Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Ruffian Combo - dla odważnych :)

Go down 
+11
Phar-Lap
Arrin
Dżemik
Szron
Kemishi
Impossible1
ewuula
wilczyca1000
hanka1998
Nevarra
Turkawka
15 posters
AutorWiadomość
Turkawka
Przyjaciel Zagrody
Turkawka


Nick w grze : Turkawka
Liczba postów : 169
Dołączył : 21/02/2013

Ruffian Combo - dla odważnych :) Empty
PisanieTemat: Ruffian Combo - dla odważnych :)   Ruffian Combo - dla odważnych :) I_icon_minipostPią Mar 08, 2013 2:17 pm

Ruffian budzi na howrse bardzo skrajne emocje. Niektórzy darzą ją bezgranicznym uwielbieniem, innym facepalm się w kieszeni otwiera na samą wzmiankę Very Happy. Ci drudzy irytują się głównie ze względów nadużywania wszelkiej maści petycji, szlochów i wyznań graczy, którzy często znają ją jedynie z filmu. Przyznam, że też tak czasem mam pomimo tego, że temat jest dla mnie kompletnie neutralny Wink. Natomiast przedstawicielka tej pierwszej grupy miłość do Ruffian wyniosła na zupełnie nowy poziom Wink

Oto przed wami złowieszcze...
mroczne...
mrożące krew w żyłach...

RUFFIAN COMBO!

Very Happy

Przyznam, że w pierwszym odruchu rzuciło mną o ścianę Wink. Natomiast drugi rzut oka zdradził, że to dziewczę faktycznie interesuje się tematem, a nie tylko pusto ćwierka. Myślę, że mogłaby sporo nauczyć tych z cyklu "bo czemu oni jom óśpili, ona była najleprza i nic niewiem poza filmem, ale nafklejam petycjuw na profil". Fajnie, że ktoś ma takiego bzika Smile

A co Wy myślicie ogólnie o temacie Ruffian (nie tylko pod kątem autorki prezki)? Denerwuje Was, czy raczej to po Was spływa?

Wszelkie Secretariaty i inne Seabiscuity też mile widziane Wink
Powrót do góry Go down
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

Ruffian Combo - dla odważnych :) Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian Combo - dla odważnych :)   Ruffian Combo - dla odważnych :) I_icon_minipostPią Mar 08, 2013 3:27 pm

Szkapa, jak szkapa i tyle. Nie rozumiem wywyższania na piedestał Ruffian, Secretariata i innych anglików - rasy stworzonej do wyścigów i tak naprawdę do niczego poza tym.
Zdziwiło by mnie jakby do wyścigów wystawili szajra, ten wygrywał i przez kontuzję został "ósipiony".

Bardziej ciśnienie mi podnosi Wielka Pardubicka - fakt, ze sam rodzaj zawodów zupełnie inny, ale IMHO znacznie bardziej wymagający.
https://www.youtube.com/watch?v=Sj-SxIlKAnk

O jeszcze filmik z Taxisem przed przebudową:
https://www.youtube.com/watch?v=idaRMv-Teks
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
Turkawka
Przyjaciel Zagrody
Turkawka


Nick w grze : Turkawka
Liczba postów : 169
Dołączył : 21/02/2013

Ruffian Combo - dla odważnych :) Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian Combo - dla odważnych :)   Ruffian Combo - dla odważnych :) I_icon_minipostPią Mar 08, 2013 4:13 pm

Nevarra napisał:
Szkapa, jak szkapa i tyle. Nie rozumiem wywyższania na piedestał Ruffian, Secretariata i innych anglików - rasy stworzonej do wyścigów i tak naprawdę do niczego poza tym.

Mam na to jedną odpowiedź: Hollywood Very Happy. Secretariat i Ruffian byli bohaterami kasowych filmów. Bez kinematografii wiele osób ostentacyjnie wyznających miłość do tych zwierzaków nawet nie wiedziałoby o ich istnieniu. Byłby to temat znany tylko dla faktycznych pasjonatów Wink.
Powrót do góry Go down
hanka1998
ZAGRODZIANIN
hanka1998


Nick w grze : hanka1998
Liczba postów : 5814
Dołączył : 29/11/2011

Ruffian Combo - dla odważnych :) Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian Combo - dla odważnych :)   Ruffian Combo - dla odważnych :) I_icon_minipostSob Mar 09, 2013 1:12 am

Ać. Jak tylko otworzyłam kartę to wiedziałam, co się tam będzie dziać. Mojej miny już nie opiszę.

I dobrze gadacie- Ruffian była klaczą jak każda inna. A to, że złamała nogę na torze i ją uśpili też nie jest niesamowitym wyjątkiem. Dziesiątki koni tak giną. Świetnie pokazały to filmiki wstawione przez Nev z Wielkiej Pardubickiej, gdzie na prawie każdej przeszkodzie kilka koni nie dawało już rady. A nad zwierzętami z rzeźni aż tak bardzo się nie użalają, nie kręcą filmów. Bo, jak Turkawka powiedziała, bez Hollywood połowa świata by o niej zapomniała Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1007218
wilczyca1000
Przyjaciel Zagrody
wilczyca1000


Nick w grze : wilczyca1000
Liczba postów : 1019
Dołączył : 04/03/2012

Ruffian Combo - dla odważnych :) Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian Combo - dla odważnych :)   Ruffian Combo - dla odważnych :) I_icon_minipostSob Mar 09, 2013 3:56 am

Ja szczerze rzygam Ruffian. Było to było. Nie powinno się aż tak tego rozpamiętywać. Hanka to dobrze opisała...
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=801024
Turkawka
Przyjaciel Zagrody
Turkawka


Nick w grze : Turkawka
Liczba postów : 169
Dołączył : 21/02/2013

Ruffian Combo - dla odważnych :) Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian Combo - dla odważnych :)   Ruffian Combo - dla odważnych :) I_icon_minipostNie Mar 10, 2013 1:05 pm

Swoją drogą to mnie cieszy fakt, że w tym przypadku dziewczyna z profilu faktycznie ciągnie z tego wiedzę. To akurat jest pozytywne na tle klakierów, przyklaskujących epickiej filmowej adaptacji, w której wszystko jest piękne i doniosłe. No i pewnie niewiele ma wspólnego z prawdą Wink. Jak Ruffian złamała nogę, to w faktycznym zdarzeniu nie było efektownych zbliżeń i wyciskającej łzy muzyki w tle Very Happy. Przy pierwszym zetknięciu z jej profilem założyłam, że to będzie wychwalanie dla samego wychwalania, jak to zwykle bywa, a tam nawet się dowiedziałam, jak miał na nazwisko dżokej Wink

Tu też chciałam się wypowiedzieć odnośnie tego, co mnie najbardziej irytuje w fenomenie koni wyścigowych. Ano to, że kojarzy się tylko konia i jego warunki fizyczne. Zwierzę, które i tak nic z tego nie zrozumie, za swoją pracę dostanie wór siana i wiadro wody, a faktyczna kasa spływa do rąk właściciela. Jedynie ujeżdżenie i skoki przez przeszkody dają mi przyjemność, bo mam wrażenie, że tam praca konia i jeźdźca jest rozłożona po równo, a zwycięstwo jest opłacone wysiłkiem obu stron. Jakkolwiek dżokeje też ciężko trenują to jednak koń wykonuje sto razy więcej pracy i mocniej się męczy.

Dlatego też zamiast wyścigów wolę obejrzeć przyjemny pojedynek aikido lub epicką rodę w wykonaniu świetnych capoeiristów Wink. Jak dostaną za to kasę to tylko i wyłącznie za swoje umiejętności, nie za warunki fizyczne zwierzaka Wink
Powrót do góry Go down
ewuula
Raczkujący
ewuula


Nick w grze : ewuula
Liczba postów : 58
Dołączył : 01/11/2011

Ruffian Combo - dla odważnych :) Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian Combo - dla odważnych :)   Ruffian Combo - dla odważnych :) I_icon_minipostNie Mar 10, 2013 2:51 pm

No cóż... Ja mam wrażenie, że Ruffian została gwiazdą Howrse z prostego powodu...
Ktoś wrzucił jej historię na prezkę, ktoś inny podchwycił i informacja poszła w świat.
Większość "fanów" z pewnością ma nikłe informacje na temat świata wyścigów.
Było mnóstwo wspaniałych koni wyścigowych, a na Howrse dominują: Secretariat, Seabiscuit i wspomniana Ruffian.
Myślę, że jest to zależne także od tego, że o wspomnianych koniach powstały filmy, które wpłynęły na tą popularność.
Przecież nie trzeba daleko szukać innego dobrego folbluta. W pechowym wyścigu gdzie Ruffian złamała nogę biegł także Foolish Pleasure.
Kolejny z lepszych "maszynek"wyścigowych.
Jego historia także nie kończy się "Szczęśliwym zakończeniem", a mimo to nie spotkałam się z fanami tego konia na Howrse Wink
Wracając jednak do tematu Ruffian.
Mnie absolutnie nie przeszkadza.
Była dobra w tym do czego ją przeznaczyli i przy okazji zarabiała ogromne pieniądze więc logicznie, że było o niej głośno i do tej pory jest.
Jest jednak sprawa, która w tym temacie bardzo mnie denerwuje.
Odnoszę wrażenie, że ludziom, którzy na co dzień nie interesują się wyścigami wydaje się, iż śmierć Ruffian była odosobnionym przypadkiem, wyjątkiem od normy.
W każdym sezonie wyścigowym giną SETKI koni. O tym nikt głośno nie mówi. I to chyba najbardziej mi w tym wszystkim przeszkadza.

Wymieniona przez Nevarrę Wielka Pardubicka zawsze budzi u mnie skrajne odczucia.

Zainteresowanych odsyłam także do zapoznania się z gonitwą "Grand National".
Powrót do góry Go down
Impossible1
Już coś wie
Impossible1


Nick w grze : Impossible1
Liczba postów : 131
Dołączył : 07/03/2013

Ruffian Combo - dla odważnych :) Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian Combo - dla odważnych :)   Ruffian Combo - dla odważnych :) I_icon_minipostWto Mar 12, 2013 3:58 pm

Ja tam samo uważam jak osoba powyżej. W wyścigach denerwuje mnie też to, że z tego co wiem ( jeślardzo i się mylę to poprawcie ), że dżokeje w zasadzie bordzo mało pracuja z jednym koniem, głównie chyba biegaja od jednego konia do drugiego, od jednej gonitwy do drugiej i nie nawiązuja bliższego związku emocjonalnego z końmi. Nie to co jeździec skokowy czy ujeżdżeniowy, który potrafi z 1 koniem pracować całe lata i zdecydowanie przywiązuja sie do nich.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2826462
Kemishi
Przyjaciel Zagrody
Kemishi


Nick w grze : Koteczka77
Liczba postów : 1026
Dołączył : 18/01/2012

Ruffian Combo - dla odważnych :) Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian Combo - dla odważnych :)   Ruffian Combo - dla odważnych :) I_icon_minipostSro Mar 13, 2013 10:28 am

O, Ruffian spokrewniona z Secretariatem Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=802407
Szron
Przyjaciel Zagrody
Szron


Liczba postów : 1598
Dołączył : 28/12/2011

Ruffian Combo - dla odważnych :) Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian Combo - dla odważnych :)   Ruffian Combo - dla odważnych :) I_icon_minipostSro Mar 13, 2013 1:49 pm

Jest wiele koni pokroju Ruffian - wspaniałych klaczy, które odnoszą sukcesy, aczkolwiek Ruffian została wypromowana przy pomocy mass-mediów między innymi.


Mnie też już znudziło to "jaranie" się tą klaczką. Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2419216
Dżemik
Przyjaciel Zagrody
Dżemik


Nick w grze : JadeXDD
Liczba postów : 2112
Dołączył : 13/10/2012

Ruffian Combo - dla odważnych :) Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian Combo - dla odważnych :)   Ruffian Combo - dla odważnych :) I_icon_minipostCzw Mar 14, 2013 9:47 am

Kiedyś się tą klaczką jarałam, przyznam. Ale przecież folbluty są stworzone do cwału (są najszybsze). Ona naprawdę jest przez nas wypromowana. No i naprawdę, ten koń nie będzie długo sławny (nawet nie wiem czy jest!). To przecież historia jeszcze z tamtego wieku. Ruffian może i była dobra, ale nie najlepsza.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1955976
Arrin
Przyjaciel Zagrody
Arrin


Nick w grze : Arrin
Liczba postów : 517
Dołączył : 22/08/2012

Ruffian Combo - dla odważnych :) Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian Combo - dla odważnych :)   Ruffian Combo - dla odważnych :) I_icon_minipostPią Mar 15, 2013 3:02 pm

Dla mnie to jest głupota.
Koń bierze udział w wyścigach to normalne,że zdarzaja się kontuzje.A że klacz miała ognisty temperament, no cóż zwierzakowi nie wytłumaczysz, ze to dla jego dobra.
Jak dla mnie to ludzie popełnili błąd,bo ktos na pewno znał charakter konia,mogli dać jej jakieś środku uspakajajace. Stało się trudno, jest cała masa koni któremaja inne także tragiczne historie, i jakoś nikt o tym nie mówi.(Zejdzmy nawet z czempionów ile koni jest katowanych zanim trafi do rzeźni) Z tej klaczy zrobili juz jakiegoś cholernego bożka i tyle.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2202596
Phar-Lap
Nowy
Phar-Lap


Nick w grze : secretariat
Liczba postów : 6
Dołączył : 21/02/2013

Ruffian Combo - dla odważnych :) Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian Combo - dla odważnych :)   Ruffian Combo - dla odważnych :) I_icon_minipostPon Mar 18, 2013 11:38 pm

Powiem tak:
Ruffian była dobrą klaczą to jest prawda nie przegraławyścigów to też prawda. Ale znam jeszcze dwa wspaniałe konie, które także tragicznie zginęły łamiąc nogę i nic o nich się nie mówi. Spotkałam tylko dwóch graczy, którzy interesują się tymi końmi. Były to: klacz Eight Belles, ogier Barbaro. Eight Belles po przebiegnięciu przez celownik ( była na drugiej pozycji) padła łamiąc dwie nogi. Weterynarz uśpił ją na torze. To samo Barbaro podczas wyścigu złamał prawą tylnią nogę. I znam jeszcze przypadek z Australii. Brave Bruck koń zginęli tragicznie z dżokejem od porażenia piorunem na gonitwie w perth.
Dlaczego nikt nie słyszał o tych koniach? Ponieważ nie ma o nich filmów.
Ruffian była szybka, ale jednak najszybszy zajerejestrowany bieg należał do Big Rackett'a w 1945 roku w Meksyku biegł 69,6 km/h. Prawdopodobnie Secretariat jest na drugim miesjcu. Moimi ulubionymi końmi wyścigowymi są : Secretariat, Shergar i Black Caviar. Oczywiście wszyscy "howrse-fani" pewnie nigdy nie słyszeli o Eclipse, Shergar, Intensie, i innych wielkich koni. Uwielbiam wyścigi i poznaje nowe konie czystając o nich, wiem dużo o wyścigach jak chcecie o tym porozmawiać piszcie na PW mój logiin to: secretariat
Pozdrawiam "fanów" Ruffian Very Happy
Powrót do góry Go down
Kemishi
Przyjaciel Zagrody
Kemishi


Nick w grze : Koteczka77
Liczba postów : 1026
Dołączył : 18/01/2012

Ruffian Combo - dla odważnych :) Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian Combo - dla odważnych :)   Ruffian Combo - dla odważnych :) I_icon_minipostWto Mar 19, 2013 6:55 am

Ja nie słyszałam o większości wymienianych tu koni, gdyż nie są one moją pasją. Interesuję się kotami, a na Howrse jestem... bo jestem Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=802407
avrilka
Przyjaciel Zagrody
avrilka


Nick w grze : avrilka
Liczba postów : 2835
Dołączył : 30/01/2012

Ruffian Combo - dla odważnych :) Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian Combo - dla odważnych :)   Ruffian Combo - dla odważnych :) I_icon_minipostPią Mar 29, 2013 8:00 am

Ruffian - dla mnie klacz piękna,niesamowitej rasy i pokroju.Wkurzające dla mnie jest natomiast to,że całą winę niektórzy zrzucają na biedne zwierzę, które straciło życie w niezbyt przyjemny sposób (jak to śmierć).Konie to mądre zwierzęta gospodarskie,nie ma co ukrywać,ale żaden koń nie pojmie Ci,że 'ma lecieć na tor i wygrać kaskę dla właściciela''.No bo kurcze - niektórzy gracze zwalają na konia jakby zazdrościli biednemu zwierzęciu że było sławne.Ta klacz raczej nie podpisywała kontraktów w mediach...To ludzie ją rozsławili i miejcie pretensje do nich że pełno jej u niej na profilach a nie do biednego zwierzaka który już nie żyję.Proszę was Laughing
Dzisiejsze konie to tylko maszynka do zarabiania pieniędzy-nie ma co ukrywać.Jakie nie nieszczęsne prestiżowe gonitwy to nawet proste ośrodki jeździeckie - nie zastanawiał się nawet nikt dlaczego 30 min jazdy na lonży kosztuję nawet 35 zł (baa!w mojej okolicy jest stadnina w której potrafi trening przez przeszkody z obcym koniem dojść do 400 zł).Mogłoby się to wydawać proste-że kaska idzie na utrzymanie ale w większości tak nie jest.Konie dostają wodę w zasyfionych korytach i mokre siano z łąki.O ile mi wiadomo sian aż tak drogie nie jest Wink Tak,wiele osób,może mnie teraz nie zrozumieć,w pewnym stopniu sama nie wiem co mam napisać.


Koń - zwierzę - żywe.

Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3105170
avrilka
Przyjaciel Zagrody
avrilka


Nick w grze : avrilka
Liczba postów : 2835
Dołączył : 30/01/2012

Ruffian Combo - dla odważnych :) Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian Combo - dla odważnych :)   Ruffian Combo - dla odważnych :) I_icon_minipostPią Mar 29, 2013 8:10 am

PS. Na profilu dziewczyny dowiedziałam się nawet jak się nazywała,matka,ojciec,babcia i dziadek klaczy:)
EDIT: Prababcia,pradziadek... Ruffian Combo - dla odważnych :) 4064056192


Ostatnio zmieniony przez Koszatka dnia Sro Kwi 03, 2013 11:34 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3105170
Cloveu
Nowy
avatar


Nick w grze : Cloveu
Liczba postów : 18
Dołączył : 26/02/2013

Ruffian Combo - dla odważnych :) Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian Combo - dla odważnych :)   Ruffian Combo - dla odważnych :) I_icon_minipostSro Kwi 03, 2013 8:34 am

Denerwują mnie jedynie te wszystkie petycje, ile można... Zróbcie boską klacz Ruffian, niech Ruffian pojawia się przy zawodach, bla, bla, bla... No bez przesady.

Poza tym, do samej Ruffian nic nie mam. Oglądałam film, nawet dwa razy. Specjalnie jakoś mnie nie wzruszył, ale mimo to interesujący, pokazuje w jaki sposób wyścigi mogą zniszczyć konie.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2782828
Struś666
Nowy
Struś666


Nick w grze : wpisz nick
Liczba postów : 4
Dołączył : 09/10/2013

Ruffian Combo - dla odważnych :) Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian Combo - dla odważnych :)   Ruffian Combo - dla odważnych :) I_icon_minipostSro Paź 09, 2013 11:50 am

ruffian to dla mnie zwykły koń. ale jak każdego konia bardzo lubię
Powrót do góry Go down
Ryuzaki.
Nowy
Ryuzaki.


Nick w grze : Ryuzaki.
Liczba postów : 33
Dołączył : 24/10/2013

Ruffian Combo - dla odważnych :) Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian Combo - dla odważnych :)   Ruffian Combo - dla odważnych :) I_icon_minipostPią Lis 08, 2013 7:29 am

O tej klaczy powiedział mi wujek, jest on pasjonatem wyścigów konnych. Szanuje tą klacz, była piękna i pięknie biegała. Jestem jeżeli chodzi o Ruffian na tak! Dla tych, co mówią, że klacz jest jedna z wielu a inne konie umierają z wycieńczenia powiem tak:

A gdyby Justin Bieber umarł w wypadku samochodowym? Mia wszystko, dom, rodzinę, dużo pieniędzy... Miliony ludzi umiera w ten sposób, więc po co płakać? Kręcić o nim filmy?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Ruffian Combo - dla odważnych :) Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian Combo - dla odważnych :)   Ruffian Combo - dla odważnych :) I_icon_minipostPią Lis 08, 2013 7:48 am

Gdyby Bieber umarł, to by umarł. Nie oszukujmy się ale ludzie giną. Jednak sławniejsze "postacie" nawet pośmiertnie na "siebie" zarabiają, przykładem jest Jackson. Interes się kręci a ludzie z nim związani zadowoleni bo tylko leci hajs.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Ruffian Combo - dla odważnych :) Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian Combo - dla odważnych :)   Ruffian Combo - dla odważnych :) I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Ruffian Combo - dla odważnych :)
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Ruffian
» Boski koń Ruffian.
» Ruffian - co o niej sadzicie
» Klub antypsychofanów Ruffian.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: