Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Jednorożce, czy się opłaca?

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
domcapuś
Nowy
domcapuś


Nick w grze : domcapuś
Liczba postów : 9
Dołączył : 26/09/2012

Jednorożce, czy się opłaca? Empty
PisanieTemat: Jednorożce, czy się opłaca?   Jednorożce, czy się opłaca? I_icon_minipostSro Wrz 26, 2012 5:26 am

Hej !
Od jakiegoś czasu staram się hodowac jednorożce. Idzie mi nawet dobrze, bo klaczki lubią dawać rożki. :]
Ale czy to jest opłacalne? Czy zwrócą mi się koszty kryć, oźrebień? Czy nie na darmo wydaję Punkty Dorastania? Jak można zarabiać wiele nie tracąc przy tym za dużo?
A, i jakie rasy według was są opłacalne, a jakie nie? Smile
Powrót do góry Go down
hanka1998
ZAGRODZIANIN
hanka1998


Nick w grze : hanka1998
Liczba postów : 5814
Dołączył : 29/11/2011

Jednorożce, czy się opłaca? Empty
PisanieTemat: Re: Jednorożce, czy się opłaca?   Jednorożce, czy się opłaca? I_icon_minipostSro Wrz 26, 2012 5:45 am

Hodowanie jednorożców zawsze się opłacało. Fakt, że ostatnio ich ceny nieźle spadły, ale zawsze to można jakieś kupony czy Equusy zarobic.
Najlepiej, żeby miec własnego ogiera do kryc- zaoszczędzi się na pokryciach. Trzeba też szukac najrzadziej hodowanych ras rożców, czyli na dzień dzisiejszy są to chyba knaby, mustangi i nokoty (jeżeli się mylę, to oświeccie mnie). Oczywiście, PG też ma znaczenie, jednak mi się wydaje, że niektórzy po prostu kupują rożki bez względu, czy ma PG 350 czy 400- ważne, że ma roga i jest szpan Razz
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1007218
Lubelak
Administrator
Lubelak


Liczba postów : 2810
Dołączył : 18/01/2011

Jednorożce, czy się opłaca? Empty
PisanieTemat: Re: Jednorożce, czy się opłaca?   Jednorożce, czy się opłaca? I_icon_minipostSro Wrz 26, 2012 6:20 am

Ja zawsze hodowałem konie z maksymalnym PG. W takich hodowlach byłem i miałem takie hodowle. Były oczywiście inne, ale tam, jak pewnie wiele osób robi, uczestniczyłem dla wspaniałych ludzi.
Ale większość osób lubi właśnie jednorogi, pewnie z tęsknoty za takimi stworzonkami Smile
Pozdrawiam cieplutko.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=494332
carrie17
Przyjaciel Zagrody
carrie17


Nick w grze : carrie17
Liczba postów : 921
Dołączył : 02/06/2012

Jednorożce, czy się opłaca? Empty
PisanieTemat: Re: Jednorożce, czy się opłaca?   Jednorożce, czy się opłaca? I_icon_minipostSro Wrz 26, 2012 6:27 am

Na rogi nie ma takiego zbytu jak na dobre konie z prestiżowych hodowli.. Więc (moim zdaniem) nie ma sensu wkładać w taką hodowlę OM i innych przedmiotów. Ja mam 8 klaczek na tę chwilę, klacze sprzedaję, a ogiery zostawiam do eliksirów. Czy Ci się zwróci? Raczej na pewno, nawet biorąc pod uwagę krycie za 7,5tys - roga sprzedasz za minimalnie 30tys, więc zysk jest. Problem jednak w tym czy urodzi się róg Razz
Powrót do góry Go down
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

Jednorożce, czy się opłaca? Empty
PisanieTemat: Re: Jednorożce, czy się opłaca?   Jednorożce, czy się opłaca? I_icon_minipostCzw Wrz 27, 2012 5:07 am

Opcje w hodowli rogów są dwie:
1. Idziesz w jakość. W zasadzie jedna rasa i gonisz czołówkę, wydając po drodze kupony na OM, Hestie, RP. Taki wyścig szczurów Wink
2. Różnorodność. Czyli zbierasz wszystkie rasy, ale w takim przypadku nie masz szans by każdej klaczy dać Objęcia i dodatkowo trzymać się wysokiego potencjału. A rogate idą w większości za eq, czasem CR. W tym przypadku warto mieć swojego ogiera każdej z ras, odpada już mała fortuna na pokrycia publicznymi.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
domcapuś
Nowy
domcapuś


Nick w grze : domcapuś
Liczba postów : 9
Dołączył : 26/09/2012

Jednorożce, czy się opłaca? Empty
PisanieTemat: Re: Jednorożce, czy się opłaca?   Jednorożce, czy się opłaca? I_icon_minipostCzw Wrz 27, 2012 8:48 am

Mnie bardziej kreci opcja 2. ;]
Dziek za rady... ;D
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Jednorożce, czy się opłaca? Empty
PisanieTemat: Re: Jednorożce, czy się opłaca?   Jednorożce, czy się opłaca? I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Jednorożce, czy się opłaca?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Jednorożce - czy wciąż się opłaca?
» Opłaca się? >.>
» Opłaca się?
» Czy się opłaca?
» Co bardziej się opłaca?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: