Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 ACTA - czyli koniec wolności w internecie

Go down 
+42
zαbαvεcкαα
martika520
Uśmieszek
Malto
Julinda010
avrilka
Clockvise
koniki0099
Broszka
Bogini_Grecka
asiiix
Frania26.
mina stirit1
Kotek~
Lehla
OneStepCloser
Fanta :**
Sweet Rabbit
ardnasak
Bezbarwna92
Asiaa.
Hoping.
Ejli
Clue
EveDallas
xTikTakx
LadyArvena
MaltoN
Athi
Rose666
Nevarra
ZetkaEmka
KaVcia
Aki
Pati...xd
mustang_z_filmu
Guzik
amorkowa
Philipek
hanka1998
Lubelak
Sakura
46 posters
Idź do strony : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next
AutorWiadomość
Julinda010
Już coś wie
Julinda010


Nick w grze : Julinda010
Liczba postów : 139
Dołączył : 30/12/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostCzw Lut 02, 2012 1:34 am

Na co komu jakieś ACTA?No na co!?Nie na widzę ich!Ciekawe kiedy poleci YouTube... ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 143088812
Ciekawe,kto wymyślił te ACTA...Pewnie Anty-neciarz No Myślę,że jest Twisted Evil
Powrót do góry Go down
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostCzw Lut 02, 2012 2:47 am

Jutro ma być kolejna demonstracja przeciwko ACTA. Już dostałam zaproszenia na to wydarzenie na facebooku Razz. Idziecie?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Malto
ZAGRODZIANIN
avatar


Nick w grze : Malto (konto skasowane), Malciak (do śledzenia poczynań Ow&Co)
Liczba postów : 2378
Dołączył : 09/04/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostPią Lut 03, 2012 7:32 am

"Internauci mają rację" - Tusk zawiesza ratyfikację ACTA

Cytat :
Premier Donald Tusk poinformował, że podjął definitywną decyzję o zawieszeniu procesu ratyfikacji umowy ACTA.

Jak dodał, jest rozgoryczony na urzędników, bo włożył dużo energii w to, aby kwestie wolności w internecie były przedmiotem nieustannego dialogu.

Premier przyznał, że konsultacje ws. umowy ACTA nie były pełne, bo środowiska reprezentujące interes i punkt widzenia internautów nie były właściwie reprezentowane, a konsultowano się głównie z organizacjami związanymi z nadawcami i twórcami.

Podkreślił, że dokonał precyzyjnego przeglądu całej dokumentacji w tej sprawie, wysłuchał ministrów kultury Bogdana Zdrojewskiego oraz ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego. - Podzielam opinie tych, którzy od początku twierdzili, że konsultacje nie były pełne - powiedział Tusk.

Źródło - wp.pl


Ostatnio zmieniony przez Malto dnia Pią Lut 03, 2012 7:33 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2536024
hanka1998
ZAGRODZIANIN
hanka1998


Nick w grze : hanka1998
Liczba postów : 5814
Dołączył : 29/11/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostPią Lut 03, 2012 7:33 am

Czyli koniec z ACTA? Very Happy
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1007218
Malto
ZAGRODZIANIN
avatar


Nick w grze : Malto (konto skasowane), Malciak (do śledzenia poczynań Ow&Co)
Liczba postów : 2378
Dołączył : 09/04/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostPią Lut 03, 2012 7:34 am

hanka1998 napisał:
Czyli koniec z ACTA? Very Happy
Na to wygląda Smile
Niemniej Pan Tusk i tak sobie u mnie przechlapał (nie tylko tą decyzją), więc do jego elektoratu raczej w przyszłości należeć nie będę - nie ugłaska mnie tym, o nie Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2536024
hanka1998
ZAGRODZIANIN
hanka1998


Nick w grze : hanka1998
Liczba postów : 5814
Dołączył : 29/11/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostPią Lut 03, 2012 7:35 am

Łiiiiiiii!!! Very Happy
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1007218
EveDallas
Moderator
EveDallas


Nick w grze : EveDallas
Liczba postów : 4676
Dołączył : 22/11/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostPią Lut 03, 2012 8:22 am

Malto napisał:
hanka1998 napisał:
Czyli koniec z ACTA? Very Happy
Na to wygląda Smile
Niemniej Pan Tusk i tak sobie u mnie przechlapał (nie tylko tą decyzją), więc do jego elektoratu raczej w przyszłości należeć nie będę - nie ugłaska mnie tym, o nie Wink
Kiedy kolejne wybory? Ja chcę wiedzieć, czy nie już do głosoania dopuszczą ;P
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1432587
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostPią Lut 03, 2012 8:37 am

Malto napisał:
"Internauci mają rację" - Tusk zawiesza ratyfikację ACTA

Cytat :
Premier Donald Tusk poinformował, że podjął definitywną decyzję o zawieszeniu procesu ratyfikacji umowy ACTA.

Jak dodał, jest rozgoryczony na urzędników, bo włożył dużo energii w to, aby kwestie wolności w internecie były przedmiotem nieustannego dialogu.

Premier przyznał, że konsultacje ws. umowy ACTA nie były pełne, bo środowiska reprezentujące interes i punkt widzenia internautów nie były właściwie reprezentowane, a konsultowano się głównie z organizacjami związanymi z nadawcami i twórcami.

Podkreślił, że dokonał precyzyjnego przeglądu całej dokumentacji w tej sprawie, wysłuchał ministrów kultury Bogdana Zdrojewskiego oraz ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego. - Podzielam opinie tych, którzy od początku twierdzili, że konsultacje nie były pełne - powiedział Tusk.

Źródło - wp.pl

A czytajcie uważnie "...decyzję o zawieszeniu procesu ratyfikacji umowy ACTA.". A nie o zatrzymaniu. Czynność zawieszoną zawsze można "odwiesić". Więc na razie radzę cieszyć się umiarkowanie Razz
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostPią Lut 03, 2012 9:04 am

Widzę, że Donio chyba nigdy nie zrozumie swoich błędów i zawsze będzie szukał sobie kozła ofiarnego...

Jak pisze nevarra, "zawiesić" wcale nie oznacza "nie dopuścić" do podpisania ACTA. Myślę, że Tusek czeka z tym na odpowiedni moment, gdy wszyscy będą cieszyli się złudnym triumfem, wtedy postawi kropkę nad "i" i z niemałym szokiem dowiemy się z wiadomości oraz serwisów informacyjnych, że jednak to dziadostwo zostało ratyfikowane...

Zawsze patrzyłam na tego dziada z nieukrywaną nienawiścią i zawsze będzie dla mnie tylko pospolitą hieną cmentarną. Obrzydzenie mnie bierze, patrząc na niego.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Uśmieszek
ZAGRODZIANIN
Uśmieszek


Nick w grze : Uśmieszek06
Liczba postów : 1132
Dołączył : 09/12/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostPią Lut 03, 2012 9:20 am

Sakura0001 - za to Cię lubię. Wink Swietnie wszystko ujmujesz. xD
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=295856
ZetkaEmka
ZAGRODZIANIN
ZetkaEmka


Nick w grze : ZetkaEmka
Liczba postów : 2034
Dołączył : 06/08/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostPią Lut 03, 2012 11:01 am

Najlepiej nie głosować na nikogo. Bo potem będziemy żałować. ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 3864879675
Powrót do góry Go down
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostPią Lut 03, 2012 11:26 am

Zetka, ja też tak mówiłam i zapierałam się, że nigdy nie pójdę na wybory, ale właśnie przez takie podejście wybrano najpierw Kaczora, a teraz Tuska. Obydwoje są siebie warci, a tak zaciekle ze sobą wojują. Debile...
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
martika520
Już coś wie
martika520


Nick w grze : martika520
Liczba postów : 150
Dołączył : 20/12/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostPią Lut 03, 2012 11:50 am

UWAGA dzisiaj w radiu Tusk mowil ze ACTA z polski ,,Odejdzie" Ponieważ internauci Buntowali się a Buntowali ! Wiec z ACTA niedługo się pożegnamy ^^


Ostatnio zmieniony przez martika520 dnia Pią Lut 03, 2012 11:51 am, w całości zmieniany 1 raz (Reason for editing : Nie sztuką jest koffać konie , Sztuką jest aby koń pokoffał ciebie ♥)
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=926688
Julinda010
Już coś wie
Julinda010


Nick w grze : Julinda010
Liczba postów : 139
Dołączył : 30/12/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostSob Lut 04, 2012 12:58 am

martika520-to,że ten głupek tak mówił to nie znaczy,że tak będzie.
Chwilowo zażegnał "kryzys",ale tak jak mówiłam chwilowo.Zobaczymy co będzie.Być może,niczym drapieżnik,w najmniej spodziewanym momencie...ZAATAKUJE! affraid
Powrót do góry Go down
Lubelak
Administrator
Lubelak


Liczba postów : 2810
Dołączył : 18/01/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostSob Lut 04, 2012 2:41 am

Niedługo pewnie środki przekazu masowego zrobią z niego bohatera że to on nas wybronił przed ACTA. TVN już ma takie naleciałości. Normalnie .....
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=494332
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostSob Lut 04, 2012 2:45 am

Wczoraj leciało, ze ACTA została na rok wstrzymana "do czasu wyjaśnienia pewnych spraw"
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
asiiix
Przyjaciel Zagrody
asiiix


Liczba postów : 500
Dołączył : 21/12/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostSob Lut 04, 2012 3:11 am

ciekawe co to za pewne sprawy :p
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=113015
Lubelak
Administrator
Lubelak


Liczba postów : 2810
Dołączył : 18/01/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostSob Lut 04, 2012 5:03 am

Siostra z Londynu dzwoni do brata.
- Cześć Michał, co tam u Was w Polsce słychać?
- Mam dwie wiadomości, dobrą i złą.
- Zacznij od złej.
- Mama chora, dom zajął komornik, mój zakład upadł, babcia umarła, bo nie miała na leki, sąsiad się powiesił po stracie pracy, zamknęli szkołę . Ania więc nie chodzi do szkoły, bo nie mają pieniędzy na dojazdy, Wojtkowi odmówili chemioterapii, więc szykuje się kolejny pogrzeb...
- A dobra!?
- Na szczęście to PO jest u władzy a nie PiS...
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=494332
Lubelak
Administrator
Lubelak


Liczba postów : 2810
Dołączył : 18/01/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostSob Lut 04, 2012 5:21 am

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 2a338a90a18c3a3eab22d5c195dae5ba
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=494332
Lubelak
Administrator
Lubelak


Liczba postów : 2810
Dołączył : 18/01/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostSob Lut 04, 2012 10:02 am

Donald Tusk przestraszył się protestów obywatelskich, więc wysyła teraz swoich ministrów z gałązką oliwną. Błąd został popełniony, teraz pozostaje rządowi czysta kalkulacja polityczna. Ponieważ protest obywatelski nie ustaje, Donald Tusk postanowił odegrać rolę "dobrego ojca narodu", który być może pomylił się, ale teraz słucha głosu ludu i jest w stanie zmienić decyzję - powiedziała w rozmowie z Onetem, posłanka PiS, Beata Szydło.

Onet: Mikołaj Dowgielewicz w "Poranku TOK FM" powiedział, że "jeśli Sejm podejmie decyzję negatywną, to polska dyplomacja będzie nadal bronić decyzji w sprawie ACTA". Czy Prawo i Sprawiedliwość ma plany, jak odniesie się do takiego kroku? Jak wygląda sprawa zbierania podpisów w sprawie referendum dotyczącym tej umowy? Czy planujecie Państwo jakieś akcje, które będą miały na celu zwiększenie świadomości Polaków na temat tej kontrowersyjnej w ostatnim czasie umowy?

Beata Szydło: Rząd za wszelką cenę próbuje stworzyć wrażenie, że bierze pod uwagę opinię publiczną. Donald Tusk przestraszył się protestów obywatelskich, więc wysyła teraz swoich ministrów z gałązką oliwną. Błąd został popełniony, teraz pozostaje rządowi czysta kalkulacja polityczna. Ponieważ protest obywatelski nie ustaje, Donald Tusk postanowił odegrać rolę "dobrego ojca narodu", który być może pomylił się, ale teraz słucha głosu ludu i jest w stanie zmienić decyzję. Wysyła więc do boju Dowgielewicza, który mówi rzeczy oczywiste.


To parlament podejmuje decyzję o ratyfikacji aktów UE i psim obowiązkiem MSZ jest takiego stanowiska bronić. Inną kwestią jest sposób debaty publicznej w sprawie ACTA i nie tylko. Rzecz idzie o wolność słowa. Nikt nie kwestionuje kwestii praw autorskich. ACTA to kolejna próba inwigilacja obywateli. Przykładem wcześniejszych tego typu działań rządu są zmiany, które obecna koalicja rządząca przepchnęła w zakresie informacji oświatowej, dotyczących danych wrażliwych uczniów. Podejmowane są próby ograniczenia funkcjonowania mediów, które nie są bałwochwalcze w stosunku do rządu. Ludzie mają dość obłudy i nie boją się tego głośno mówić, więc rząd odgrywa spektakl z wyrozumiałym premierem w roli głównej.

Fakt pozostaje faktem – umowa została podpisana. Opowieści o tym, że ratyfikacja zostaje teraz zawieszona są kpiną z ludzi. Dlatego tym bardziej jest uzasadniony wniosek o referendum w sprawie ACTA. Czas, żeby ten rząd zrozumiał, że Polska nie jest prywatnym folwarkiem PO i PSL, to Polacy mają prawo decydowania o swoim losie.

Autor: ŻG
Źródła: Onet
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=494332
Lubelak
Administrator
Lubelak


Liczba postów : 2810
Dołączył : 18/01/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostSob Lut 04, 2012 11:33 am

- Są internauci, którzy modlą się o moją śmierć. Ale większość to świetni młodzi ludzie - mówił w rozmowie z "Wprost" premier Donald Tusk. Jak dodał, "jestem odpowiedzialny za to, żeby
w Polsce użytkownicy internetu czuli się względnie bezpiecznie i względnie swobodnie".

- Staram się być w kontakcie ze światem. Także tym wirtualnym. Przy okazji ACTA przeczytałem tysiące komentarzy, pełną litanię uzasadnionych pretensji do rzeczywistości, władzy. Nie podzielam opinii niektórych polityków mojej partii, którzy lekceważą tych ludzi, obrażają ich. To są świetni młodzi ludzie - mówił Tusk.

Premier przyznaje, że wśród internautów protestujących przeciwko ACTA "zdarza się tam ONR-owiec i gość który wpisuje mojej córce, że modli się o śmierć moją i jej każdego dnia". - Ale w swojej masie ten bunt jest inny - dodaje szef rządu, który podkreśla, że "ceni potrzebę podmiotowości internautów i nie zamierza w niczym ograniczać wolności obywatelskich, gwarantowanych przez nasze prawa". - Lecz nie jestem hipokrytą. Nie będę jak Palikot jednego dnia na Twitterze krzyczał, że koniec piractwa, a następnego dnia czy miesiąc później będę udawał bojownika z maską na twarzy - podkreśla premier.

Mówiąc o internautach protestujących przeciwko umowie ACTA szef rządu podkreśla, że choć "nie zgadza się ze wszystkimi argumentami wypowiadanymi w tym sporze, to widzi, że protestujący nie chcą wszystkiego rozwalić i podpalić". - To są ludzie, którzy mają poważny, ich zdaniem, powód, żeby głośno wykrzyczeć, że oni chcą mieć udział w podejmowaniu decyzji. I ja mogę jeszcze sto razy powtórzyć, że będą mieli udział w podejmowaniu decyzji przed ewentualną ratyfikacją ACTA - zapewnia. Z drugiej strony Tusk zwraca uwagę, że w tym sporze stroną są jeszcze twórcy, których praw ACTA ma chronić. - Będziemy musieli zapytać twórców, czy są gotowi ustąpić z rozdętych praw autorskich - zaznacza.

- Ja jestem odpowiedzialny za to, żeby w Polsce użytkownicy internetu czuli się względnie bezpiecznie i względnie swobodnie - podsumowuje premier.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=494332
Rose666
Przyjaciel Zagrody
Rose666


Nick w grze : Alvienne
Liczba postów : 546
Dołączył : 12/05/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostSob Lut 04, 2012 11:40 am

Lubelak napisał:
- Są internauci, którzy modlą się o moją śmierć. Ale większość to świetni młodzi ludzie - mówił w rozmowie z "Wprost" premier Donald Tusk. Jak dodał, "jestem odpowiedzialny za to, żeby
w Polsce użytkownicy internetu czuli się względnie bezpiecznie i względnie swobodnie".
Hahaha!O nas piszą! xD
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2224054
Lubelak
Administrator
Lubelak


Liczba postów : 2810
Dołączył : 18/01/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostSob Lut 04, 2012 3:42 pm

Tusk zawiesza ratyfikację ACTA

Podjąłem definitywną decyzję o zawieszeniu procesu ratyfikacji umowy ACTA – powiedział premier Donald Tusk. – Argumenty internautów uznaję za uzasadnione – dodał.
Dokonałem precyzyjnego, dokładnego przeglądu całej dokumentacji i wysłuchałem bardzo szczegółowych informacji moich ministrów odpowiedzialnych za prace nad ACTA, przede wszystkim ministra Zdrojewskiego i ministra Boniego. Podzielam opinię tych, którzy twierdzili od początku, że konsultacje nie były pełne. O ile prawdą jest, że umowy międzynarodowe nie muszą podlegać konsultacjom społecznym w rozumieniu polskiego prawa, tak jak ustawy, to jednak prawdą jest, że minister Zdrojewski (…) zdecydował się jednak na konsultowanie ACTA. Ale konsultacje były niepełne, gdyż rzeczywiście środowiska reprezentujące interesy i punkty widzenia użytkowników internetu. Te środowiska nie były właściwie reprezentowane” Powiedział Donald Tusk.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=494332
Ejli
Przyjaciel Zagrody
Ejli


Nick w grze : Eiiri
Liczba postów : 1433
Dołączył : 31/12/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostNie Lut 05, 2012 12:41 am

Cóż,może by zamiast swoich ludzi, internautów(czyli tych,których te całe ACTA dotyczy) posłuchał.

Ale cóż,Donald jak Donald,kaczor niezbyt mądry. -.-
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=4080537
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostNie Lut 05, 2012 2:31 am

Cytat :
Donald Tusk, Polska. 16 654 zł.
(Składowe zarobków premiera to wynagrodzenie z tytułu pełnienia funkcji Prezesa Rady Ministrów, pensja poselska, diety poselskie, dochód z najmu).
http://biznes.onet.pl/ile-zarabiaja-premierzy,18726,4826753,1,fotoreportaze-detal-galeria

Jego może ACTA nie obchodzić przy takich zarobkach. Ale jednak masa ludzi nie zarabia nawet 1/10 tego co on - i takich zwyczajnie na oryginalne produkty nie będzie już stać.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostNie Lut 05, 2012 3:23 am

Cytat :
"Trzeba chronić prawa autorskie… Pewnie, trzeba. Sam mógłbym dołożyć swoje do listy żalów artystów, bezradnie obserwujących tupet ludzi, którym wydaje się, że piosenki, książki czy filmy to coś, co się po prostu bierze („to jest kasabubu, chłopie, tego się nie »zarabia«, to się po prostu bierze frajerom” − uczy jeden uliczny oprych drugiego w „Mechanicznej Pomarańczy”). Mój wydawca twierdzi, że jeden tylko serwis „chomikuj.pl” rąbnął mnie już na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Liczył to ostatnio dokładnie, przygotowując jakieś pozwy (nawiasem, bez czekania na ACTA). Pewnie, że wolałbym mieć te pieniądze w kieszeni.
Z drugiej strony jednak, trudno by było mnie samemu wyjaśnić takiemu „chomikującemu”, czym przeczytanie mojej książki za darmo z Internetu różni się wypożyczenia jej ze szkolnej biblioteki. Z mojego punktu widzenia to to samo: dwa-trzy złote, zależnie od tytułu, do tyłu. Ale do wypożyczania z bibliotek wszyscy zachęcają i głaszczą po główce, a ściąganie z sieci nazywają złodziejstwem. Takich pytań, na które nie umiałbym odpowiedzieć, jest więcej. Dlaczego by legalnie kupić e-book trzeba zapłacić tyle samo, co za książkę papierową? Mój zarobek w obu wypadkach jest taki sam, w cenie książki papierowej mieści się cena papieru, druku, transportu, magazynu; na logikę e-book powinien być o tyle tańszy. Czy to jakaś zmowa wydawców, żeby e-booki nie zmiotły z rynku książek tradycyjnych? A dlaczego płyta CD kosztuje pięć − siedem dych, skoro artysta ma z tego nie więcej niż kilka złotych, a tłoczenie i cała reszta kosztuje jeszcze mniej? A dlaczego za puszczanie w sklepie czy salonie fryzjerskim radia ściąga się haracz, skoro radio już raz za prawo emisji tej muzyki zapłaciło, i kto naprawdę bierze te pieniądze?
Kto, tak jak ja, nie umie na te pytania odpowiedzieć, niech nie szafuje tak łatwo słowem „złodziej”.
Facet, który wymyślił sławną charakteryzację dla Borisa Karloffa w pierwszym filmie o Frankensteinie dostał za nią na rękę 25 dolarów. Koncern, któremu ją sprzedał, zarobił na prawach autorskich do maski potwora grube miliony, nadal zarabia, i nigdy nie odpalił ani centa artyście ani jego spadkobiercom. W Polsce akurat byłoby to niemożliwe, nasze prawo autorskie jest dużo uczciwsze od amerykańskiego (nie chce się wierzyć, ale naprawdę), tylko że na świecie obowiązują niestety standardy amerykańskie. Poza wąziutką grupą hodowanych na użytek mediów gwiazd popu twórca dostaje jakieś centy. Większość należnych mu pieniędzy i tak przechwytują rozmaite agencje, zaiksy, koncerny i inne cholery."
http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2012/02/04/wirtualny-dziki-zachod/
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostNie Lut 05, 2012 4:26 am

Musicie jeszcze zrozumieć, że oprócz wolności lub jej braku w internecie ACTA ma też jeszcze jedno dno... Mianowicie, ACTA jest ustawą amerykańska, a wiadomo, że Amerykanie mają największe koncerny na świecie, które dążą do monopolizacji każdej dziedziny gospodarki, co za tym idzie, chcą przejąć światową gospodarkę na własność. Fakt, że w tej chwili gospodarka żyje niejako własnym życiem, zakładane są nowe fabryki, firmy, wymyślane są coraz nowsze rzeczy, etc., na których monopolu nie posiadają jeszcze najwięksi, nie podoba im się i chcą jak najszybciej "coś" z tym zrobić. To coś, to właśnie ACTA.

ACTA przewiduje nie tylko walkę z piractwem internetowym, ale i spowoduje, że kraje rozwijające się nie będą miały prawa wytwarzać jakichkolwiek produktów, bez uprzedniego wykupienia licencji na ich produkcję, która może kosztować setki tysięcy dolarów rocznie, co za tym idzie, każda z dopiero rozkwitających gospodarek po prostu upadnie, bo nie będzie miała innego wyjścia, a ludzie będą zmuszeni do kupowania amerykańskich lub chińskich produktów, nie jak teraz, że od czasu do czasu można kupić w sklepie jakiś rodzimy produkt, który co prawda jest rzadkością w przypływie chińszczyzny, ale jednak jest i ludzie wolą taki produkt niż coś, co może zagrozić zdrowiu czy życiu. Poza tym, w tej chwili Polska ma jeszcze coś do powiedzenia w przypadku wydobycia gazu łupkowego, na które co prawda Amerykanie mają licencję, ale mimo wszystko, w tej chwili Polska może jeszcze jako tako stawiać warunki, po ratyfikacji ACTA, wszelkie prawa z tym związane odejdą w zapomnienie, a Polacy staną się prawie darmową siłą roboczą Amerykanów. Tacy biali murzyni, prawda?...

Pomijając to, Ameryka chce jak najszybciej rozpropagować żywność genetycznie modyfikowaną w różnych krajach Europy. Wiąże się to z tym, że po wprowadzeniu ACTA nie będzie można na swoim własnym polu czy w ogródku wyhodować sobie kapusty czy marchewki, o zbożach wszelkiego rodzaju już nie wspomnę. Każdy, kto będzie chciał uprawiać cokolwiek, będzie musiał zakupić nasiona lub bulwy roślin genetycznie modyfikowanych, bo tylko takie będą dostępne na rynku i tylko takie będzie można uprawiać. Zastanówcie się, czy chcecie wcinać mutanty, które mogą wpływać na Wasz organizm w różnoraki sposób? Przecież GMO nie zostało zbadane pod kątem długodystansowym i co z tego, że nic nie będzie działo się z organizmem przez kilka tygodni czy przez rok lub dwa, skoro za 40 lat z organizmu mogą zostać szczątki.

Jako cywilizacja borykamy się z wieloma schorzeniami i chorobami, po cóż nam następne? Chyba tylko po to, żeby napychać kieszenie koncernom farmaceutycznym, które zarabiają grube miliardy na naszych organizmach, przy okazji testują na nas swoje produkty, a co za tym idzie nie wychodzi nam to wszystko na zdrowie (każda duża dawka chemii, na którą wystawiony jest organizm powoli wyniszcza go).
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Lubelak
Administrator
Lubelak


Liczba postów : 2810
Dołączył : 18/01/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostNie Lut 05, 2012 5:28 am

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Ec0eeebdc0b24c297d7bd8f714db5f77

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 83826c17c4461ef609b87b1df17cfc45
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=494332
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostNie Lut 05, 2012 12:55 pm

Lebelku, gdzie takie coś wyszukujesz? xD Kapcie spadły mi ze śmiechu xD
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Lubelak
Administrator
Lubelak


Liczba postów : 2810
Dołączył : 18/01/2011

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipostNie Lut 05, 2012 4:23 pm

ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 24h

http://www.referendumacta.pl/
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=494332
Sponsored content





ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: ACTA - czyli koniec wolności w internecie   ACTA - czyli koniec wolności w internecie - Page 14 I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
ACTA - czyli koniec wolności w internecie
Powrót do góry 
Strona 14 z 16Idź do strony : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next
 Similar topics
-
» A jednak ACTA wejdzie w życie
» nie wieżcie!!!!oszustka na wolności
» Woxys ponownie na wolności - Serie awatarów oO
» Bezpłatne programy do robienia prezentacji a ACTA.
» Przeciw ACTA

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: