Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Moje rady dla "Gimpowców"

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Pieskovaa
Nowy
Pieskovaa


Nick w grze : Pieskova
Liczba postów : 11
Dołączył : 18/01/2013

Moje rady dla "Gimpowców" Empty
PisanieTemat: Moje rady dla "Gimpowców"   Moje rady dla "Gimpowców" I_icon_minipostWto Lut 05, 2013 12:00 pm

Więc witam!
Tak se pacze i pacze na howrse, a tam wiele grafików używających gimpa, ale bez odpowiedniej wprawy Neutral
Prace były rozmazane, słabej jakości, z nie dobraną czcionką. Mam więc dla takich osób kilka rad dotyczących używania tego programu

1. Dodawaj cień!
Tak to bardzo ważne! Praca wygląda o wiele ładniej z cieniem, niż bez niego. Ważne aby cień miał przesunięcie Y i X równe 0. Jak dodać cień? Prawy przycisk myszy -> filtry -> światło i cień -> rzucanie cienia -> Przesunięcie Y i X dajemy na 0 -> Nie możemy dawać na dopuszczalne powiększenie!

2. Dodawaj inną czcionkę!
Zwykła, podstawowa czcionka wygląda brzydko :\ Jak ją upiększyć? W menu tekstu klikamy na taki znaczek: [Aa] i tam wybieramy czcionkę. Możemy ją również napisać. Jak to zrobić? Obok znaczku [Aa] jest pole tekstowe. Tam wpisujemy szukaną czcionkę. Zwykle jeśli chcemy mieć ładną czcionkę możemy ją pobrać z dafont.com Jeśli nie znamy się na pobieraniu użyjmy jakiejś ładnej czcionki która już jest dostępna bez pobierania. Przykłady takich ładnych czcionek to:
-Juice ITC
-Papyrus
-Seriously Medium

3. Podpisuj prace estetycznie!
Nie musisz podpisywać pracy np. by Pieskova Don't copy! To na prawdę wygląda nieestetycznie. Sam login na prezentacji wygląda dobrze, a dopisek Don't copy już nie. Jeśli chcesz się podpisać wystarczy np. Pieskova lub by Pieskova albo layout & Html Pieskova.
Powrót do góry Go down
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

Moje rady dla "Gimpowców" Empty
PisanieTemat: Re: Moje rady dla "Gimpowców"   Moje rady dla "Gimpowców" I_icon_minipostWto Lut 05, 2013 2:09 pm

Ad. 1 - Cień nie zawsze daje dobry efekt. Czasem jeśłi praca jest "czysta" zupełnie psuje jakość całej prezentacji, niepotrzebnie ją wygładza. Co do przesunięcia i powiększenia - każdy ma swój gust, czasem i jedna opcja i druga do całości pasuje. Jakby każdy robił tak samo wszystkie prezki wyglądały by identycznie.
Ad. 2 - I znów - czcionka musi pasować do stylu. Co z tego że będzie śliczna, ładna i wogóle jak będzie nieczytelna?
Ad 3 - W tym momencie sporo prac ma niemalże podpis większy niż login gracza dla którego powstaje. Podpis ma być malutki, wręcz wtopiony w tło, nie rzucać się w oczy (czasem praca w szarościach, a podpis walnięty żarówiastą czerwienią - normalnie tylko brakuje jeszcze strzałek na całej prezce wskazujących na ów podpis)
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
Go??
Gość
Anonymous



Moje rady dla "Gimpowców" Empty
PisanieTemat: Re: Moje rady dla "Gimpowców"   Moje rady dla "Gimpowców" I_icon_minipostSro Lut 06, 2013 11:10 am

Dziękuje za poradnik Smile
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Moje rady dla "Gimpowców" Empty
PisanieTemat: Re: Moje rady dla "Gimpowców"   Moje rady dla "Gimpowców" I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Moje rady dla "Gimpowców"
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Rady dla GIMPowców. :)
» Rady - Doggi
» Rady dla moderatorów
» Drobniejsze prośby o pomoc, rady
» Bank "Złote rady" - czyli pomoc w finansach :)

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: HOWRSE :: Pracownie graficzne :: Nauka :: Tutoriale-
Skocz do: