Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Nowy pomysł - loteria

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Moonlit
Już coś wie
Moonlit


Nick w grze : Moonlit
Liczba postów : 259
Dołączył : 06/07/2013

Nowy pomysł - loteria Empty
PisanieTemat: Nowy pomysł - loteria   Nowy pomysł - loteria I_icon_minipostSob Lip 20, 2013 9:17 am

To znowu ja ^^ Chociaż eksperyment jeszcze się nie skończył wymyśliłam już nowy projekt. W zasadzie wymyśliłam go dawno, ale dopiero teraz zdecydowałam się podzielić z Wami moimi przemyśleniami.

Otóż grałam kiedyś w Smoki Nightwood. Gra ma nieoficjalne forum, trochę podobne do tego.  Jest tam dział z konkursami. Zazwyczaj w takich konkursach jest ok 20 - 30 losów. Pod każdym kryje się inna nagroda.
Przykład:
Mamy takie konie: jednorożec, pegaz z ZJ, jednorożec z SZJ, jakiś boszczak
Zliczamy ich wartość w equus i kuponach, załóżmy że wszystkie cztery konie są warte 100 000 equus i 19 kuponów. Przeliczając kupony na equus wyjdzie nam ok. 2 000 000.

2 000 000 equus - orientacyjna wartość powyższych koni.
Teraz mnożymy 2 000 000 razy 150% i wychodzi nam 3 000 000.
3 000 000 equus dzielimy na 4 i wychodzi nam = 750 000 equus

750 000 to cena jednego losu. Oczywiście można zrobić więcej losów z byle czym albo puste, ale wtedy też ciężej zebrać tylu ludzi.

Podsumowanie:

2 000 000 equus - wartość naszych koni
3 000 000 equus - 150% wartości naszych koni
750 000 equus - cena losu
1 000 000 equus - nasz zysk

Proponuję zrobić WIELKĄ loterię, taką na ogromną skalę. Każdy kto dołoży jakieś konie lub przedmioty do loterii na pewno na tym zyska. Im więcej osób będzie sponsorowało, tym więcej będzie się o tym dowiadywało > więcej będzie losów i ich cena niższa.

Możnaby założyć specjalną stronę, bloga albo dział na forum. Mogłoby być dużo takich mniejszych loterii, gdzie startowaliby mało zamożni (losy do 5 000 eq za sztukę, do wygrania jakiś róg lub kupon), średnio bogaci (losy do 100 000 za sztukę, do wygrania boszczaki i np. 20 kuponów) i bardzo bogaci (losy do miliona za sztukę, do wygrania zestaw boszczaków, 50 kuponów itd.itp.). Loterie odbywałyby się np. co tydzień w sobotę, a te lepsze raz na miesiąc.

Boję się tylko, że ten pomysł jest nierelany jeśli chodzi o organizację i chęć zgłaszania się tylu sponsorów i uczestników. Ale gdyby przy loterii w której mogłoby się wygrać roga z SZJ, losy kosztowałyby po 500 equus, a byłoby ich bardzo dużo, to nawet jakby ktoś nie wygrywał to by się nie martwił, więc dużo graczy by się zgłaszało.

No i jest jeszcze problem z wypłacaniem kasy sponsorom. Trzebaby robić listy, ile komu oddać po skończonych loteriach, co kto dał itd. Coś czuję, że do tego projektu potrzebne byłoby oddzielne forum i bardzo dużo osób zarządzających.

Co o tym myślicie?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Nowy pomysł - loteria Empty
PisanieTemat: Re: Nowy pomysł - loteria   Nowy pomysł - loteria I_icon_minipostSob Lip 20, 2013 10:02 am

Cóż pomysł fajny ale losy drogie :/
Zły dział - http://www.zagroda-mgly.com/f71-bledy-propozycje-sugestie
Poza tym aktualnie trwa "Podróż na koniec świata"
Powrót do góry Go down
Moonlit
Już coś wie
Moonlit


Nick w grze : Moonlit
Liczba postów : 259
Dołączył : 06/07/2013

Nowy pomysł - loteria Empty
PisanieTemat: Re: Nowy pomysł - loteria   Nowy pomysł - loteria I_icon_minipostSob Lip 20, 2013 10:05 am

Ale to ma być inna loteria, nie taka na tym forum. Tutaj byłaby w ostateczności.
Poza tym jak pisałam - jak będzie np. z 50 losów, to będą tanie. Problem jest taki: jak to na tyle zareklamować i zdobyć zaufanie graczy, aby się zgłaszali.
Powrót do góry Go down
Arab15
Raczkujący
Arab15


Nick w grze : Arab15
Liczba postów : 66
Dołączył : 01/07/2013

Nowy pomysł - loteria Empty
PisanieTemat: Re: Nowy pomysł - loteria   Nowy pomysł - loteria I_icon_minipostSob Lip 27, 2013 3:25 am

Fajny pomysłVery Happy
Powrót do góry Go down
Lubelak
Administrator
Lubelak


Liczba postów : 2813
Dołączył : 18/01/2011

Nowy pomysł - loteria Empty
PisanieTemat: Re: Nowy pomysł - loteria   Nowy pomysł - loteria I_icon_minipostSob Lip 27, 2013 5:20 am

Pomysł ciekawy, lecz trzeba dopracować, cena powinna być adekwatna do kasy ludzi biorących udział. Zagroda jako taka ma chyba zaufanie ludzi (taką mam nadzieję). Grałem kiedyś w Nightwood, możesz podać adres tamtego forum?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=494332
Moonlit
Już coś wie
Moonlit


Nick w grze : Moonlit
Liczba postów : 259
Dołączył : 06/07/2013

Nowy pomysł - loteria Empty
PisanieTemat: Re: Nowy pomysł - loteria   Nowy pomysł - loteria I_icon_minipostPon Lip 29, 2013 3:22 pm

Lubelak, łap Smile

http://zgromadzenie.nightwood.net/forum.php
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Nowy pomysł - loteria Empty
PisanieTemat: Re: Nowy pomysł - loteria   Nowy pomysł - loteria I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Nowy pomysł - loteria
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Oceńcie nowy pomysł :D
» Motyw - sztuka w kwietniu, nowy pomysł twórców gry
» Problem z Samouczkiem
» Pomysł na Życie
» Najgłupszy pomysł świata xD

Pozwolenia na tym forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: