Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Stadnina, zmiany..

Go down 
+2
кoкo
truskaweczkaa
6 posters
AutorWiadomość
truskaweczkaa
Już coś wie
truskaweczkaa


Liczba postów : 208
Dołączył : 04/08/2011

Stadnina, zmiany.. Empty
PisanieTemat: Stadnina, zmiany..   Stadnina, zmiany.. I_icon_minipostPią Cze 08, 2012 8:58 am

No bo do całkiem niedawna jeździłam do SKJ w Zastawnie. No jeździłam tam ok 4 lata. od tamtego roku wszystko zaczęło się zmieniać.
Ceny podrosły - okej, moze nie mieli zbyt wyskoich dochodów.
No ale bez przesady ze na konia na którego czekałam przez trzy lata swojej jazdy tam dostają dzieci które dopiero 'chodzą' z lonży. -.-
W ogóle wszystko sie tam zmieniło, atmosfera, konie, ludzie, jazdy, wszystko. A ja nie potrawię tego sobie przyswoić, więc chce zminić stadninę. Ta do której chcę jeździć znajduje sie ok kilometra od tamtej. Jest bardziej zadbana, stajnie super wyposażone, konie bardzo fajne tak samo jak instruktorka ale jest jeden mały problem.. Moi rodzice. Jak do nich zagadać tak w miarę łagodnie żeby pozwoloili mi się przenieść? Dodatkowym utrudnieniem jest to że od pół roku jestem w klubie w Zastawnie i co miesiąc płaciłam składki.. Pomózcie, nie chcę już jeździć w Zastawnie, nie chcę tam wrwcać nawet jeżeli rodzice postawia mi ultimatum : albo Zastawno albo nic. Pomóżcie, co mam im powiedzieć i w jaki sposób?
Powrót do góry Go down
кoкo
Już coś wie
avatar


Liczba postów : 299
Dołączył : 13/05/2012

Stadnina, zmiany.. Empty
PisanieTemat: Re: Stadnina, zmiany..   Stadnina, zmiany.. I_icon_minipostPią Cze 08, 2012 10:59 am

Może wybierz tego mniej denerwującego się...

Z odległością może być trudniej, bo o kilometr raczej stadnin nie ma. Np. u mnie jest jakieś 15 km dalej.
Powrót do góry Go down
truskaweczkaa
Już coś wie
truskaweczkaa


Liczba postów : 208
Dołączył : 04/08/2011

Stadnina, zmiany.. Empty
PisanieTemat: Re: Stadnina, zmiany..   Stadnina, zmiany.. I_icon_minipostPią Cze 08, 2012 11:37 am

ale co mniej denerwującego? bo nie rozumiem..
a co do odległości to u mnie w gminie sa trzy stadniny, wszystkie bardzo blizko siebie: Stadniana Sokolnik, SKJ w Zastawnie i AT Vitalis (agro-turystyka, w tym też konie). od Sokolnika do Zastwana - ok 2 km, Od Zastawna do Vitalisu - ok 1 km, od Sokolnika do Vitalisu - ok 2,5 km Smile
Powrót do góry Go down
кoкo
Już coś wie
avatar


Liczba postów : 299
Dołączył : 13/05/2012

Stadnina, zmiany.. Empty
PisanieTemat: Re: Stadnina, zmiany..   Stadnina, zmiany.. I_icon_minipostPią Cze 08, 2012 11:39 am

Rodzic - rzecz jasna
Powrót do góry Go down
truskaweczkaa
Już coś wie
truskaweczkaa


Liczba postów : 208
Dołączył : 04/08/2011

Stadnina, zmiany.. Empty
PisanieTemat: Re: Stadnina, zmiany..   Stadnina, zmiany.. I_icon_minipostPią Cze 08, 2012 11:41 am

ale oni oboje sa masakryczni, każą mi o 20 nawet teraz w czerwcu kłaść się do łóżka .. co prawda mniej boję się taty, jest bardzije wyluzowany niż mama bo u niej musi być wszystko jak w szwajcarskim zegarku .. tylko nie wiem jak zagadać. może coś w stylu, że 'i tak nie chce jechać na ten obóz bo nie chce już tam jeździć' ale boję sie że powie 'albo tam albo nigdzie'
Powrót do góry Go down
Philipek
ZAGRODZIANIN
Philipek


Nick w grze : Philipek
Liczba postów : 3748
Dołączył : 06/08/2011

Stadnina, zmiany.. Empty
PisanieTemat: Re: Stadnina, zmiany..   Stadnina, zmiany.. I_icon_minipostPią Cze 08, 2012 12:29 pm

Po prostu im powiedz,że niezbyt przyjemnie Ci się jeździ w takiej atmosferze no i zaszło w ciągu tych paru lat wiele zmian.
Cytat :
ale boję sie że powie 'albo tam albo nigdzie'
Jeśli tak powie - odpowiedz jej,że nie może Ci zabronić Twojej pasji do jeździectwa oraz koni. Powinno pomóc.

Co do stajni, wybierz taką,w której będziesz czuła się najlepiej tj. konie zadbane, miła atmosfera, fajna instruktorka pod względem nauki, sprzęt jeździecki dobrze dopasowany itd... Smile
Powrót do góry Go down
http://doggi.forumpolish.com/
MrsKopytko
Przyjaciel Zagrody
MrsKopytko


Nick w grze : Mrs Kopytko
Liczba postów : 3453
Dołączył : 16/12/2011

Stadnina, zmiany.. Empty
PisanieTemat: Re: Stadnina, zmiany..   Stadnina, zmiany.. I_icon_minipostPią Cze 08, 2012 1:06 pm

Też jeżdżę w Zastawnie Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=686975
Go??
Gość
Anonymous



Stadnina, zmiany.. Empty
PisanieTemat: Re: Stadnina, zmiany..   Stadnina, zmiany.. I_icon_minipostSob Cze 09, 2012 7:04 am

Przedstaw im sytuację, powiedz dlaczego nie chcesz i już.
Powrót do góry Go down
truskaweczkaa
Już coś wie
truskaweczkaa


Liczba postów : 208
Dołączył : 04/08/2011

Stadnina, zmiany.. Empty
PisanieTemat: Re: Stadnina, zmiany..   Stadnina, zmiany.. I_icon_minipostSob Cze 09, 2012 9:21 am

Philipek napisał:
Po prostu im powiedz,że niezbyt przyjemnie Ci się jeździ w takiej atmosferze no i zaszło w ciągu tych paru lat wiele zmian.
Cytat :
ale boję sie że powie 'albo tam albo nigdzie'
Jeśli tak powie - odpowiedz jej,że nie może Ci zabronić Twojej pasji do jeździectwa oraz koni. Powinno pomóc.

Co do stajni, wybierz taką,w której będziesz czuła się najlepiej tj. konie zadbane, miła atmosfera, fajna instruktorka pod względem nauki, sprzęt jeździecki dobrze dopasowany itd... Smile
no okej, tak powiem Wink ale jak to zacząć? bo tak prosto z mostu 'tato nie przyjemnie jeździ mi się w Zastawnie, nie chce tam jezdzić, wolę to Vitalisu, fajna masz koszulke' ._.
Powrót do góry Go down
carrie17
Przyjaciel Zagrody
carrie17


Nick w grze : carrie17
Liczba postów : 921
Dołączył : 02/06/2012

Stadnina, zmiany.. Empty
PisanieTemat: Re: Stadnina, zmiany..   Stadnina, zmiany.. I_icon_minipostSob Cze 09, 2012 9:49 am

truskaweczkaa, no normalnie, zacznij od powiedzenia całej prawdy, że nie czujesz się tam dobrze, opowiedz to, co pisałaś tutaj. Dlaczego mieliby Ci zabronić się gdzieś przenieść? ;o
Powrót do góry Go down
Kikyo22
Przyjaciel Zagrody
Kikyo22


Nick w grze : Kikyo22
Liczba postów : 1083
Dołączył : 15/01/2012

Stadnina, zmiany.. Empty
PisanieTemat: Re: Stadnina, zmiany..   Stadnina, zmiany.. I_icon_minipostSob Cze 09, 2012 9:57 am

Powiedz cała prawdę. Myślę, ze wtedy by cie sami przenieśli gdzieś indziej.
Powrót do góry Go down
truskaweczkaa
Już coś wie
truskaweczkaa


Liczba postów : 208
Dołączył : 04/08/2011

Stadnina, zmiany.. Empty
PisanieTemat: Re: Stadnina, zmiany..   Stadnina, zmiany.. I_icon_minipostSob Cze 09, 2012 10:31 am

carrie17 napisał:
truskaweczkaa, no normalnie, zacznij od powiedzenia całej prawdy, że nie czujesz się tam dobrze, opowiedz to, co pisałaś tutaj. Dlaczego mieliby Ci zabronić się gdzieś przenieść? ;o
mogli by mi zabronić, bo jestem tam w klubie od pół roku, a znajac moich rodziców to zaraz będą wrzesczec że wyrzucili kasę w błoto i takie te ;/
Powrót do góry Go down
carrie17
Przyjaciel Zagrody
carrie17


Nick w grze : carrie17
Liczba postów : 921
Dołączył : 02/06/2012

Stadnina, zmiany.. Empty
PisanieTemat: Re: Stadnina, zmiany..   Stadnina, zmiany.. I_icon_minipostSob Cze 09, 2012 10:36 am

No ale jaka to różnica, czy płacą tu czy tu? Chyba, że ja czegoś nie rozumiem ;s
Powrót do góry Go down
truskaweczkaa
Już coś wie
truskaweczkaa


Liczba postów : 208
Dołączył : 04/08/2011

Stadnina, zmiany.. Empty
PisanieTemat: Re: Stadnina, zmiany..   Stadnina, zmiany.. I_icon_minipostSob Cze 09, 2012 11:37 am

może to po prostu dlatego że nie wiesz jacy są moi rodzice Wink
Powrót do góry Go down
carrie17
Przyjaciel Zagrody
carrie17


Nick w grze : carrie17
Liczba postów : 921
Dołączył : 02/06/2012

Stadnina, zmiany.. Empty
PisanieTemat: Re: Stadnina, zmiany..   Stadnina, zmiany.. I_icon_minipostSob Cze 09, 2012 11:56 am

No jak nie spróbujesz pogadać, to się nie dowiesz czy pozwolą czy nie Wink
no trochę tego nie rozumiem, bo każdy rodzic jest inny, moi jak na rodziców zawsze byli aż zbyt w porządku ^^'
Powrót do góry Go down
truskaweczkaa
Już coś wie
truskaweczkaa


Liczba postów : 208
Dołączył : 04/08/2011

Stadnina, zmiany.. Empty
PisanieTemat: Re: Stadnina, zmiany..   Stadnina, zmiany.. I_icon_minipostSob Cze 09, 2012 1:04 pm

no spoko, spoko Very Happy tylko mi chodzi o to że jak zacząć mówić o tym wszystkim. chodzi mi o takie 'powitanie' tego tematu. np. : leże sb w pokoju, czytam książkę,l do pokoju wchodzi mój tata otworzyć okno/zapytać co robię albo cos takiego no i ja mowie np. tatoo, poczekaj chwilke. jak to zacząc. może słowami 'chodzi mi o konie...' albo poprostu pokaze mu ten wątek to może zrozumie i opbejdzie się bez zbędnych słów i tłumaczeń..
Powrót do góry Go down
carrie17
Przyjaciel Zagrody
carrie17


Nick w grze : carrie17
Liczba postów : 921
Dołączył : 02/06/2012

Stadnina, zmiany.. Empty
PisanieTemat: Re: Stadnina, zmiany..   Stadnina, zmiany.. I_icon_minipostSob Cze 09, 2012 1:25 pm

No tak najlepiej, nie masz czego się bać.. Jak się nie zgodzą to trudno, pozostań w tej swojej stadninie.
Możesz też spróbować się dopytać, czy np nie mogłabyś jeździć w tej drugiej stadninie za darmo w zamian za pomoc. Moja koleżanka pochodzi z biednej rodziny i jej na takie coś nie stać i u niej w stadninie się zgodzili - tyle że musiała naprawdę się narobić przy oporządzaniu koni, czyszczeniu boksów, pomocy w różnych rzeczach itp.
No i nie wiem czy nie musiałabyś mieć zgody rodziców, bo widzę, że masz 14 lat.. ale dopytać warto Wink
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Stadnina, zmiany.. Empty
PisanieTemat: Re: Stadnina, zmiany..   Stadnina, zmiany.. I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Stadnina, zmiany..
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Zmiany lipcowe - Gruntowe zmiany dot. towarzyszy
» FORUM - jesienne zmiany /// zimowe zmiany
» Zmiany, zmiany oraz zmiany - INT
» Stadnina Koni Diamentowa Kolekcja
» Mój (Beznadziejny) Ośrodek "Stadnina Czarnej Perły"

Pozwolenia na tym forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: