Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD

Go down 
+2
Alcesta
wercia d
6 posters
AutorWiadomość
wercia d
Przyjaciel Zagrody
wercia d


Nick w grze : Meren_wen
Liczba postów : 840
Dołączył : 07/10/2012

trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD Empty
PisanieTemat: trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD   trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD I_icon_minipostSro Lis 07, 2012 8:33 am

trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD 99ngr8

jeśli jest nadprzyzwoicie wielki, to przepraszam. jeszcze na kartce, nie obrobiony, nie pocieniowany. widzę go sobie w fiolecie, a piorun pod okiem byłby czarny, lub na odwrót. co mam w nim poprawić, puki jeszcze go obrabiać nie zaczęłam?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD Empty
PisanieTemat: Re: trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD   trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD I_icon_minipostSro Lis 07, 2012 8:36 am

Najpierw popraw anatomię, potem bierz się za kolory..
Powrót do góry Go down
wercia d
Przyjaciel Zagrody
wercia d


Nick w grze : Meren_wen
Liczba postów : 840
Dołączył : 07/10/2012

trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD Empty
PisanieTemat: Re: trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD   trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD I_icon_minipostSro Lis 07, 2012 8:44 am

to co poprawić? bo zdanie "popraw anatomię" nie za wiele mi mówi Wink
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD Empty
PisanieTemat: Re: trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD   trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD I_icon_minipostSro Lis 07, 2012 8:58 am

Nie wiesz co to anatomia? To zdanie wiele mówi.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD Empty
PisanieTemat: Re: trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD   trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD I_icon_minipostSro Lis 07, 2012 9:03 am

Chyba nie wiesz, kogo o to prosisz... Very Happy

Zatem, zaczynając od głowy...
Uszy zupełnie nieforemne, tj. nie są w tym kształcie, w jakim powinny być i na dodatek narysowane w stronę, w którą nie mają prawa się wyginać, brak wyraźnie zaznaczonych skroni i grzebienia twarzowego. W anatomię oka nie wnikam, bo to zupełna porażka - ani powieki, ani dolnej, ani górnej, nic. Nozdrza, tj. chrapy niedokładnie zaznaczone, podobnie jak pysk, który w tej pozycji wyraźnie powinno być widać. Głowa nie jest proporcjonalna do reszty ciała.

Szyja jest za chuda i pozbawiona mięśni, przez co sprawia wrażenie płaskiej. Brak zaznaczonych łopatek i stawu barkowego, niepoprawnie narysowana pierś i stawy łokciowe. Brak uwypuklonych mięśni czyni konia zbyt wiotkim i niestabilnym. Zbyt płasku brzuch, zbyt uwypuklone udo, brak skośnej linii zadu, ani śladu po lędźwiach...

Nogi także pozbawione mięśni, źle połączone z ciałem. Stawy nadgarstkowe zbyt bardzo przypominają kule (jeden w ogóle ich nie przypomina, bo go nie ma), to samo ze stawami pęcinowymi przednich nóg. Nadpęcia wraz ze stawami skokowymi i częścią przedramienia zbytnio się zawęża. Kopyta za małe w stosunku do stawów pęcinowych. Staw skokowy tylnej nogi (bo drugiej w ogóle nie ma...) przypomina kulę - a nie powinien. Brak zaznaczonego stawu kolanowego.

Grzywka rozpostarta po całej szerokości między uszami, co jest nieprawidłowością, po za tym jest zbyt przyklapnięta.
Powrót do góry Go down
wercia d
Przyjaciel Zagrody
wercia d


Nick w grze : Meren_wen
Liczba postów : 840
Dołączył : 07/10/2012

trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD Empty
PisanieTemat: Re: trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD   trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD I_icon_minipostSro Lis 07, 2012 9:11 am

ojej, aż tyle tego? to zaczynam oglądać zdjęcia koni w google Wink przez kilka dni mnie zatem nie będzie xD
Powrót do góry Go down
Alcesta
Już coś wie
Alcesta


Nick w grze : Alcesta
Liczba postów : 179
Dołączył : 02/08/2012

trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD Empty
PisanieTemat: Re: trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD   trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD I_icon_minipostSro Lis 07, 2012 9:26 am

Ja Ci radzę nie tyle oglądać zdjęcia koni, co z nich rysować. Robiąc szkice patrz, gdzie koń ma zaznaczone mięśnie, jak wygląda klatka piersiowa i jak łączy się ona z przednimi nogami, przypatrz się, jak wyglądają stawy i przestudiuj dokładnie końską głowę robiąc kilka-kilkanaście szkiców z różnej perspektywy. Do tego, wypełniając kolorem, zauważ, jak układają się cienie, gdzie koń ma jakieś "wypukłości" i jak je podkreślić. Oczywiście nieocenioną pomocą byłoby podotykanie konia w różnych miejscach, żeby doświadczyć na własnej skórze, co gdzie jest i jak wygląda, jak układa się sierść itp.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1715275
wercia d
Przyjaciel Zagrody
wercia d


Nick w grze : Meren_wen
Liczba postów : 840
Dołączył : 07/10/2012

trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD Empty
PisanieTemat: Re: trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD   trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD I_icon_minipostSro Lis 07, 2012 9:39 am

no właśnie w tym problem, że na codzień nie mam do czynienia z końmi, bo blisko nie ma żadnej stajni :/ samo rysowanie ze zdjęć pozostaje Wink
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD Empty
PisanieTemat: Re: trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD   trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD I_icon_minipostSro Lis 07, 2012 9:42 am

Ja też nie mam styczności z końmi (no, raz na pół roku zdarzy mi się wybrać do jakiejś stajni), a jednak rysować jako tako potrafię... Wink
Powrót do góry Go down
wercia d
Przyjaciel Zagrody
wercia d


Nick w grze : Meren_wen
Liczba postów : 840
Dołączył : 07/10/2012

trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD Empty
PisanieTemat: Re: trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD   trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD I_icon_minipostSro Lis 07, 2012 9:58 am

bo ty masz nadprzyrodzony dar rysowania koni xD poza tym wiele dłużej ode mnie rysujesz Wink ale dobra, nie będę nic mówić, bo nie umiem (jeszcze) rysować xD
Powrót do góry Go down
Asia015
Raczkujący
Asia015


Nick w grze : Asia015
Liczba postów : 73
Dołączył : 02/10/2012

trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD Empty
PisanieTemat: Re: trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD   trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD I_icon_minipostSob Lis 10, 2012 6:06 am

uszy jak pies, trzy nogi, wygięte kopyta... o.O
Powrót do góry Go down
wercia d
Przyjaciel Zagrody
wercia d


Nick w grze : Meren_wen
Liczba postów : 840
Dołączył : 07/10/2012

trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD Empty
PisanieTemat: Re: trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD   trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD I_icon_minipostSob Lis 10, 2012 9:35 am

trzy nogi, bo mi chodziło o to, że jest w trakcie rysowania siebie. dlatego ma tylko trzy nogi Wink resztę wytłumaczę moim talentem xd
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD Empty
PisanieTemat: Re: trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD   trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD I_icon_minipostSob Lis 10, 2012 9:38 am

Aaa, to pędzel jest... Jezu, myślałam, że to jakiś oszczep albo dzida... Przecież nie tak wygląda pędzel o,o
Powrót do góry Go down
wercia d
Przyjaciel Zagrody
wercia d


Nick w grze : Meren_wen
Liczba postów : 840
Dołączył : 07/10/2012

trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD Empty
PisanieTemat: Re: trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD   trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD I_icon_minipostSob Lis 10, 2012 10:00 am

no... to też mi nie wyszło Sad pewnie powinien mieć wyraźniejsze włosie, nie?
Powrót do góry Go down
Karolina211
ZAGRODZIANIN
Karolina211


Nick w grze : Talunalu
Liczba postów : 1018
Dołączył : 28/02/2012

trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD Empty
PisanieTemat: Re: trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD   trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD I_icon_minipostSob Lis 10, 2012 3:51 pm

uwielbiam czytać, jak verni pisze coś o anatomii - nie wiem czemu, po prostu to lubię x3

co do pędzla - popatrz na cliparty tudzież zdjęcia pędzli - myślę, że zauważysz, co w nim jest nie tak Wink akurat pędzel trudny... kształtem do ogarnięcia nie jest Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=28316
wercia d
Przyjaciel Zagrody
wercia d


Nick w grze : Meren_wen
Liczba postów : 840
Dołączył : 07/10/2012

trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD Empty
PisanieTemat: Re: trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD   trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD I_icon_minipostPon Lis 12, 2012 8:43 am

hehe ^^ nie trzeba książki o anatomi kupować xD

wiedziałam, że z pędzlem też coś nie tak będzie Sad
Powrót do góry Go down
ebonita
Główny Grafik
ebonita


Nick w grze : ebonita
Liczba postów : 787
Dołączył : 03/10/2012

trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD Empty
PisanieTemat: Re: trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD   trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD I_icon_minipostSro Lis 21, 2012 7:01 am

Ja konia na żywo oglądałam 10 razy w życiu. Ale zanim zaczęłam rysować konie do czarnej perły, narysowałam w życiu miliardy koni, ze zdjęć i z głowy. Miliardy to mało powiedziane, bo rysuję już ponad 20 lat. (od kiedy utrzymuję ołówek w ręku)

rysuj rysuj rysuj i jeszcze raz rysuj, ze zdjęć i nie tylko, i porównuj

swoją drogą ... wydałabyś kupon na taką maść jaką narysowałaś???


Każdy moze nauczyć się rysować (jeśli nie artystycznie to chociaż poprawnie) ale to wymaga naprawdę wielu ćwiczeń! Moja ciotka w wieku 50 lat wzieła pędzel do ręki pierwszy raz i w ciągu 2-3 lat się nauczyła ładnie malować i nawet na tym zarabia.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2069159
wercia d
Przyjaciel Zagrody
wercia d


Nick w grze : Meren_wen
Liczba postów : 840
Dołączył : 07/10/2012

trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD Empty
PisanieTemat: Re: trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD   trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD I_icon_minipostSob Lis 24, 2012 10:46 am

ebonita - a ja wzięłam się do pracy jakiś miesiąc temu xD narysowałm około 20 prac. nic dziwnego, że mi nie wychodzi ^^'

czyli, że za jakiś rok ćwiczeń mam szanse trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD 3563782329
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD Empty
PisanieTemat: Re: trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD   trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD I_icon_minipostSob Lis 24, 2012 11:27 am

wercia d napisał:
narysowałm około 20 prac. nic dziwnego, że mi nie wychodzi ^^'

to pewnie wyda Wam się dziwne, ale ja chyba narysowałam mniej. Wink
Powrót do góry Go down
Mika_TLR
W skromnych progach Zagrody
Mika_TLR


Nick w grze : Mika_TLR
Liczba postów : 486
Dołączył : 07/11/2012

trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD Empty
PisanieTemat: Re: trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD   trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD I_icon_minipostSob Lis 24, 2012 11:34 am

vernille napisał:
Aaa, to pędzel jest... Jezu, myślałam, że to jakiś oszczep albo dzida... Przecież nie tak wygląda pędzel o,o

hahahahahaaaahahahahahhahahaaaahahahhahahahhahaha
ale też myślałam że to miecz tylko że trzyma go za sztych a na dole jest rękojeść Very Happy
Powrót do góry Go down
wercia d
Przyjaciel Zagrody
wercia d


Nick w grze : Meren_wen
Liczba postów : 840
Dołączył : 07/10/2012

trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD Empty
PisanieTemat: Re: trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD   trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD I_icon_minipostSob Lis 24, 2012 12:21 pm

niemożliwe trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD 4064056192

mogę go zmienić na miecz i dorysować nogę, jeśli to coś poprawi xD
Powrót do góry Go down
Sponsored content





trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD Empty
PisanieTemat: Re: trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD   trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
trzeci z kolei koń, który został wybrany do obrobienia w Gimpie xD
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Jam jest ten, który jest tym, którym jest ten, który przychodzi.
» Przyjmę konika, który niedługo umrze.. :(
» Który to ?xP
» Koń, ktory zniknął... ?...
» Tablet - który polecacie?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: