


Liczba postów : 13
Dołączył : 27/07/2011

Pełny trening konia - poradnik Empty
PisanieTemat: Re: Pełny trening konia - poradnik   Pełny trening konia - poradnik I_icon_minipostSro Sie 31, 2011 1:01 pm

Tak się zastanawiam, czy sposób, który napisałam ponżej byłby równie dobry do pełnego treningu konia. Co o tym sądzicie?

- Przejażdżki: krótki kłusem, długie galopem, długie stromy skok
- Lekcje i zabawy z towarzyszem
- Zawody: biegi przełajowe, ujeżdżanie, skoki
- Trening wszystkich umiejętności

Proszę o wasze opinie Laughing
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Pełny trening konia - poradnik Empty
PisanieTemat: Re: Pełny trening konia - poradnik   Pełny trening konia - poradnik I_icon_minipostPon Wrz 19, 2011 10:48 am

A jak się sprawdza, czy już nie dodają umiejętności? W "wykonywaniu" pisze np. "Umiejętności:0.04" albo coś?
Powrót do góry Go down
LadyArvena
Administrator
LadyArvena


Nick w grze : LadyArvena
Liczba postów : 4123
Dołączył : 17/01/2011

Pełny trening konia - poradnik Empty
PisanieTemat: Re: Pełny trening konia - poradnik   Pełny trening konia - poradnik I_icon_minipostWto Wrz 20, 2011 7:14 am

wtedy pisze ci tylko ile zabiera energii Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=187343
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Pełny trening konia - poradnik Empty
PisanieTemat: Re: Pełny trening konia - poradnik   Pełny trening konia - poradnik I_icon_minipostWto Wrz 20, 2011 8:11 am

Sheila86 napisał:
Cytat :
To jest uniwersalny trening - dopasowany dla każdej rasy konia. (:

Hmmm a ja mam pytanie czy to nie powinno być dobrane indywidualnie do konia?
Przecież każda rasa, każdy koń ma trochę inaczej rozłożone umiejętności. Przejażdżki kłusem podczas gdy koń ma lepiej rozwinięty galop lub skoki jakoś mnie nie przekonują.
Tym bardziej, że ważne jest też wyblupowanie konia. Ja aktualnie przy nowych konikach korzystam z porad Lubelaka i sprawdzają się świetnie,(podaję linki dla zainteresowanych) ->Link1 a następnie postępuję wg tego: Link2.
A co Wy o tym myślicie? Ja jak wiadomo jestem nowa w tym wszystkim więc chciałabym znać opinię paru bardziej doświadczonych osób

Osobiście staram się dobierać kolejność treningów do danej rasy i umiejętności konia. Najpierw trenuję te przodujące, dopiero na sam koniec zostawiam sobie te gorsze. Nie każdego konia wyblupuję w ciągu 10 lat, dając mu najpierw krótkie kłusy, później długie galopy zwłaszcza, że może przodować np. w skokach lub galopie. Nie wcisnę każdemu koniowi, którego trenuję, KK i inne itemy, bo nie wyrobiłabym, krótko mówiąc. Gromadzę je dla konia, który będzie spełniał moje oczekiwania. Na chwilę obecną blupuję bez itemów, toteż muszę zwracać większą uwagę na predyspozycje konia do danych dyscyplin.

Cytat :
Po pierwsze, zastanówmy się jakie dać przedmioty z CR. Proponuję dać Klepsydrę Kronosa, która skróci trening. Koń powinien ukończyć go (z Klepsydrą) około 10roku życia, a bez Klepsydry około 20 roku życia.
Inne przedmioty nie pomogą Ci w treningu. Mogą jedynie zaoszczędzić pkt dorastania itp.

Po drugie, wybierz OJ, który posiada marchewki i dobre lekcje.

Jak już wspomniałam wyżej, nie trenuję narazie koni za pomocą itemów, muszę więc jakoś radzić sobie "na sucho". Niektóre konie troszkę sobie olałam, toteż blupowanie idzie trochę lub dużo dłużej, niż do 10 roku życia, ale żeby do 20 blupować/trenować (jak zwał, tak zwał) konia, to lekka przesada...

Staram się wybierać najlepszy OJ, jaki mam do dyspozycji. Niestety, ze źrebakami jest taki feler, że maja one zbyt niskie um., żeby zakwaterować je do naprawdę dobrego ośrodka. Jak się wejdzie na konto w połowie dnia i zacznie kwaterować konie, zostają już tylko najmarniejsze ostatki, którym często czegoś brakuje.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Gość
Gość
Anonymous



Pełny trening konia - poradnik Empty
PisanieTemat: Re: Pełny trening konia - poradnik   Pełny trening konia - poradnik I_icon_minipostWto Wrz 20, 2011 10:52 am

A można dodać też Wodę Młodości, będzie łatwiej. Ja dałam, koń już ma WM i KK.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Pełny trening konia - poradnik Empty
PisanieTemat: Re: Pełny trening konia - poradnik   Pełny trening konia - poradnik I_icon_minipostPią Lis 25, 2011 5:23 am

Zapomnieliście o zabawie z towarzyszem, a to daje też sporo UM i najlepiej robić to na początku(zabiera najmniej energii)
Powrót do góry Go down
Malto
ZAGRODZIANIN
avatar


Nick w grze : Malto (konto skasowane), Malciak (do śledzenia poczynań Ow&Co)
Liczba postów : 2378
Dołączył : 09/04/2011

Pełny trening konia - poradnik Empty
PisanieTemat: Re: Pełny trening konia - poradnik   Pełny trening konia - poradnik I_icon_minipostPią Lis 25, 2011 10:29 am

sajgon napisał:
3. Trening

* Po ukończeniu zabaw od 1r 8m - 1r 10m krótkie przejażdżki kłusem
* 2lata; dzień zawsze rozpoczynaj tak: czyszczenie, lekcja, rzepa, woda, pasza, trening paskowy wszystkich umiejętności
* Kiedy wszystkie treningi (paski) będą ukończone, jeździj na krótkie przejażdżki kłusem, aż przestaną dodawać umiejętności.
* Następnie długie przejażdżki galopem (jak najdłuższe)
* Potem długie przejażdżki po stromym stoku.
* Na końcu zawody. Rozłóż je sobie w taki sposób:

- biegi przełajowe - dawaj konia na biegi przełajowe aż ujeżdżenie, wytrzymałość, skoki będą pogrubione.
- ujeżdżenie - dawaj konia na ujeżdżenie aż galop i kłus będą pogrubione.
- skoki - dawaj konia na skoki aż prędkość będzie pogrubiona.

To jest uniwersalny trening - dopasowany dla każdej rasy konia. (:
Szczerze... nijak mnie to nie przekonuje Smile Owszem, niektóre rady są przydatne, ale po co mi stawiać najpierw na prędkość i kłus, kiedy hoduję Connemara, których umiejętnościami przewodnimi są wytrzymałość i skoki? Plus, oczywiście, uniwersalne ujeżdżenie. Gdybym blupowała Connemara wg Twojego planu, bez Klepsydry, pełen BLUP osiągnęłabym koło dwudziestego roku życia zwierzaka Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2536024
amorkowa
ZAGRODZIANIN
amorkowa


Nick w grze : amorkowa
Liczba postów : 2307
Dołączył : 02/04/2011

Pełny trening konia - poradnik Empty
PisanieTemat: Re: Pełny trening konia - poradnik   Pełny trening konia - poradnik I_icon_minipostSob Lis 26, 2011 1:25 pm

Malto - tutaj chodziło o pełny trening konia (np do GP) nie uwzględniając BLUPu Wink chodzi o to aby wszystkie um były na maxa Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2562520
Sweet Rabbit
ZAGRODZIANIN
Sweet Rabbit


Nick w grze : Rabbitek
Liczba postów : 1911
Dołączył : 04/11/2011

Pełny trening konia - poradnik Empty
PisanieTemat: Re: Pełny trening konia - poradnik   Pełny trening konia - poradnik I_icon_minipostNie Lis 27, 2011 1:28 am

Ja każdy dzień z koniem od 8 miesięcy rozpoczynam marchewką...
8 miesięcy - 1 rok 6 miesięcy:
Marchewka
Zabawa do jak najdłuższego czasu, o ile jest mniejsze od 100% energii
Pogłaszcz
Rzepa
Napój
Wyczyść
Pasza

1 rok 8 miesięcy - 1 rok 10 miesięcy

Marchewka
Przejażdżka - jeśli koń ma najwyższe w PG skoki, to po stromym skoku i tak samo z kłusem oraz galopem. Bierzemy te trzy umiejętności pod uwagę i jedziemy na tą jedną, z takimi samymi zasadami jak zabawy
Pogłaszcz
Rzepa
Napój
Wyczyść
Pasza

2 lata - do końca treningów

Marchewka
Trening - bierzemy konia na trening najlepszej umiejętności pod względem PG i tak do najmniejszej aż do końca ukończenia całego. Taka sama zasada jak z zabawami.
Pogłaszcz
Rzepa
Napój
Wyczyść
Pasza



Ja zawsze tak przygotowuję konie. Gdy już dobiegną treningi końca, jeździmy na przejażdżki i oraz by cała praca nie poszła na marne, bierzemy udział w zawodach. Moje konie mają wtedy w wyniku końcowym ok.200 umiejętności. No i zawsze koń z około 20 - 40 energii Pełny trening konia - poradnik 4129996615
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1311909
Malto
ZAGRODZIANIN
avatar


Nick w grze : Malto (konto skasowane), Malciak (do śledzenia poczynań Ow&Co)
Liczba postów : 2378
Dołączył : 09/04/2011

Pełny trening konia - poradnik Empty
PisanieTemat: Re: Pełny trening konia - poradnik   Pełny trening konia - poradnik I_icon_minipostPon Lis 28, 2011 3:43 am

nadia.amorek napisał:
Malto - tutaj chodziło o pełny trening konia (np do GP) nie uwzględniając BLUPu Wink chodzi o to aby wszystkie um były na maxa Smile
No tak, co ślepemu po oczach...
W takim razie cofam moją wcześniejszą wypowiedź i zwracam honor Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2536024
Linea2010
ZAGRODZIANIN
Linea2010


Nick w grze : Linea2010
Liczba postów : 745
Dołączył : 31/10/2011

Pełny trening konia - poradnik Empty
PisanieTemat: Re: Pełny trening konia - poradnik   Pełny trening konia - poradnik I_icon_minipostSro Gru 07, 2011 11:16 am

Właśnie tego mi brakowało! Jejku, dziękuję wam. Teraz tylko zaczekam 3 dni aż będę mogła dostać z powrotem konia na zadanie 91, będę miała smoka i zacznę trening <3
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=358567
Sponsored content





Pełny trening konia - poradnik Empty
PisanieTemat: Re: Pełny trening konia - poradnik   Pełny trening konia - poradnik I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Pełny trening konia - poradnik
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Trening konia do GP - poradnik
» Trening konia.
» trening konia do GP
» Trening konia do GP
» Trening Konia...?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: