Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Na luzie- wszystko o Howrse

Go down 
+11
CzekoBoom
Koralikowa.
Nevarra
Furia
Szatejel
GaryX
dante
Volkovia
Star-x3
LadyArvena
Lunatyk
15 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Lunatyk
Raczkujący
avatar


Nick w grze : Lunatyq
Liczba postów : 83
Dołączył : 19/04/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostPią Kwi 22, 2011 4:16 am

Temat gdzie można luźno pogadać na temat hodowli i atmosfery panującej w grze. Pochwalić się swoimi osiągnięciami albo podzielić z innymi zamierzeniami- mówiąc krótko i treściwie- wszystko o Howrse.

Hm, ostatnio zaobserwowałam pewne dziwne zjawisko, a mianowicie umieszczanie kupionego konia natychmiast w schronisku. Z natury mam to do siebie, że z czystej ludzkiej ciekawości patrzę gdzie trafił sprzedawany przeze mnie koń i już, któryś raz zauważyłam, że bezrożek zaraz po kupnie trafił do schroniska u nowego właściciela. I pojawia się w mojej głowie pytanie "Jaki to ma sens?". Przecież kupując konia wiemy o nim wszystko- umiejętności, PG, rasa, wiek, rodzice więc nie ma tłumaczenia "To nie taki koń jak chciałem", wszystko wytłuszczone jest. Zarobek też żaden- 500 eq najtaniej można kupić, a za oddanie do schroniska otrzymuje się 400 eq. Zatem jakie jest wytłumaczenie tego? Ja niestety znaleźć go nie umiem.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostPią Kwi 22, 2011 5:29 am

często zdarza się, że ktoś resetuje konto i wtedy konie trafiają do schroniska. Tak samo dziwne było dla mnie jak rymarz w moim ośrodku na drugi dzień zresetował konto. Mi osobiście szkoda byłoby takiego stażu
Powrót do góry Go down
Lunatyk
Raczkujący
avatar


Nick w grze : Lunatyq
Liczba postów : 83
Dołączył : 19/04/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostPią Kwi 22, 2011 6:53 am

Gdyby tak było- to nie byłoby pytania z mojej strony. Konta nie były restartowane po kupnie z tego co widziałam, więc sprawa nadal jest nierozwiązana.
Restartowanie konta z ponad 100 dniowym stażem? Mi też byłoby szkoda, już nawet nie tego stażu, ale tego czego się dorobiłam.
Powrót do góry Go down
LadyArvena
Administrator
LadyArvena


Nick w grze : LadyArvena
Liczba postów : 4123
Dołączył : 17/01/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostPią Kwi 22, 2011 7:03 am

Niekiedy ktoś wystawia konia z dobrym ekwipunkiem. Np. z siodłem szytym na miarę.
Druga osoba kupi tego konia za małą kwotę. Wymieni ekwipunek na kiepski, a jeśli ma dostęp do swojego OJ gdzie nic nie płaci za zarejestrowanie, a posiada rymarza, to wymieni ekwipunek na darmowy.
Czyli ma kiepskiego konia i dobry ekwipunek za tanią stawkę. Ekwipunek sprzedaje i zarabia na tym, albo zostawia sobie. A koń jak ma niskie PG, jest straszną mieszanką, albo rasą nieprzydatną tej osobie - do schroniska. I osoba kupująca wyszła na plusie Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=187343
Star-x3
ZAGRODZIANIN
Star-x3


Nick w grze : Star-x3
Liczba postów : 2045
Dołączył : 21/03/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostPią Kwi 22, 2011 8:23 am

Tylko że to jest kiedy konik jest nierasowy, jest mieszanka lub ma niskie PG - a co jeśli to jest 100% krwi np. po jednorogach, często z wysokimi umiejętnościami.? Lunatykowi chyba o taką sytuację chodziło
Powrót do góry Go down
http://gwiazdkax3.deviantart.com/
Lunatyk
Raczkujący
avatar


Nick w grze : Lunatyq
Liczba postów : 83
Dołączył : 19/04/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostPią Kwi 22, 2011 8:45 am

Tak, właśnie o to.
Poza tym to były klaczki, kilkugodzinne źrebaki- więc nie było też mowy o żadnym ekwipunku. Dlatego ja nie widzę żadnego zysku z tego, a jedynie stratę i dlatego również tego nie rozumiem.
Powrót do góry Go down
Volkovia
W skromnych progach Zagrody
Volkovia


Nick w grze : Volkovia
Liczba postów : 304
Dołączył : 28/02/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostSob Kwi 23, 2011 7:16 am

Reset konta przy długim stażu jest dla mnie nieco dziwny. Ja nawet jak rezygnuję z jakiejś gry to konto zostaje, bo mi szkoda tego co osiągnęłam xD

Edit: mam nasiona kuponu! lol!
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3187635
dante
Nowy
avatar


Liczba postów : 39
Dołączył : 14/04/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostSob Kwi 23, 2011 7:44 am

Nawiasem mówiąc, ja ogólnie nie rozumiem kupowania koni, tzw "bez rogu". Przecież te konie zwykle nie mają świetnego PG, tylko hodowane są dla rogów...

Ej, czy Was nie denerwuje jak ktoś hoduje mieszanki? Mad
Powrót do góry Go down
Volkovia
W skromnych progach Zagrody
Volkovia


Nick w grze : Volkovia
Liczba postów : 304
Dołączył : 28/02/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostSob Kwi 23, 2011 8:00 am

Mieszanki są robione, bo jak jakieś dziecko sobie gra, bo patrzy tylko na niskie ceny, nie na rasę.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3187635
LadyArvena
Administrator
LadyArvena


Nick w grze : LadyArvena
Liczba postów : 4123
Dołączył : 17/01/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostSob Kwi 23, 2011 8:08 am

Wolfy, ty szczęściaro Wink

Dante, dla mnie też jest dziwne wydawanie kasy na konia z kiepskim PG... Ale są ludzie, którzy nie wiedzą co to jest PG, BLUP i biorą konia bo ładną maść ma Wink Tak samo nie zwracają uwagi na mieszanki.

Czystość rasy jest ważna. Hoduję tylko czyste andaluzy. Mam też kilka innych koni, które niekoniecznie są czyste rasowo, a do andaluzów im daleko, ale w planach są przeznaczone na kupon Wink Łatwiej do 30 dociągnąć konia, który ma już naście lat, niż źrebaka... Dlatego czasem warto kupić kiepskiego konia. Ale to jak już starszy jest...
Wysyłanie do schroniska jest dla mnie całkiem dziwne... Tym bardziej, że niektórzy skupują niechciane konie po 500 Equues, a to już o 100 więcej niż oferuje schronisko.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=187343
Lunatyk
Raczkujący
avatar


Nick w grze : Lunatyq
Liczba postów : 83
Dołączył : 19/04/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostSob Kwi 23, 2011 9:28 am

Dante, jeżeli gra się tylko dla PG to tak- to nie ma sensu. Może bezrogi nie są dobre pod tym względem, ale dla kogoś kto lubi konie i gra na Howrse z sympatii do nich jakaś tam genetyka nie ma sensu. Ja gram dla frajdy i dla mnie PG to sprawa drugorzędna. Poza tym taki bezróg z PG trochę ponad 360 to niezły wstęp dla początkującego gracza, który dopiero uczy się i poznaje tą grę.
Poza tym, gdybym miała trzymać wszystkie bezrogi jakie mi się urodziły to byłaby to po pewnym czasie byłaby to krwawa masakra przy oporządzaniu...

Mnie nie denerwuje- każdy gra jak chce i jak mu się zwyczajnie podoba. Sama hoduję tylko czystą krew, ale mam cztery mieszańce u siebie, a piąty jakoś powstał na początku tak dla próby jak to wygląda w praktyce, ale ktoś go kupił Smile
Wiecie, moje konie to faktycznie były bezrogi bez geniuszu w PG, ale u kogoś widziałam sytuacje, gdy taki sam los trafiał rasowe, naprawdę dobre araby ^^" To chyba jednak zbyt ciężkie do zrozumienia.

Powrót do góry Go down
Star-x3
ZAGRODZIANIN
Star-x3


Nick w grze : Star-x3
Liczba postów : 2045
Dołączył : 21/03/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostSob Kwi 23, 2011 9:35 am

Bezrogi są dobre właśnie dla takich graczy - mają zazwyczaj dobre PG i umiejętności za niską cenę Smile
Powrót do góry Go down
http://gwiazdkax3.deviantart.com/
Volkovia
W skromnych progach Zagrody
Volkovia


Nick w grze : Volkovia
Liczba postów : 304
Dołączył : 28/02/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostSob Kwi 23, 2011 9:38 am

Ale jak dla mnie powinna być możliwość odzyskiwania koni ze schroniska dla graczy z wyższym stażem.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3187635
Star-x3
ZAGRODZIANIN
Star-x3


Nick w grze : Star-x3
Liczba postów : 2045
Dołączył : 21/03/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostSob Kwi 23, 2011 9:53 am

O, to by było dobre.! Tyle dobrych koni tam jest...
Powinna być opcja taka dla ludzi z określoną karmą - przygarnialiby oni konie ze schroniska.
Powrót do góry Go down
http://gwiazdkax3.deviantart.com/
GaryX
Raczkujący
avatar


Liczba postów : 88
Dołączył : 23/03/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostSob Kwi 23, 2011 10:17 am

tyle ze karme ma sie tez za kupony, i kazdy kto ma kase zaraz by sobie wyciągnął najlepsze koniki ze schroniska
Powrót do góry Go down
Star-x3
ZAGRODZIANIN
Star-x3


Nick w grze : Star-x3
Liczba postów : 2045
Dołączył : 21/03/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostSob Kwi 23, 2011 10:20 am

No to by mogło liczyć tylko np. karme za staż
Powrót do góry Go down
http://gwiazdkax3.deviantart.com/
GaryX
Raczkujący
avatar


Liczba postów : 88
Dołączył : 23/03/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostSob Kwi 23, 2011 10:22 am

albo po prostu mogli by liczyc jednego konika za kazde 30 dni stazu na grze
Powrót do góry Go down
Volkovia
W skromnych progach Zagrody
Volkovia


Nick w grze : Volkovia
Liczba postów : 304
Dołączył : 28/02/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostSob Kwi 23, 2011 10:22 am

Gary, pomyłka. Ktoś musiałby naprawdę dużo wydać, żeby mieć dobrą karmę.

Myślę, że bardziej powinien być liczony w tym przypadku staż + karma.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3187635
GaryX
Raczkujący
avatar


Liczba postów : 88
Dołączył : 23/03/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostSob Kwi 23, 2011 10:23 am

Wolfy napisał:
Gary, pomyłka. Ktoś musiałby naprawdę dużo wydać, żeby mieć dobrą karmę.

są ludzie na tej grze dla których takie pieniądze to drobne Smile
Powrót do góry Go down
Volkovia
W skromnych progach Zagrody
Volkovia


Nick w grze : Volkovia
Liczba postów : 304
Dołączył : 28/02/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostSob Kwi 23, 2011 10:29 am

Ale połączenie wymagań stażowych z karmowymi w jakiś sposób ograniczy nowo grających bogaczy i długo grających łamaczy regulaminu.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3187635
dante
Nowy
avatar


Liczba postów : 39
Dołączył : 14/04/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostSob Kwi 23, 2011 11:19 am

Lunatyk, ja też gram dla przyjemności z czystej miłości do koni. Jednak "tracąc"* te 2/3h dziennie chciałabym wyznaczyć sobie jakiś cel (w moim wypadku - hanowery z wysokim PG) do którego będę dążyć. Wiem, że nie będę w tym najlepsza, bo są osoby, które po pierwsze nie mają co robić w domu, a po drugie mają dużo hajsu na kupno kuponów. Ja do tych osób nie należę i nie zależy mi też, aby być wysoko w rankingu. Cieszę się jednak kiedy wejdę na swoją stronę i zobaczę, że moja pozycja skoczyła o 2000 miejsc w górę Wink

A jak mam takie pytanie - są osoby z karmę ponad 100. Skąd one to biorą? Bo chyba nie wydają tyle na kupony, toż to samobójstwo Laughing

* dla tego tracenia - nie mogę znaleźć odpowiedniejszego słowa, bo ta gra jest swego rodzaju odpoczynkiem? coś w tym stylu ;p
Powrót do góry Go down
Volkovia
W skromnych progach Zagrody
Volkovia


Nick w grze : Volkovia
Liczba postów : 304
Dołączył : 28/02/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostSob Kwi 23, 2011 11:25 am

Chyba tylko z kuponów. Jak już było mówione - dla niektórych to grosze.

Hm, co 10 kupon to 1 pkt karmy.

Jest pakiet 100 kuponów za 270zł

...ludki wydają co najmniej więc 2700zł,aby mieć 100 karmy?

Toż to prawie dwukrotna przeciętna krajowa...

A może jakiś sekret tajnych służb? scratch
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3187635
dante
Nowy
avatar


Liczba postów : 39
Dołączył : 14/04/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostSob Kwi 23, 2011 11:30 am

Jakby to powiedział mój dziadek "to na pewno bolszewik"
Nie wiem co mnie wzięło z tymi Rosjanami dziś, żeby nie było - nie jestem rasistką, do Rosjan nic nie mam Wink
Powrót do góry Go down
Szatejel
Raczkujący
Szatejel


Liczba postów : 60
Dołączył : 23/04/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostSob Kwi 23, 2011 1:21 pm

ja kupony kupuję średnio 3 w miesiącu, więc karmy mam 9 pkt. Dużo mi zajęło osiągniecie tylko 9 pkt, a co dopiero, co są tacy co, tak jak mówicie mają prawie 100 O____o trzeba nie mieć życia i nie mieć na co wydawać kasy. Jasne, chciałabym mieć świetne konie, ale nie za taką cenę xd Swoją drogą, serwer i właściciele nieźle na tym zarabiają xD Zwłaszcza jak się pojawiają promocje na boskie konie. wtedy to jest szał i wszyscy kupony kupują xD
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=50306
GaryX
Raczkujący
avatar


Liczba postów : 88
Dołączył : 23/03/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostSob Kwi 23, 2011 2:53 pm

chciałbym zauważyć ze srednia krajowa jest nieco wieksza niż 2.700, obecnie coś ponad 3.500. Ja osobiście lubię gry i zdarza sie ze wypłaty idzie mi nawet 500 zł na na to "hobby" Smile wiec jak by mnie bardziej ciągła wielka kariera na howrse to mysle ze miesięcznie 200 kuponów bym kupił.
Powrót do góry Go down
Furia
ZAGRODZIANIN
Furia


Nick w grze : Kara_fryza
Liczba postów : 562
Dołączył : 21/02/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostSob Kwi 23, 2011 7:50 pm

Ek-hem... A wracając do tematu przewodniego; Nie sądzicie, że ktoś po prostu musi wykonać zadanie? Są na początku zadania z kupnem konia, z posiadaniem pewnej ilości koni. Może ktoś potrzebuje akurat hurtem posiadać 5 koni więcej żeby zadanie zostało zaliczone i kupuje te najtańsze po 500 eq nie patrząc nawet na ich umiejętności. Wylogowuje się >> loguje >> zadanie zaliczone >> hurtem wysyła konie do schroniska, żeby szybko się pozbyć nadmiaru obowiązków.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=282990
Volkovia
W skromnych progach Zagrody
Volkovia


Nick w grze : Volkovia
Liczba postów : 304
Dołączył : 28/02/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostNie Kwi 24, 2011 3:13 am

A na ten sposób nie wpadłam.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3187635
Furia
ZAGRODZIANIN
Furia


Nick w grze : Kara_fryza
Liczba postów : 562
Dołączył : 21/02/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostNie Kwi 24, 2011 4:42 am

Ano właśnie Smile Sama tak zrobiłam kiedyś Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=282990
Szatejel
Raczkujący
Szatejel


Liczba postów : 60
Dołączył : 23/04/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostNie Kwi 24, 2011 4:49 am

akurat ja nie musiałam dokupować masowo koni xD miałam dużo, więc szybko zaliczyłam te zadania xp
chociaż obecnie skupuję słabe konie, którymi się nie zajmuję, żeby je mieć na ilość, tak dla punktów xd
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=50306
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipostNie Kwi 24, 2011 6:10 am

Ja jakiś czas temu przestałam 'utylizować' te bezrogie źrebaki, ba! nawet kupiłam kilkanaście ciut starszych koni nie oglądając się na ich czystość i potencjał.
Co prawda trochę czasu schodzi na ich oporządzaniu (tyle że to już leci niemal automatycznie - wyczyścić-lekcja-pastwisko-nakarmić-boks-lulu), ale sporo punktów dorastania u nich wpada, rzep już nie kupuję wogóle. Do tego nabija mi punkty za ilość oporządzonych koni.
A z czasem koniki się zestarzeją i po 30 zdechną Twisted Evil
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
Sponsored content





Na luzie- wszystko o Howrse Empty
PisanieTemat: Re: Na luzie- wszystko o Howrse   Na luzie- wszystko o Howrse I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Na luzie- wszystko o Howrse
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Blog o HOWRSE - wszystko co się dzieje!
» Czy da się przenieść maści z howrse.com na howrse.pl?
» Oddam wszystko! :)
» Wszystko o Grand Prix
» ~ Nagle wszystko się gubi ~

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: