Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 verni pisze!

Go down 
+2
julcia0101
Zaczarowana.x3
6 posters
AutorWiadomość
Gość
Gość
Anonymous



verni pisze! Empty
PisanieTemat: verni pisze!   verni pisze! I_icon_minipostCzw Paź 18, 2012 1:13 pm

Pierwszy niby-rozdział, a może jakiś wstęp do tego, co zamierzam pisać. Nie jestem w stanie określić, co to jest, ani jakim stylem piszę. Po prostu piszę. Nie umiem, ale piszę.

Cytat :
Za oknem właśnie budził się nowy, sierpniowy poranek. Mimo tej słonecznej pory roku, jaką jest lato, pogoda od kilku dni zawodziła gdańszczan. Na nic nie zdały się nawet prośby, czy modlitwy - słońce nawet na moment nie zechciało wyskoczyć zza chmur i chociaż chwilowo rozjaśnić starych, wysokich, skrywających wiele tajemnic kamienic ustawionych w równym rzędzie, jedna za drugą w pobliżu gdańskiego rynku. Niskie temperatury i ponura atmosfera panująca na zewnątrz skutecznie zniechęcały większość mieszkańców do aktywnego spędzenia ostatniego weekendu wakacji, nic więc dziwnego, że przez ulice Gdańska przetaczało się zdecydowanie mniej osób, niż zazwyczaj. Mimo wszystko spotkać można było sporo turystów, którzy chcąc nie chcąc, jeśli przyjechali tutaj zachwycić się urokami Trójmiasta, musieli podziwiać je w towarzystwie tak paskudnej pogody. Całe szczęście, że nie padało, choć wystarczyło jedno małe spojrzenie na krajobraz miasta i jasnym było, że to pod osłoną nocy rozegrał się największy koncert kropel deszczu.
Było zupełnie inaczej, jak rok temu.

Wiem, że to wszystko mało Wam mówi, po prostu nagle odczułam jakąś taką dziwną chęć podzielenia się kawałkiem tego, co już stworzyłam. Nie oczekuję opinii, krytyki, czy czegokolwiek, bo cieszy mnie już sam fakt, że tekst jest tutaj wstawiony. Żadne opinie raczej nie zmienią tego tekstu, a będą jedynie drobnymi wskazówkami na przyszłość.

Nie zdradzę, czego dotyczą kolejne fragmenty, po prostu musicie na nie poczekać. Wiem, że jeśli to zrobię, po prostu wypalę się i nie będę w stanie dokończyć tego wszystkiego.

Z pewnością wielu z Was nie dorównam słownictwem i paroma innymi drobiazgami, które czynią cały tekst naprawdę wartościowym, ale... Mam wenę, a grafika mnie już nudzi, więc dlaczego by nie? Wink
Powrót do góry Go down
Zaczarowana.x3
Przyjaciel Zagrody
Zaczarowana.x3


Nick w grze : Zaczarowana.x3
Liczba postów : 751
Dołączył : 15/02/2012

verni pisze! Empty
PisanieTemat: Re: verni pisze!   verni pisze! I_icon_minipostPią Paź 19, 2012 6:10 am

nudne >.<
Powrót do góry Go down
julcia0101
W skromnych progach Zagrody
julcia0101


Nick w grze : julcia0101
Liczba postów : 478
Dołączył : 23/10/2011

verni pisze! Empty
PisanieTemat: Re: verni pisze!   verni pisze! I_icon_minipostPią Paź 19, 2012 7:03 am

To co napisałaś świetnie nadaje się jako wstęp. Podoba mi się. Zbyt wielu błędów nie zauważyłam, jedynie "było" w 3 zdaniach pod rząd (końcówka tekstu). W przyszłości staraj się unikać tego typu powtórzeń.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=105227
Gość
Gość
Anonymous



verni pisze! Empty
PisanieTemat: Re: verni pisze!   verni pisze! I_icon_minipostPią Paź 19, 2012 7:56 am

Zaczarowana.x3 napisał:
nudne >.<
Nie ma to jak konstruktywna krytyka C:


Jest ciekawy i wyczerpujący opis, brakuje nieco akcji jak dla mnie, ale to dopiero początek. Ba, liczę na więcej.
Powrót do góry Go down
Ejli
Przyjaciel Zagrody
Ejli


Nick w grze : Eiiri
Liczba postów : 1433
Dołączył : 31/12/2011

verni pisze! Empty
PisanieTemat: Re: verni pisze!   verni pisze! I_icon_minipostPią Paź 19, 2012 9:14 am

Vernisiu, pisz więcej, podoba mi się *o*'

Grzecznie proszę. c:
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=4080537
Basia
Jedną nogą w ZM
Basia


Nick w grze : Stokrotka 112
Liczba postów : 529
Dołączył : 16/08/2012

verni pisze! Empty
PisanieTemat: Re: verni pisze!   verni pisze! I_icon_minipostPią Paź 19, 2012 9:29 am

Mnie się bardzo podoba. Moim zdaniem można dodać jeden dramatyczny szczegół pod koniec. Taką, ot małą tajemnicę, coś czym można zachęcić do przeczytania całości.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



verni pisze! Empty
PisanieTemat: Re: verni pisze!   verni pisze! I_icon_minipostPią Paź 19, 2012 9:54 am

Tak, też uważam, że to nudne, może dlatego, że na samym początku po prostu chcę opisać melancholię panującą w mieście. Wybaczam taki tok myślenia, nie powiem Wam dlaczego, bo zdradzę dalszą część, którą mam właśnie pod ręką. ;>

Basia, nie mogę dodać dramatycznego elementu. Nawet jeśli pomysł bardzo by mi się spodobał, nie zmienię takiego tekstu na zasadzie "bo czytelnik sądzi inaczej" i nie, nie dlatego, że chcę, by był to tekst "mojego autorstwa" ;d
Powrót do góry Go down
Layzy
Przyjaciel Zagrody
Layzy


Nick w grze : Layzy
Liczba postów : 584
Dołączył : 20/07/2011

verni pisze! Empty
PisanieTemat: Re: verni pisze!   verni pisze! I_icon_minipostPią Paź 19, 2012 11:55 am

Myślę, że może rozwinąć się fajnie, ale czas ponarzekać C:
Ja na ogół nie przepadam za takowymi opisami, to znaczy.. chodzi mi o długość. Chociaż ja, kiedy pisze to opisy są takie same albo nawet dłuższe xD Wolałabym ciut krótsze, a, żeby było coś... no aż mi słowa brakuje Razz I na początku jakoś za dużo mi było gdańskości, ale może się po prostu czepiam Razz
Tak czy inaczej, liczę na więcej i, że ciekawie się rozwinie Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=436950
Gość
Gość
Anonymous



verni pisze! Empty
PisanieTemat: Re: verni pisze!   verni pisze! I_icon_minipostPią Paź 19, 2012 11:59 am

Tak jak mówiłam na doggi - nie oczekujcie Bóg wie czego, fajerwerków nie będzie, tym bardziej brak tu zbrodni, intrygi i innych takich... Jak wspominałam, a może i nie - piszę dla siebie. Wink
Powrót do góry Go down
Layzy
Przyjaciel Zagrody
Layzy


Nick w grze : Layzy
Liczba postów : 584
Dołączył : 20/07/2011

verni pisze! Empty
PisanieTemat: Re: verni pisze!   verni pisze! I_icon_minipostPią Paź 19, 2012 12:02 pm

No i poprawnie. Ważne, żeby Tobie to sprawiało przyjemność Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=436950
EveDallas
Moderator
EveDallas


Nick w grze : EveDallas
Liczba postów : 4676
Dołączył : 22/11/2011

verni pisze! Empty
PisanieTemat: Re: verni pisze!   verni pisze! I_icon_minipostPią Paź 19, 2012 12:33 pm

Tasiemiec, tasiemiec wszędzie XD
Ale w zasadzie gdyby zdania były krótsze (tasiemieeeec) to byłoby super, widzę coś skrywanego, niż rok temu, verni nam tu tajemicę skrywa:)
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1432587
Sponsored content





verni pisze! Empty
PisanieTemat: Re: verni pisze!   verni pisze! I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
verni pisze!
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» ...prezentacje od verni!
» verni tworzy do cp
» Katrina pisze!
» Arbuz... pisze???
» Tora znowu pisze.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: