Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Retusz zdjęć xD

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Alasky
Przyjaciel Zagrody
Alasky


Liczba postów : 691
Dołączył : 27/03/2012

Retusz zdjęć xD Empty
PisanieTemat: Retusz zdjęć xD   Retusz zdjęć xD I_icon_minipostSro Cze 20, 2012 8:55 am

Jak Alasky sie nudzi to kombinuje w GIMP'ie Very Happy.Wczoraj na przykład robiła grafiki na prezki a dzisiaj bierze się za retusz.Poczytała troszke i oto efekty jej pracy Wink:

Retusz zdjęć xD Retusz
Kto zgadnie co to za pani?
Oczywiście uwagi i pochwały mile widziane.Z chęcią wykonam taki retusz komukolwiek.Do wyboru: Wybielanie zębów,zmana koloru oczu,wybielanie białek,usuwanie zmarszcek/pryszczy
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Retusz zdjęć xD Empty
PisanieTemat: Re: Retusz zdjęć xD   Retusz zdjęć xD I_icon_minipostSro Cze 20, 2012 8:58 am

Zęby to akurat pikuś. Na zdjęciu są zbyt ..przebielone.
Retusz wygląda bardzo mizernie..za dużo blura i rozmazywania. Dla mnie wygla to bardzo nienaturalnie .
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Retusz zdjęć xD Empty
PisanieTemat: Re: Retusz zdjęć xD   Retusz zdjęć xD I_icon_minipostSro Cze 20, 2012 9:03 am

czym retuszujesz?
Powrót do góry Go down
Alasky
Przyjaciel Zagrody
Alasky


Liczba postów : 691
Dołączył : 27/03/2012

Retusz zdjęć xD Empty
PisanieTemat: Re: Retusz zdjęć xD   Retusz zdjęć xD I_icon_minipostSro Cze 20, 2012 9:04 am

W Gimpie.Mieszanka 2 tutków.Co do rozmazanej twarzy-cóż było tak w tutku i jakos nie wiem jak to poprawić.Robiłam dokładnie to co pisali Wink
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Retusz zdjęć xD Empty
PisanieTemat: Re: Retusz zdjęć xD   Retusz zdjęć xD I_icon_minipostSro Cze 20, 2012 9:10 am

czym, nie gdzie, chodzi mi o narzędzia.
Powrót do góry Go down
Alasky
Przyjaciel Zagrody
Alasky


Liczba postów : 691
Dołączył : 27/03/2012

Retusz zdjęć xD Empty
PisanieTemat: Re: Retusz zdjęć xD   Retusz zdjęć xD I_icon_minipostSro Cze 20, 2012 12:36 pm

Krosty smużeniem lekkim.Reszte rozmyciem sel. rozmyciem gaussa.Potem na innej warstwie jeszce szum,wytłoczenie aby nie była aż taka gładka (jesli nie o to chodzi to nie wiem jak wytłumaczyć)
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Retusz zdjęć xD Empty
PisanieTemat: Re: Retusz zdjęć xD   Retusz zdjęć xD I_icon_minipostSro Cze 20, 2012 12:53 pm

ilu procentowe smużenie?
Powrót do góry Go down
Alasky
Przyjaciel Zagrody
Alasky


Liczba postów : 691
Dołączył : 27/03/2012

Retusz zdjęć xD Empty
PisanieTemat: Re: Retusz zdjęć xD   Retusz zdjęć xD I_icon_minipostSro Cze 20, 2012 12:59 pm

coś koło 25 %

EDIT:literówka
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Retusz zdjęć xD Empty
PisanieTemat: Re: Retusz zdjęć xD   Retusz zdjęć xD I_icon_minipostSro Cze 20, 2012 1:18 pm

O matko, spore. Przy retuszach zdjęć przede wszystkim nie używa się tak dużo smużenia. Nie wiem, co to był za poradnik, ale najwyraźniej bardzo, bardzo kiepski... Smużenia używamy tylko delikatnego, by delikatnie wygładzić skórę. Widziałaś kiedyś naturalną twarz, która byłaby aż tak gładka? ;D Nie wiem, czy w GIMPie jest opcja klonowania, ale zdecydowanie polecam to narzędzie, bo jest po prostu najlepsze... Definiujesz obszar źródłowy pędzla i rysujesz np. obok, pobierając obraz ze wskazanego wcześniej miejsca. Wtedy to, co malujesz, wygląda realistycznie, bo tak samo jak obok. Wink

Z ciekawości możesz podrzucić mi jakieś zdjęcie do zretuszowania, to się pobawię. :>
Coś ostatnio się za jakieś dziwne rzeczy biorę - fotomanipulacje, retusze.. XD
Powrót do góry Go down
Sabula
Przyjaciel Zagrody
Sabula


Liczba postów : 1203
Dołączył : 08/08/2011

Retusz zdjęć xD Empty
PisanieTemat: Re: Retusz zdjęć xD   Retusz zdjęć xD I_icon_minipostSro Cze 20, 2012 4:09 pm

Masakra, strasznie widac że to kiepski retusz, chyba że o to Ci chodzilo...
Dla mnie retusz powinien być taki że wgl nie widać że się retuszowało.
Powrót do góry Go down
-Eruina-
Przyjaciel Zagrody
-Eruina-


Nick w grze : -Eruina-
Liczba postów : 1632
Dołączył : 06/06/2012

Retusz zdjęć xD Empty
PisanieTemat: Re: Retusz zdjęć xD   Retusz zdjęć xD I_icon_minipostSro Lip 04, 2012 2:55 am

Wygląda jak by se całe opakowanie pudru sypnęła na twarz xd
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1893377
Sponsored content





Retusz zdjęć xD Empty
PisanieTemat: Re: Retusz zdjęć xD   Retusz zdjęć xD I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Retusz zdjęć xD
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Dodawanie zdjęć
» Zgoda na używanie zdjęc.
» 5 darmowych programów do obróbki zdjęć
» Mnóstwo darmowych zdjęć
» Zgoda na używanie zdjęć...

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: