Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Telefony- dobry wynalazek?

Go down 
+2
Dżemik
kreatywny
6 posters
AutorWiadomość
kreatywny
Przyjaciel Zagrody
avatar


Nick w grze : dudek7894
Liczba postów : 124
Dołączył : 05/11/2013

Telefony- dobry wynalazek? Empty
PisanieTemat: Telefony- dobry wynalazek?   Telefony- dobry wynalazek? I_icon_minipostPon Mar 31, 2014 11:14 am

Hej! Wink

Z tego powodu, że teraz wszyscy posiadają telefony komórkowe piszę ten post. Mam na celu lekko was nastraszyć...

Korzystanie telefonu komórkowego wiąże się z przenikaniem przez nasze ciało fal radiowych, które nasz sprzęt przyciąga. Być może wam się kojarzy z tym SAR (Specific Absorption Rate – specyficzny współczynnik absorpcji). Jest to miara ilości energii, która zamieszkuje nasze ciało. Najlepiej wybierać jest telefony, które mają jak najmniejszy SAR. Zbyt duża obecność fal prowadzi do:
- bólów głowy,
- schorzeń mózgu,
- błędności działania nerwów.
- senności,
- obniżenia aktywności mózgu
oraz wiele, wiele więcej...


A gdzie dowody? Sam siebie mogę nazwać królikiem doświadczalnym, gdyż przez 0,5 roku korzystałem z telefonu ok 4h dziennie.

Efekty?
- codzienne bóle głowy,
- brak chęci do czegokolwiek; otumanienie,
- brak koncentracji,
- zawroty głowy.

Być może to wszystko, co mi się przydarzyło jest wynikiem dużej ilości emitowanych fal radiowych przez mój telefon (Sony Xperia L), porównując do innych modeli.
Postanowiłem troszkę mniej korzystać z mojego mobilniaka. Przez tydzień poleży sobie w kącie. Smile

Teraz pytania do was: Ile korzystacie ze swoich telefonów? Jakie są ich modele? Czy czujecie jakieś zmiany w swoim zachowaniu/życiu d momentu zaczęcia prawdziwego korzystania z telefonu (kilka godzin dziennie)?

Chętnie posłucham. Pomoże mi to w dobraniu lepszego telefonu, który nie będzie mnie niszczył. Smile

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania! Razz
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Telefony- dobry wynalazek? Empty
PisanieTemat: Re: Telefony- dobry wynalazek?   Telefony- dobry wynalazek? I_icon_minipostPon Mar 31, 2014 11:21 am

Z telefonu dużo kozystam. Mam bóle głowy ale to u mnie normalne-mam je praktycznie od kiedy pamietam. Nie mam braku koncentracji.
Obecnie używam IPhone 5, służy mi ponad rok, wcześniej był IPhone 3. Nie czuje zmian w swoim zachowaniu/życiu.
Powrót do góry Go down
Dżemik
Przyjaciel Zagrody
Dżemik


Nick w grze : JadeXDD
Liczba postów : 2112
Dołączył : 13/10/2012

Telefony- dobry wynalazek? Empty
PisanieTemat: Re: Telefony- dobry wynalazek?   Telefony- dobry wynalazek? I_icon_minipostPon Mar 31, 2014 11:36 am

Samsung Galaxy S 3 mini
Korzystam może pół godziny dziennie, rzadziej więcej.
Głowa mnie nie boli, nie jestem senna czy coś takiego. Nie zauważyłam żadnych zmian odkąd go mam.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1955976
EveDallas
Moderator
EveDallas


Nick w grze : EveDallas
Liczba postów : 4676
Dołączył : 22/11/2011

Telefony- dobry wynalazek? Empty
PisanieTemat: Re: Telefony- dobry wynalazek?   Telefony- dobry wynalazek? I_icon_minipostPon Mar 31, 2014 11:53 am

Alcatel one touch mpop. Korzystam generalnie dosc... duzo, codziennie, nie wiem po ile.

Swoja droga pamieta ktos to doswiadczenie, w ktorym miedzy dwa dzwoniace do siebie nawzajem telefony wlozono jajko, ktore po pewnym czasie bylo ugotowane na twardo?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1432587
Gość
Gość
Anonymous



Telefony- dobry wynalazek? Empty
PisanieTemat: Re: Telefony- dobry wynalazek?   Telefony- dobry wynalazek? I_icon_minipostPon Mar 31, 2014 1:25 pm

LG jakiśtam dumbphone z klapką. Korzystam raz na miesiąc praktycznie.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Telefony- dobry wynalazek? Empty
PisanieTemat: Re: Telefony- dobry wynalazek?   Telefony- dobry wynalazek? I_icon_minipostPon Mar 31, 2014 2:39 pm

Ja używam telefonu praktycznie ciągle, bo muszę. Bóle głowy? Nie. Problemów z koncentracją też nie zauważyłam.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Telefony- dobry wynalazek? Empty
PisanieTemat: Re: Telefony- dobry wynalazek?   Telefony- dobry wynalazek? I_icon_minipostPon Mar 31, 2014 2:48 pm

Te wszystkie schorzenia pojawiają się głównie jak masz telefon non stop przy głowie Wink
Powrót do góry Go down
Ejli
Przyjaciel Zagrody
Ejli


Nick w grze : Eiiri
Liczba postów : 1433
Dołączył : 31/12/2011

Telefony- dobry wynalazek? Empty
PisanieTemat: Re: Telefony- dobry wynalazek?   Telefony- dobry wynalazek? I_icon_minipostWto Kwi 01, 2014 12:41 am

Mój telefon siedzi 3/4 dnia przy ładowarce lub w torebce, więc skutków nie ma :p

Samsung Galaxy Mini, jeżeli kogokolwiek to obchodzi.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=4080537
Pani Berdine
Nowy
Pani Berdine


Nick w grze : wpisz nick
Liczba postów : 13
Dołączył : 20/03/2014

Telefony- dobry wynalazek? Empty
PisanieTemat: Re: Telefony- dobry wynalazek?   Telefony- dobry wynalazek? I_icon_minipostWto Kwi 01, 2014 1:35 am

mój telefon siedzi 99% czasu w torebce, używam go jako budzika Razz
Powrót do góry Go down
kreatywny
Przyjaciel Zagrody
avatar


Nick w grze : dudek7894
Liczba postów : 124
Dołączył : 05/11/2013

Telefony- dobry wynalazek? Empty
PisanieTemat: Re: Telefony- dobry wynalazek?   Telefony- dobry wynalazek? I_icon_minipostWto Kwi 01, 2014 7:11 am

Soporific napisał:
Te wszystkie schorzenia pojawiają się głównie jak masz telefon non stop przy głowie Wink

Ja go trzymałem ok. 30 cm. od głowy. Wink
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Telefony- dobry wynalazek? Empty
PisanieTemat: Re: Telefony- dobry wynalazek?   Telefony- dobry wynalazek? I_icon_minipostWto Kwi 01, 2014 7:45 am

Iphone 5s.
Praktycznie nie korzystam...
Powrót do góry Go down
Żółwikowaa
W skromnych progach Zagrody
Żółwikowaa


Nick w grze : Żółwikowaa
Liczba postów : 459
Dołączył : 17/03/2014

Telefony- dobry wynalazek? Empty
PisanieTemat: Re: Telefony- dobry wynalazek?   Telefony- dobry wynalazek? I_icon_minipostWto Kwi 01, 2014 9:11 am

LG coś tam, coś tam.

Emm... Korzystam gdy wysyłam SMS'a lub muszę gdzieś zadzwonić. Bule głowy? Pff... Od urodzenia Razz
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=4487022
Sponsored content





Telefony- dobry wynalazek? Empty
PisanieTemat: Re: Telefony- dobry wynalazek?   Telefony- dobry wynalazek? I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Telefony- dobry wynalazek?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Telefony :)
» Dzień dobry
» Gary - na dobry poczatek
» Problem z Samouczkiem
» Pomysł z kuponami. Czy dobry?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: OFFTOPIC :: Rozmowy :: Inne pogawędki-
Skocz do: