Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Jednorożce - czy wciąż się opłaca?

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Malto
ZAGRODZIANIN
avatar


Nick w grze : Malto (konto skasowane), Malciak (do śledzenia poczynań Ow&Co)
Liczba postów : 2378
Dołączył : 09/04/2011

Jednorożce - czy wciąż się opłaca? Empty
PisanieTemat: Jednorożce - czy wciąż się opłaca?   Jednorożce - czy wciąż się opłaca? I_icon_minipostSro Maj 11, 2011 1:30 am

Jeśli temat został już na forum poruszony, lub jeśli wybrałam nieodpowiedni dział, proszę o kasację/przenosiny owego wątku.

Chciałabym poruszyć temat jednorożców. Jestem ciekawa, jak się zapatrujecie na ich dalszą hodowlę, zwłaszcza po Upominku Hestii oraz ostatniej "rewelacji", zwiększeniu szansy na urodziny rogów z 1:6 na 1:5. Wydaje mi się, że sytuacja sprzed Upominku a sytuacja aktualna to przysłowiowe "niebo a ziemia". Niegdyś rogi były naprawdę rzadkie. Chodziły za bajońskie ceny, nikt nie kręcił nosem na co najmniej trzy kupony za klacz, oczywiście plus ileśdziesiąt tysięcy Equus. Trochę zamieszania narobiła czterolistna, która zaczęła obiecywać jednorożce fryzyjskie za 800 Equus 1 Konika Morskiego... po części przez nią poważni hodowcy nie byli traktowani w poważny sposób, jeśli rozumiecie, o co mi chodzi. No bo po co przepłacać? I ci poważni hodowcy, by nie wylecieć z rynku, musieli poobniżać ceny. Łańcuszek poszedł.
Mam wrażenie, że te wszystkie czynniki skumulowały się i aktualnie rogi są mało dochodową i nieprestiżową hodowlą. Niegdyś znaleźć rogacza na czyimś koncie było wyczynem, dziś większość może "poszczycić" się koniem z rogiem na głowie.
Czy komuś z Was ludzie kupują jeszcze jednorożce za kupony? Czy to już przeszłość?

A tak mnie naszło, bo dziś urodził mi się rogaty ogierek Connemara. W sumie ani szczególne zaskoczenie, ani wielka wizja na porządny zarobek...


Ostatnio zmieniony przez Malto dnia Sro Maj 11, 2011 1:36 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2536024
Go??
Gość
Anonymous



Jednorożce - czy wciąż się opłaca? Empty
PisanieTemat: Re: Jednorożce - czy wciąż się opłaca?   Jednorożce - czy wciąż się opłaca? I_icon_minipostSro Maj 11, 2011 1:33 am

przedwczoraj na aukcji moja klaczka achał-tekinska poszła za 3 kupony
Powrót do góry Go down
Malto
ZAGRODZIANIN
avatar


Nick w grze : Malto (konto skasowane), Malciak (do śledzenia poczynań Ow&Co)
Liczba postów : 2378
Dołączył : 09/04/2011

Jednorożce - czy wciąż się opłaca? Empty
PisanieTemat: Re: Jednorożce - czy wciąż się opłaca?   Jednorożce - czy wciąż się opłaca? I_icon_minipostSro Maj 11, 2011 1:53 am

Lisiczka, pogratulować. Ja takiego szczęścia nie mam.
Swoją drogą ja tu marudzę, a rożek, o którym wspomniałam w pierwszym poście, znalazł nabywcę za jeden kupon Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2536024
Go??
Gość
Anonymous



Jednorożce - czy wciąż się opłaca? Empty
PisanieTemat: Re: Jednorożce - czy wciąż się opłaca?   Jednorożce - czy wciąż się opłaca? I_icon_minipostSro Maj 11, 2011 2:28 am

Malto, podejrzewam, że na prywatnych takiego szczęścia bym nie miała. Jedyna okazja, żeby wyciągnąć coś więcej za konia to aukcja. Kilkakrotnie już się o tym przekonałam
Powrót do góry Go down
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

Jednorożce - czy wciąż się opłaca? Empty
PisanieTemat: Re: Jednorożce - czy wciąż się opłaca?   Jednorożce - czy wciąż się opłaca? I_icon_minipostSro Maj 11, 2011 2:49 am

Z tego co sama widzę to więcej jak 1 kupon z rogacza wyciągnąć ciężko i już nawet nie próbuję wystawiać je za więcej.
Za same equusy jeszcze jakoś idą, ale też ceny poleciały w dół.
Niemniej ta sytuacja minie, bo tak samo działo się na międzynarodówce - był czas że nieśmiertelną kobyłę udało się kupić za 500+kupon, od czasu tej większej szansy na jednorożca za tyle ciężko kupić nawet źrebaka bez kamyczka. Ceny po prostu masakrycznie skoczyły w górę, byle klaczka idzie za 80-90 tysięcy (co z punktu sprzedającego jest dobrym zjawiskiem).
A jeśli nadal wziąć od uwagę, że tak naprawdę sprzedają się tylko dobre konie z dużych hodowli, a przeciętne idą za grosze to i tak wolę hodować rogate, nawet jeśli będę miała tego jednego rożka na 5.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
Sponsored content





Jednorożce - czy wciąż się opłaca? Empty
PisanieTemat: Re: Jednorożce - czy wciąż się opłaca?   Jednorożce - czy wciąż się opłaca? I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Jednorożce - czy wciąż się opłaca?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Jednorożce, czy się opłaca?
» Opłaca się?
» Czy się opłaca?
» Opłaca się? >.>
» Co bardziej się opłaca?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: