Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Dajmony- wierzycie? odkryliście już?

Go down 
+26
Maliya
Katrina123
Aglyss
oooliwcia10
Suzan
Donvessa
Pani_Snow
Imia
PlaybackJunkie8
deccot
LadyArvena
Sheila86
Yankees
-Eruina-
Arrin
Kikyo22
SandCastle
Kemishi
CzekoBoom
Layzy
Linea2010
Ejli
hanka1998
Guzik
MaryMariaMara
Aangelika101
30 posters
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
LadyArvena
Administrator
LadyArvena


Nick w grze : LadyArvena
Liczba postów : 4123
Dołączył : 17/01/2011

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 I_icon_minipostNie Lis 25, 2012 12:26 am

Ostatnio miałam tekst na zajęciach na ten temat XD O takim "mówieniu do siebie".
Wg. Erica Bern'a nasza świadomość, nasze "Ja", dzieli się na trzy części: dziecko, rodzi, dorosły. I dorosły to te wszystkie "ale jesteś głupia" "co ty robisz" "mogłaś to zrobić lepiej", czyli wszelkie zakazy, nakazy, wyrzuty, wszelkie rzeczy ukształtowane w nas przez rodziców gdy byliśmy bardzo mali Wink
Dla porównania dziecko, to to wszystko, co nam mówi "ja to chcę" (np. gdy widzisz coś na wystawie), "nie lubię tego", wszelkie płacze, żale, utarczki, pragnienia.
A dorosły to ta część, która analizuje pragnienia dziecka i zasady dorosłego po czym podejmuje decyzje. A przynajmniej powinna, bo u niektórych dominuje i rządzi inna część (np. "dziecko" i ktoś bez myślenia wydaje kasę, a potem jęczy na koniec miesiąca XD)



Czyli jak zwał, tak zwał, ale coś w sobie mamy, dlaczegoś do siebie gadamy, jakoś sobie wyrzuty robimy, jak coś się nie uda... Ale żeby to specjalnie wyprowadzać na zewnątrz (wyobrażać sobie postać zwierzaka)? Może być naprawdę ryzykowne, i rzeczywiście może zagrozić schizofrenią...

Dla nieznających słówka - osoba z tą chorobą widzi osoby, rzeczy których nie ma, a jest przekonana że są. I np. rozmawiając z nami może do niej rzucać słowa "nie przeszkadzaj w rozmowie". Jeśli ktoś oglądał LOST - gruby chyba miał schizofrenie i dlatego w szpitalu siedział. Na wyspie też gadał z umarlakami. Tak to się mniej więcej objawia XD
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=187343
Gość
Gość
Anonymous



Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 I_icon_minipostPon Lis 26, 2012 8:45 am

Tak mi się skojarzyło, jak dzisiaj to usłyszałam.

Nie wiem, czy autor jakiejś tam książki czerpał z tego inspiracje, ale na pewno obecności takiego 'zjawiska', 'słowa', nie zawdzięczamy książce - już w starożytnej Grecji odkryli coś takiego jak daimonion, co było niczym innym jak nasze, dzisiejsze sumienie. Typowa gadka 'co jest dobre, a co złe', ale niczego nie sugerowało. Sokrates miał takie ustrojstwo, wspominał o tym, że jego wędrówki są niczym innym, jak wypełnianie misji boga, bo słyszy jakiś wewnętrzny głos, który każe przemawiać mu w jego imieniu. :d
Powrót do góry Go down
Aangelika101
Już coś wie
Aangelika101


Nick w grze : Aangelika101
Liczba postów : 242
Dołączył : 15/02/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 I_icon_minipostSro Lis 28, 2012 8:06 am

Kikyo22 napisał:
Aangelika101 napisał:
jak ktoś zwariuje to już tylko i wyłącznie jego wina Razz

Kikyo, możę nie doczytałaś- dajmony to nasza podświadomość, nasza podświadomość = my. czyli właściwie masz racje Wink po prostu mówimy do swojej podświadomości. jak już np. podświadomość(,,dajmon'') nam mówi ,,idź spać bo sie nie wyśpisz'' to nasza świadomość(my) może wtedy wytłumaczyć podświadomości że nie może iść spać bo musi sie uczyć bo inaczej nie zda. troche chaotycznie napisane, wiem xD

Ale to zabrzmiało xD
"wytłumaczyć podświadomości że nie może iść spać bo musi sie uczyć" padłam xD

co prawda to prawda, jak to dzisiaj przeczytałam, to też mnie to rozbawiło Laughing >
Powrót do góry Go down
deccot
Raczkujący
deccot


Nick w grze : deccot
Liczba postów : 73
Dołączył : 21/08/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 I_icon_minipostCzw Sty 03, 2013 7:26 am

nie mam nic przeciwko dajmonom, ale ja tam wolałabym im powiedzieć to co sama chcę, a nie, żeby one znały wszystkie moje myśli
Powrót do góry Go down
PlaybackJunkie8
Przyjaciel Zagrody
PlaybackJunkie8


Nick w grze : Julis
Liczba postów : 1483
Dołączył : 07/12/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 I_icon_minipostCzw Sty 03, 2013 8:01 am

Nigdy nie słyszałam, a nazwa mi się kojarzy z "Pamiętnikami Wampirów". x__x Czasami sama do siebie myślę, że jeśli nie odejdę od laptopa, to za kilka lat będę ślepa. XD
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=438422
Imia
Już coś wie
Imia


Liczba postów : 102
Dołączył : 01/05/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 I_icon_minipostWto Sty 15, 2013 8:18 am

Tsa... schizofrenia powiązana z rozdwojeniem jaźni się już zbliża....
Powrót do góry Go down
Pani_Snow
W skromnych progach Zagrody
Pani_Snow


Nick w grze : Kokoni5
Liczba postów : 375
Dołączył : 26/05/2013

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 I_icon_minipostSro Cze 05, 2013 3:27 pm

Nie wierzę w żadne gadające zwierzako-podświadomości. Nawet nigdy nie słyszałam żadnego "głosu" w swojej głowie. Mnie tam dajmony nie obchodzą...
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=538357
Donvessa
Przyjaciel Zagrody
Donvessa


Nick w grze : Donvessa
Liczba postów : 184
Dołączył : 06/04/2013

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 I_icon_minipostSro Cze 05, 2013 5:06 pm

Jak żyję, a trwa to już długo, nie gadałam do siebie, ze sobą, z głosami i innymi tworami.

Sumienie, to nic innego jak zbiór zasad, kodeks, moralność czy 10 przykazań, natomiast podświadomość to nasze pragnienia, często skrywane, znajdujące swoje odbicie w snach (to mnie także omija, pamiętam może 5 snów w ciągu roku, na szczęście).

Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2778043
Suzan
Przyjaciel Zagrody
Suzan


Nick w grze : Suzan
Liczba postów : 954
Dołączył : 21/09/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 I_icon_minipostCzw Cze 06, 2013 7:28 am

Mam coś w tym stylu od gimbazjum z czym że to raczej tylko moja chora wyobraźnia i potrzeba zajęcia czymś myśli na nudnych lekcjach\dusza artystyczna, która szuka w tym weny (Postacie)\moje sumienie i kochana podświadomość xDDD Szczerze to nie wiedziałam że to się tak nazywa o.O^
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=31458
oooliwcia10
Już coś wie
avatar


Nick w grze : oooliwcia10
Liczba postów : 144
Dołączył : 01/12/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 I_icon_minipostNie Cze 09, 2013 5:16 am

Ja znalazłam kiedyś inne wyjaśnienie dajmona O.o
Jest w podświadomości, można z nim rozmawiać, ale ma też wygląd.
Moze to być np. wilk, który czasem się pojawia.
Ale to tylko ja kiedyś tak słyszałam...

O, znalazłam w internecie

„Mówiąc prostymi słowami, dajmon, to zwierze siedzące w Nas wszystkich. A dokładniej dajmon, to materialna manifestacja duszy. Przybiera on postać najczęściej zwierzęcą, czasem ludzką a niekiedy potwora lub istoty z baśni.
Każdy ma swojego dajmona, tylko niektórzy nie potrafią go odkryć.
Jeśli Ty chcesz poznać swojego musisz się bardzo postarać.

Na początek musisz uwierzyć, że on istnieje w Tobie. Wyobraź sobie postać, może to być zwierzę, człowiek, co chcesz. Rozmawiaj z Nim myślami. wyobrażaj sobie jak stoi czy siedzi obok Ciebie. Nie rób tego tylko na spokojnie, u siebie w domu, tylko także jak się gdzieś śpieszysz, lub coś robisz. Z czasem stanie się to naturalne, i zacznie on Ci odpowiadać, a być morze nawet będziesz czuł jego obecność."

Ja takiego nie miałam i sie cieszę Wink
Powrót do góry Go down
Aglyss
Przyjaciel Zagrody
Aglyss


Nick w grze : Aglyss
Liczba postów : 1624
Dołączył : 01/06/2011

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 I_icon_minipostNie Cze 09, 2013 7:44 am

Ostatnio natknęłam się w internecie na coś podobnego do dajmonów, aczkolwiek trochę innego - demony.
Dokładniej chodzi o utworzenie demona w swoim umyśle, który tak jak dajmon może z nami rozmawiać, lecz dają nam większe pole do popisu. (teoretycznie) Karmią się naszymi bądź cudzymi emocjami, przez co możemy takiego demonka "zaprogramować" i sprawić, że będzie wpływał na czyjeś emocje i zachowania. Na ile jest to prawda - nie mam zielonego pojęcia.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=825708
Katrina123
Przyjaciel Zagrody
Katrina123


Nick w grze : Katrina_S
Liczba postów : 402
Dołączył : 31/05/2013

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 I_icon_minipostNie Cze 09, 2013 9:50 am

Aglyss, to co mamy w głowie można nazywać różnie, ale to wszystko jest jedynie zabawą z własną podświadomością oraz podświadomościami innych ludzi ;p Innymi słowy - manipulacją ;d
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=4771634
Maliya
Już coś wie
Maliya


Nick w grze : Maliya
Liczba postów : 101
Dołączył : 18/03/2013

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 I_icon_minipostNie Cze 09, 2013 12:54 pm

Spotkałam się z tym tylko w Mrocznych Materiach Razz W sumie to miło by było mieć dajmona w formie takiej jak w tej książce, ale to po prostu fikcja. Inna sprawa, że lubię rozmawiać sama ze sobą Razz
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2584586
avrilka
Przyjaciel Zagrody
avrilka


Nick w grze : avrilka
Liczba postów : 2835
Dołączył : 30/01/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 I_icon_minipostPon Cze 10, 2013 12:59 pm

To że gadam sama do siebie to nic nowego,więc naprawdę zero sensacji Very Happy
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3105170
Suzan
Przyjaciel Zagrody
Suzan


Nick w grze : Suzan
Liczba postów : 954
Dołączył : 21/09/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 I_icon_minipostPon Lut 03, 2014 8:46 am

Że tak odgrzeję kotleta... Mi to zaciąga tulpą, która tam od jakiś buddyjskich praktyk pochodzi, z czym że z tego co czytam o tej całej tulpie to to jest bardziej zaawansowane bo to tam się tworzy jakoś czy coś... Nie wiem... nie mam zamiaru jako osoba wierząca się w takie coś mieszać ;o
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=31458
Kirara
Uzależniony
Kirara


Nick w grze : OJT (skrót)
Liczba postów : 2239
Dołączył : 03/06/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 I_icon_minipostWto Lut 04, 2014 5:45 am

Te dajmony to tania podróbka tulpy. Nic więcej. Razz
Powrót do góry Go down
Suzan
Przyjaciel Zagrody
Suzan


Nick w grze : Suzan
Liczba postów : 954
Dołączył : 21/09/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 I_icon_minipostWto Lut 04, 2014 7:54 am

Unbridle napisał:
Te dajmony to tania podróbka tulpy. Nic więcej. Razz
Ano bo tulpę z czasem się widzi po za swoją wyobraźnią z tego co zrozumiałam, a Dajmona już nie, no i podobno tulpa może czasami się przeciwstawić swojemu stwórcy (przypadek Alexandry David-Neel)
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=31458
Kirara
Uzależniony
Kirara


Nick w grze : OJT (skrót)
Liczba postów : 2239
Dołączył : 03/06/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 I_icon_minipostWto Lut 11, 2014 8:05 am

Tak, czytałam o jej przypadku z tulpą. Ale była w Tybecie, a tam tulpy to taka codzienność.

A Dajmony tworzy się tak samo, jak tulpę.
Powrót do góry Go down
blaze the cat
Już coś wie
blaze the cat


Nick w grze : blaze the cat
Liczba postów : 128
Dołączył : 23/02/2013

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 I_icon_minipostWto Lut 25, 2014 11:45 am

Ja ostatnio miałam jakiegoś dajmona. Zwykle mi siedzi jako dziwny stwór - pół z jakiejś gierki, po prostu mi się spodobał i w połowie go widzę jako dajmona - i pół klacz jak płomień. Ale nie chodzi mi o to, że nogi z jednego, a głowa z drugiego, ale to coś... Migocze? No migocze typu pierwsza sekunda - stworek, druga - klacz i tak w kółko. Ale to chyba raczej demon (taki, jakiego opisała Aglyss) niż dajmon.
Mówił mi, żebym "nie żuła tej gumy". Twarda była jak głaz.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2711112
Księżniczka Żulietta
Przyjaciel Zagrody
Księżniczka Żulietta


Nick w grze : Ryuuko
Liczba postów : 1622
Dołączył : 06/11/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 I_icon_minipostPon Kwi 07, 2014 1:42 pm

Odświeżę trochu.

Jak byłam mała miałam swojego dajmona. Baaardzo często sobie z nim gadałam, zaprzyjaźniłam msię nawet z nim. Nazwałam go "Taśmokiem" XD Cóż, miałam z jakieś 2 latka, no czego tu się spodziewać? XD Wyobrażał mi się on jako człowiek z taśmy, przezroczystej, ale strasznie dużo jej było więc był prawie biały *ta wyobraźnia żula*. Do dziś sobie z nim czasem pogadam, ma taśma(k) poczucie humoru XD
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1933720
Sponsored content





Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? - Page 2 I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Dajmony- wierzycie? odkryliście już?
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: OFFTOPIC :: Rozmowy :: Inne pogawędki-
Skocz do: