Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Zgoda na używanie zdjęć...

Go down 
+4
Kotersiow
Nevarra
mania !
blueberry.
8 posters
AutorWiadomość
blueberry.
Jedną nogą w ZM
blueberry.


Nick w grze : blueberry.
Liczba postów : 858
Dołączył : 06/02/2012

Zgoda na używanie zdjęć... Empty
PisanieTemat: Zgoda na używanie zdjęć...   Zgoda na używanie zdjęć... I_icon_minipostSob Lut 18, 2012 2:30 pm

Niedawno dowiedziałam się o istnieniu niejakiej Karoliny Wengerek. Zajrzałam na jej stronkę, zobaczyłam zdjęcia jej autorstwa i zakochałam się Zgoda na używanie zdjęć... 4074547142 Napisałam do niej na e-mail = brak odpowiedzi. Więc napisałam na facebooku. Również nic... Pomoże ktoś? Bardzo zależy mi na jej zgodzie (zobaczycie zdjęcia to zrozumiecie Very Happy ). Jeżeli wiecie jak jeszcze mogę się z nią skontaktować (internetowo!) proszę o wiadomość. Może komuś odpowiada - wtedy prosiłabym o zapytanie się w moim imieniu Wink Za wszelaką pomoc serdecznie dziękuję! cheers
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3141065&message=change
Go??
Gość
Anonymous



Zgoda na używanie zdjęć... Empty
PisanieTemat: Re: Zgoda na używanie zdjęć...   Zgoda na używanie zdjęć... I_icon_minipostSob Lut 18, 2012 2:40 pm

może nie chce udzielić zgody?
dlatego nie odpisuje?
brak odpowiedzi= odmowa
Powrót do góry Go down
blueberry.
Jedną nogą w ZM
blueberry.


Nick w grze : blueberry.
Liczba postów : 858
Dołączył : 06/02/2012

Zgoda na używanie zdjęć... Empty
PisanieTemat: Re: Zgoda na używanie zdjęć...   Zgoda na używanie zdjęć... I_icon_minipostSob Lut 18, 2012 3:21 pm

Też nad tym myślałam, ale uważam, że lepiej napisać iż się nie zgadza niż milczeć Wink Z drugiej strony: wiele osób używa jej zdjęć, więc czemu nagle mi się nie zgadza... Nie wiem, ale dalej proszę o pomoc. Jeżeli znacie jakieś stronki oprócz Tapeciarnii i dA z ładnymi zdjęciami - napiszcie! Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3141065&message=change
mania !
Raczkujący
mania !


Liczba postów : 94
Dołączył : 28/12/2011

Zgoda na używanie zdjęć... Empty
PisanieTemat: Re: Zgoda na używanie zdjęć...   Zgoda na używanie zdjęć... I_icon_minipostNie Lut 19, 2012 1:26 am

Jak chcesz z końmi to ja Ci mogę wykonać Smile
Nie bedą pewnie tak dobre jak Karoliny no ale zawsze coś Very Happy
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Zgoda na używanie zdjęć... Empty
PisanieTemat: Re: Zgoda na używanie zdjęć...   Zgoda na używanie zdjęć... I_icon_minipostNie Lut 19, 2012 5:37 am

aniawis39 napisał:
Też nad tym myślałam, ale uważam, że lepiej napisać iż się nie zgadza niż milczeć Wink Z drugiej strony: wiele osób używa jej zdjęć, więc czemu nagle mi się nie zgadza... Nie wiem, ale dalej proszę o pomoc. Jeżeli znacie jakieś stronki oprócz Tapeciarnii i dA z ładnymi zdjęciami - napiszcie! Wink
może inni nie koniecznie pytają o zgode... Smile
wejdź na devianart.com wpisz sobie horse stock masz PÓŁ miliona fotek koni to manipulacji
Powrót do góry Go down
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

Zgoda na używanie zdjęć... Empty
PisanieTemat: Re: Zgoda na używanie zdjęć...   Zgoda na używanie zdjęć... I_icon_minipostNie Lut 19, 2012 8:53 am

Cytat :
wejdź na devianart.com wpisz sobie horse stock masz PÓŁ miliona fotek koni to manipulacji
pod warunkiem, ze autor zgodę wyraził
no chyba że działasz na zasadzie "rób swoje - ryzyko jest twoje"

od razu mówię że bywam upierdliwa i czasem takie złodziejstwa zgłaszam do autorów - a bywają wówczas bardzo zdziwieni i jeszcze bardziej wściekli
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
blueberry.
Jedną nogą w ZM
blueberry.


Nick w grze : blueberry.
Liczba postów : 858
Dołączył : 06/02/2012

Zgoda na używanie zdjęć... Empty
PisanieTemat: Re: Zgoda na używanie zdjęć...   Zgoda na używanie zdjęć... I_icon_minipostNie Lut 19, 2012 11:30 am

Dziękuję Miko! Zgoda na używanie zdjęć... 2996844040
Nevarra - będę zwracać na to uwagę!
Dziękuję dziewczyny! Zgoda na używanie zdjęć... 546975209
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3141065&message=change
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

Zgoda na używanie zdjęć... Empty
PisanieTemat: Re: Zgoda na używanie zdjęć...   Zgoda na używanie zdjęć... I_icon_minipostNie Lut 19, 2012 1:43 pm

Czasem naprawdę wystarczy, ze podasz link do gotowej pracy, nie usuniesz podpisu, ewentualnie podasz również link do profilu autora - i tyle. Zgodę zazwyczaj dostaniesz.
PS. Warto pisać po ang Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
blueberry.
Jedną nogą w ZM
blueberry.


Nick w grze : blueberry.
Liczba postów : 858
Dołączył : 06/02/2012

Zgoda na używanie zdjęć... Empty
PisanieTemat: Re: Zgoda na używanie zdjęć...   Zgoda na używanie zdjęć... I_icon_minipostNie Lut 19, 2012 1:55 pm

Czyli, że np. dodam napis iż zdjęcie pochodzi z profilu danej osoby i będzie ok? confused
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3141065&message=change
Kotersiow
Już coś wie
Kotersiow


Nick w grze : Astaraela
Liczba postów : 199
Dołączył : 14/05/2011

Zgoda na używanie zdjęć... Empty
PisanieTemat: Re: Zgoda na używanie zdjęć...   Zgoda na używanie zdjęć... I_icon_minipostNie Lut 19, 2012 2:51 pm

Nie wiem, czy to coś pomoże, czy zamąci bardziej, ale zgodę i niezgodę autorów znam trochę z innej dziedziny. Otóż przebywam sobie czasami na forach, gdzie ludzie tłumaczą zagramaniczne opowiadania na język polski. I tam przyjęła się taka zasada, iż brak odpowiedzi = zgoda w domyśle, chyba że autor się w końcu odezwie i poprosi o usunięcie swojej pracy. Wtedy nikt nie szemrze, nikt się nie jąka, natychmiast pisze do władz forum z prośbą o usunięcie takiego opowiadania. Oczywiście praca tak czy siak jest opisana zgodnie ze schematem: autor, link do oryginału oraz formułka "oczekuję na zgodę/brak odzewu autora". Dlatego wydaje mi się, że skoro tam działa to lat... ło... na jednym forum to będzie siedem z górką i nie było problemów, więc jeżeli zamieścisz odnośnik do profilu autora, nikt nie powinien krzyczeć. Najwyżej poprosi Cię o usunięcie pracy, gdy się odezwie. Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=972509
Go??
Gość
Anonymous



Zgoda na używanie zdjęć... Empty
PisanieTemat: Re: Zgoda na używanie zdjęć...   Zgoda na używanie zdjęć... I_icon_minipostNie Lut 19, 2012 3:05 pm

Nevarra napisał:
Cytat :
wejdź na devianart.com wpisz sobie horse stock masz PÓŁ miliona fotek koni to manipulacji
pod warunkiem, ze autor zgodę wyraził
no chyba że działasz na zasadzie "rób swoje - ryzyko jest twoje"

od razu mówię że bywam upierdliwa i czasem takie złodziejstwa zgłaszam do autorów - a bywają wówczas bardzo zdziwieni i jeszcze bardziej wściekli

horse stock to dział poświęcony pobraniom
Powrót do góry Go down
blueberry.
Jedną nogą w ZM
blueberry.


Nick w grze : blueberry.
Liczba postów : 858
Dołączył : 06/02/2012

Zgoda na używanie zdjęć... Empty
PisanieTemat: Re: Zgoda na używanie zdjęć...   Zgoda na używanie zdjęć... I_icon_minipostNie Lut 19, 2012 3:09 pm

Jednak Karolina zaznaczyła iż jej zdjęć można używać tylko za jej zgodą Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3141065&message=change
Kotersiow
Już coś wie
Kotersiow


Nick w grze : Astaraela
Liczba postów : 199
Dołączył : 14/05/2011

Zgoda na używanie zdjęć... Empty
PisanieTemat: Re: Zgoda na używanie zdjęć...   Zgoda na używanie zdjęć... I_icon_minipostNie Lut 19, 2012 3:12 pm

No to pozostaje Ci dobijanie się do niej, albo poszukanie innych autorów i innych zdjęć. :p
Z tym horse stock z deviantartu też trzeba uważać i czytać zasady autorów, bo niektórzy zgadzają się na używanie swoich prac jedynie w obrębie deviantartu. Razz Niektórym owszem, wsio rawno, gdzie kto będzie używał ich zdjęć, ale nie wszystkim. Razz
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=972509
Nesska
Raczkujący
Nesska


Liczba postów : 68
Dołączył : 11/11/2011

Zgoda na używanie zdjęć... Empty
PisanieTemat: Re: Zgoda na używanie zdjęć...   Zgoda na używanie zdjęć... I_icon_minipostPon Lut 20, 2012 2:55 am

http://compfight.com/search/horse/1-3-1-1 jak się kliknie zdjęcie to trzeba z prawej sprawdzić jeszcze License na co pozwala.
Powrót do góry Go down
Philipek
ZAGRODZIANIN
Philipek


Nick w grze : Philipek
Liczba postów : 3748
Dołączył : 06/08/2011

Zgoda na używanie zdjęć... Empty
PisanieTemat: Re: Zgoda na używanie zdjęć...   Zgoda na używanie zdjęć... I_icon_minipostCzw Kwi 05, 2012 3:13 am

P. Karolina Wengerek założyła konto na Howrse. Tam możecie się zapytać oto czy możecie użyć jej zdjęć.
KLIK - jej profil. Na czerwono podkreśliła,że osoby,które będą kopiować jej zdjęcia bez jej zgody zostaną ukarani.
Powrót do góry Go down
http://doggi.forumpolish.com/
Go??
Gość
Anonymous



Zgoda na używanie zdjęć... Empty
PisanieTemat: Re: Zgoda na używanie zdjęć...   Zgoda na używanie zdjęć... I_icon_minipostCzw Kwi 05, 2012 11:39 am

Philipek napisał:
P. Karolina Wengerek założyła konto na Howrse. Tam możecie się zapytać oto czy możecie użyć jej zdjęć.
KLIK - jej profil. Na czerwono podkreśliła,że osoby,które będą kopiować jej zdjęcia bez jej zgody zostaną ukarani.
Już usunęła konto Sad
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Zgoda na używanie zdjęć... Empty
PisanieTemat: Re: Zgoda na używanie zdjęć...   Zgoda na używanie zdjęć... I_icon_minipostCzw Kwi 05, 2012 12:19 pm

Kiccia napisał:
Philipek napisał:
P. Karolina Wengerek założyła konto na Howrse. Tam możecie się zapytać oto czy możecie użyć jej zdjęć.
KLIK - jej profil. Na czerwono podkreśliła,że osoby,które będą kopiować jej zdjęcia bez jej zgody zostaną ukarani.
Już usunęła konto Sad

Usunęła bo nie była prawdziwą Karoliną..
Powrót do góry Go down
Calma
Przyjaciel Zagrody
Calma


Nick w grze : Calma
Liczba postów : 658
Dołączył : 18/08/2011

Zgoda na używanie zdjęć... Empty
PisanieTemat: Re: Zgoda na używanie zdjęć...   Zgoda na używanie zdjęć... I_icon_minipostCzw Kwi 05, 2012 12:55 pm

Miałam ostatnio kontakt z prawdziwą Kalinką - napisała mi z wielkimi wyrzutami, że do niej wogóle napisałam, że nie wyraża zgody, że dostaje tyiące takich wiadomosci miesiecznie i, ze ma dosyc odpowiadania na nie
Powrót do góry Go down
Philipek
ZAGRODZIANIN
Philipek


Nick w grze : Philipek
Liczba postów : 3748
Dołączył : 06/08/2011

Zgoda na używanie zdjęć... Empty
PisanieTemat: Re: Zgoda na używanie zdjęć...   Zgoda na używanie zdjęć... I_icon_minipostPią Kwi 06, 2012 12:56 am

ApplePie napisał:
Kiccia napisał:
Philipek napisał:
P. Karolina Wengerek założyła konto na Howrse. Tam możecie się zapytać oto czy możecie użyć jej zdjęć.
KLIK - jej profil. Na czerwono podkreśliła,że osoby,które będą kopiować jej zdjęcia bez jej zgody zostaną ukarani.
Już usunęła konto Sad

Usunęła bo nie była prawdziwą Karoliną..
Tak...okazało się,że ta osoba się podszywała pod Karolinę. Więc jeśli nie macie pozwolenia na zdjęcie prawdziwej Karoliny - nie obrabiajcie jej fotek do swoich prezentacji. Nie warto też ją o to pytać,bo jak wynika z wypowiedzi Calmy,nawet nie ma najmniejszej ochoty wyrażać zgodę na używanie jej zdjęć.
Powrót do góry Go down
http://doggi.forumpolish.com/
Go??
Gość
Anonymous



Zgoda na używanie zdjęć... Empty
PisanieTemat: Re: Zgoda na używanie zdjęć...   Zgoda na używanie zdjęć... I_icon_minipostPią Kwi 06, 2012 1:39 am

Philipek napisał:
ApplePie napisał:
Kiccia napisał:
Philipek napisał:
P. Karolina Wengerek założyła konto na Howrse. Tam możecie się zapytać oto czy możecie użyć jej zdjęć.
KLIK - jej profil. Na czerwono podkreśliła,że osoby,które będą kopiować jej zdjęcia bez jej zgody zostaną ukarani.
Już usunęła konto Sad

Usunęła bo nie była prawdziwą Karoliną..
Tak...okazało się,że ta osoba się podszywała pod Karolinę. Więc jeśli nie macie pozwolenia na zdjęcie prawdziwej Karoliny - nie obrabiajcie jej fotek do swoich prezentacji. Nie warto też ją o to pytać,bo jak wynika z wypowiedzi Calmy,nawet nie ma najmniejszej ochoty wyrażać zgodę na używanie jej zdjęć.

Ja spytałam na e-mailu i pozwoliła.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Zgoda na używanie zdjęć... Empty
PisanieTemat: Re: Zgoda na używanie zdjęć...   Zgoda na używanie zdjęć... I_icon_minipostPią Kwi 06, 2012 2:34 am

Ja czekam już 4 dni Sad
Powrót do góry Go down
Pati...xd
Przyjaciel Zagrody
Pati...xd


Nick w grze : Pati...xd
Liczba postów : 4498
Dołączył : 01/08/2011

Zgoda na używanie zdjęć... Empty
PisanieTemat: Re: Zgoda na używanie zdjęć...   Zgoda na używanie zdjęć... I_icon_minipostPią Kwi 06, 2012 4:15 am

Ja napisałam w Księdze Gości i też czekam.

i jeszcze może na e-mailu napisze, ale znów ta moja nieśmiałość. Crying or Very sad
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3288
blueberry.
Jedną nogą w ZM
blueberry.


Nick w grze : blueberry.
Liczba postów : 858
Dołączył : 06/02/2012

Zgoda na używanie zdjęć... Empty
PisanieTemat: Re: Zgoda na używanie zdjęć...   Zgoda na używanie zdjęć... I_icon_minipostPią Kwi 06, 2012 4:38 am

Ja chyba sama niedługo zacznę jeździć po świecie i zdjęcia kuniom robić... Twisted Evil
Jak pewnie widzicie pierwszy post pochodzi z 18 lutego - mniej, więcej wtedy napisałam do Pani Karoliny [nie fałszywej Wink]. Do dziś nie uzyskałam odpowiedzi.
Niedawno [około 2 tygodni temu] napisałam bodajże do Pani Gosi Mąkosy - również z prośbą o zgodę. Również do dziś cisza...
Także zazdroszczę wszystkim, którzy zgodę od fotografów posiadają... Neutral Jeżeli zna ktoś jeszcze jakichś fotografów, którzy na 100% zezwolą na przerabianie zdjęć proszę o info.
Nie rozumiem w takim razie po co na ich stronach itd. widnieją napisy typu: "używanie moich zdjęć bez mojej zgody zabronione". Uważam, że powinni kategorycznie napisać "moich zdjęć nie wolno przerabiać itd." czy chociażby coś w tym stylu... A nie, że biednemu człowiekowi nadzieję robią... Sad
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3141065&message=change
Sponsored content





Zgoda na używanie zdjęć... Empty
PisanieTemat: Re: Zgoda na używanie zdjęć...   Zgoda na używanie zdjęć... I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Zgoda na używanie zdjęć...
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Zgoda na używanie zdjęc.
» Używanie skrótów.
» Prezentacje u Koociary - mam pozwolenie na używanie fotografii!
» Retusz zdjęć xD
» Dodawanie zdjęć

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: