Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Ruffian

Go down 
+12
Buba02
Malto
Arabiasta
xTikTakx
mina stirit1
tinolandia
Sakura
Takashiro
Calma
zαbαvεcкαα
-Eruina-
Arabista
16 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Arabista
Nowy
Arabista


Liczba postów : 10
Dołączył : 11/04/2012

Ruffian Empty
PisanieTemat: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostNie Lip 08, 2012 10:25 am

Wczoraj była 37 rocznica pochowania Ruffian na torze w Belmont, a przedwczoraj 37 rocznica gonitwy Ruffian vs. Foolish Pleasure. Dlatego obchodziłam żałobę, nie śmiałam się... Zastanowiłam się jak dokładnie 37 lat temu czuł się Frank Whiteley, Jacinto Vasques i wszyscy inni...
Ten wątek poświęcony jest znakomitej, najlepszej w historii klaczy wyścigowej. Mogła być nawet lepsza od Secretariata. I sądzę, że gdyby nie ta noga wygrałaby bieg z Foolish Pleasurem.
Wydaje mi się, że nie będzie już takiej klaczy jak Ruffian... Ruffian 3393586236
Powrót do góry Go down
-Eruina-
Przyjaciel Zagrody
-Eruina-


Nick w grze : -Eruina-
Liczba postów : 1632
Dołączył : 06/06/2012

Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostNie Lip 08, 2012 10:55 am

Ruffian to koń jak każdy inny. Wiele koni ginie w taki sposób.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1893377
zαbαvεcкαα
Przyjaciel Zagrody
zαbαvεcкαα


Liczba postów : 1087
Dołączył : 08/02/2012

Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostNie Lip 08, 2012 10:59 am

Aha, nie będzie i co?
Powrót do góry Go down
Calma
Przyjaciel Zagrody
Calma


Nick w grze : Calma
Liczba postów : 658
Dołączył : 18/08/2011

Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostNie Lip 08, 2012 11:09 am

Jeju, tylko tego gadania o tej ruffian. dziennie mam z 2 wiadomosci o tym, zebym poparła petycje o stworzeniu takiego boskiego lub czy przezylam jej smierć. odpowiadam : NIE. Ruffian była normalną kobyłą, która sobie nogi połamała i tyle, wybaczcie moją arogancję, ale tyle to koni dziennie ginie - nie tylko w rzeźniach - są zagładzane lub wieszane - a nikt się tym nie przejmuje.
Powrót do góry Go down
-Eruina-
Przyjaciel Zagrody
-Eruina-


Nick w grze : -Eruina-
Liczba postów : 1632
Dołączył : 06/06/2012

Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostNie Lip 08, 2012 11:24 am

Calma ma dużo racji. lepszych koni takich które umierają w gorszy sposób.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1893377
Takashiro
Jedną nogą w ZM
Takashiro


Nick w grze : Cougar
Liczba postów : 530
Dołączył : 04/04/2011

Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostNie Lip 08, 2012 11:44 am

Ciągle Ruffian,Ruffian.Wiele koni tak zginęło.Racja,była ważnym koniem,ale na przykład Secretariat'a albo Phar Lap'a nikt nie pamięta.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2306218
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostNie Lip 08, 2012 12:35 pm

Płaczesz nad Ruffian, która odeszła w humanitarnych warunkach, ale zwróć uwagę, że co roku giną setki tysięcy koni przeznaczonych na rzeź i odbywa się to w straszliwych, brutalnych warunkach. Gdybyśmy chcieli opłakiwać każdego konia, który zginął i który właśnie w tej chwili ginie na świecie, nie wyszlibyśmy z depresji. Ruffian nie była bożyszczem, tylko zwykłym koniem, który prędzej czy później musiał umrzeć. Z tą tylko różnicą, że właściciele zlitowali się nad nią i ją uśpili, a nie zakatowali na śmierć po to, by przerobić ją na kabanosy.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Go??
Gość
Anonymous



Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostNie Lip 08, 2012 12:42 pm

Mi tam zwisa i powiewa jakim koniem cudownym była Ruffian
Koń jak każdy inny
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostNie Lip 08, 2012 12:42 pm

Boże..Wy wszyscy tylko o tej Ruffian,Ruffian i Ruffian.A Secretariat,a Seabicuit,a Phar Lap?I wszystkie inne konie wyścigowe.Ruffian NIE była najlepsza!Była przeciętnym foblutem, ścigających się być żyć,żyjących by się ścigać..
Powrót do góry Go down
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostNie Lip 08, 2012 5:44 pm

Pysia, jest mi żal zarówno jej, jak i pozostałych wymienionych przez Ciebie koni, ale bardziej żal mi tych, o których nikt nigdy nie usłyszy, nie zobaczy strachu ani rozpaczy w ich oczach. Zginą za zamkniętymi drzwiami rzeźni, katowane i poniżone. Przecież to są tylko zwierzęta. Co tam zwierzęta? To są RZECZY! A rzeczy nie mogą czuć, nie mogą cierpieć. Żadna Ruffian, Seabiscuit czy Secretariat nie mogą równać się z milionami koni, które lądują na stołach Włochów, Francuzów i naszych masarniach. Te wybitne konie nigdy nie wycierpiały tyle, ile te zwykłe, biedne, bite, zaniedbane, głodzone i ginące w straszliwych warunkach, zwierzęta. Chce mi się płakać na myśl o tym wszystkim Sad .
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Go??
Gość
Anonymous



Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostPon Lip 09, 2012 1:51 am

Sakuro,dokładnie.Wspominając także o zwierzętach z cyrku,które są bite i więzione dla ludzkiej rozrywki..
Powrót do góry Go down
Takashiro
Jedną nogą w ZM
Takashiro


Nick w grze : Cougar
Liczba postów : 530
Dołączył : 04/04/2011

Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostPon Lip 09, 2012 1:52 am

Sakura napisał:
Pysia, jest mi żal zarówno jej, jak i pozostałych wymienionych przez Ciebie koni, ale bardziej żal mi tych, o których nikt nigdy nie usłyszy, nie zobaczy strachu ani rozpaczy w ich oczach.
Zgadzam się. Sad
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2306218
Go??
Gość
Anonymous



Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostPon Lip 09, 2012 1:57 am

Ale naprawdę,już nie mówiąc o koniach cierpiących na nasze korzyści,wróćmy do tematu oryginalnego.Ja osobiście mam już dość tego uwielbienia dla tej klaczy.Było wiele LEPSZYCH koni wyścigowych,jak np. Herkules. Wychowany przez Żydowskiego Trenera. Zdobył 17 razy mistrzostwo WestSideHorse, amerykanskie zawody wyścigów końmi . Jego rekord wynosi 78km/h tym samym pobił rekord swiata. Przez to ze jego właścicielem był człowiek pochodzenia żydowskiego, to rekordy jego konia nie były nigdzie zapisywane,niestety.Ruffian nie było najlepsza,ani najgorsza.Każdy ma swoich ulubieńców,ale nie przesadzajcie.
Powrót do góry Go down
tinolandia
Przyjaciel Zagrody
tinolandia


Nick w grze : tinolandia
Liczba postów : 1555
Dołączył : 17/05/2012

Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostPon Lip 09, 2012 3:29 am

Ruffian to postać z filmu i skąd wiecie że to nie fikcja może specjalnie zrobili w programie by sobie połamała nogi wiele się takich filmów robi by człowiekowi wydusic z oczu łzy

inne konie maja tragiczne śmiercie a ona została uśpiona na filmie nie na prawdę

po co by ludzie mieli usypiać konia do filmu za którego zapłacili

i właściciele by się nie zgodzili
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=109826
mina stirit1
Przyjaciel Zagrody
mina stirit1


Nick w grze : British Dougs
Liczba postów : 526
Dołączył : 25/06/2011

Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostPon Lip 09, 2012 3:46 am

tinolandia napisał:
Ruffian to postać z filmu i skąd wiecie że to nie fikcja może specjalnie zrobili w programie by sobie połamała nogi wiele się takich filmów robi by człowiekowi wydusic z oczu łzy

inne konie maja tragiczne śmiercie a ona została uśpiona na filmie nie na prawdę

po co by ludzie mieli usypiać konia do filmu za którego zapłacili

i właściciele by się nie zgodzili


Nie no, co jak ci, ale Ruffian żyla, naprawdę, masz mnóstwo tekstów o niej w książkach, mnóstwo zdjęć...
Ale wracając...
Ja jej nie wielbię...
niby za co?
Jest mnóstwo koni, które wygrywają wyścigi, a ona jest znana tylko dlatego, że zlamala nogę i musieli ją uśpić?
A pomyślcie sobie o koniach, które są taszczone do bryczki, muszę wozić mnóstwo ludzi, padają z wysilku.To jest dla nich powolna śmierć, o wiele gorsza od śmierci Ruffian....
Powrót do góry Go down
tinolandia
Przyjaciel Zagrody
tinolandia


Nick w grze : tinolandia
Liczba postów : 1555
Dołączył : 17/05/2012

Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostPon Lip 09, 2012 3:54 am

mina stirit1 napisał:
tinolandia napisał:
Ruffian to postać z filmu i skąd wiecie że to nie fikcja może specjalnie zrobili w programie by sobie połamała nogi wiele się takich filmów robi by człowiekowi wydusic z oczu łzy

inne konie maja tragiczne śmiercie a ona została uśpiona na filmie nie na prawdę

po co by ludzie mieli usypiać konia do filmu za którego zapłacili

i właściciele by się nie zgodzili


Nie no, co jak ci, ale Ruffian żyla, naprawdę, masz mnóstwo tekstów o niej w książkach, mnóstwo zdjęć...
Ale wracając...
Ja jej nie wielbię...
niby za co?
Jest mnóstwo koni, które wygrywają wyścigi, a ona jest znana tylko dlatego, że zlamala nogę i musieli ją uśpić?
A pomyślcie sobie o koniach, które są taszczone do bryczki, muszę wozić mnóstwo ludzi, padają z wysilku.To jest dla nich powolna śmierć, o wiele gorsza od śmierci Ruffian....

wiem sorry ona żyła ale skąd wiecie że umarła
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=109826
Arabista
Nowy
Arabista


Liczba postów : 10
Dołączył : 11/04/2012

Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostPon Lip 09, 2012 4:14 am

A czy ktoś powiedział że mnie obchodzi tylko Ruffian?
To chyba wy gadacie tylko o Seabiscuitcie, Secretariacie itp., a nie znacie pewnie koni takich jak Natalie of Budisyn, Bufor... Znacie tylko te konie, które występowały w filmie.
A nie znosicie Ruffian tylko dlatego że złamała nogę i biegła wolniej od Secretariata?
Powrót do góry Go down
Arabista
Nowy
Arabista


Liczba postów : 10
Dołączył : 11/04/2012

Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostPon Lip 09, 2012 4:16 am

Pysia2762Pysia2762 napisał:
Ale naprawdę,już nie mówiąc o koniach cierpiących na nasze korzyści,wróćmy do tematu oryginalnego.Ja osobiście mam już dość tego uwielbienia dla tej klaczy.Było wiele LEPSZYCH koni wyścigowych,jak np. Herkules. Wychowany przez Żydowskiego Trenera. Zdobył 17 razy mistrzostwo WestSideHorse, amerykanskie zawody wyścigów końmi . Jego rekord wynosi 78km/h tym samym pobił rekord swiata. Przez to ze jego właścicielem był człowiek pochodzenia żydowskiego, to rekordy jego konia nie były nigdzie zapisywane,niestety.Ruffian nie było najlepsza,ani najgorsza.Każdy ma swoich ulubieńców,ale nie przesadzajcie.
Dokładnie! Słyszałam o Herkulesie. To był najszybszy koń świata! I tylko dlatego, że jego trener był Żydem nikt nie słyszał o jego rekordach ;(
Powrót do góry Go down
Arabista
Nowy
Arabista


Liczba postów : 10
Dołączył : 11/04/2012

Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostPon Lip 09, 2012 4:21 am

nataliaizy napisał:
Ciągle Ruffian,Ruffian.Wiele koni tak zginęło.Racja,była ważnym koniem,ale na przykład Secretariat'a albo Phar Lap'a nikt nie pamięta.
A kto tu powiedział że nikt... Myślałam że dostanę normalne odpowiedzi, a tutaj "Ruffian to szkapa, Secretariat był lepszy"... Mad
Powrót do góry Go down
Calma
Przyjaciel Zagrody
Calma


Nick w grze : Calma
Liczba postów : 658
Dołączył : 18/08/2011

Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostPon Lip 09, 2012 4:27 am

tinolandia - naprawdę żyła i naprawdę umarła 0.0
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostPon Lip 09, 2012 5:29 am

tinolandia napisał:
mina stirit1 napisał:
tinolandia napisał:
Ruffian to postać z filmu i skąd wiecie że to nie fikcja może specjalnie zrobili w programie by sobie połamała nogi wiele się takich filmów robi by człowiekowi wydusic z oczu łzy

inne konie maja tragiczne śmiercie a ona została uśpiona na filmie nie na prawdę

po co by ludzie mieli usypiać konia do filmu za którego zapłacili

i właściciele by się nie zgodzili


Nie no, co jak ci, ale Ruffian żyla, naprawdę, masz mnóstwo tekstów o niej w książkach, mnóstwo zdjęć...
Ale wracając...
Ja jej nie wielbię...
niby za co?
Jest mnóstwo koni, które wygrywają wyścigi, a ona jest znana tylko dlatego, że zlamala nogę i musieli ją uśpić?
A pomyślcie sobie o koniach, które są taszczone do bryczki, muszę wozić mnóstwo ludzi, padają z wysilku.To jest dla nich powolna śmierć, o wiele gorsza od śmierci Ruffian....

wiem sorry ona żyła ale skąd wiecie że umarła
Film jest po prostu oparty na faktach.Nie wierzysz? http://pl.wikipedia.org/wiki/Ruffian
Powrót do góry Go down
-Eruina-
Przyjaciel Zagrody
-Eruina-


Nick w grze : -Eruina-
Liczba postów : 1632
Dołączył : 06/06/2012

Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostPon Lip 09, 2012 5:42 am

tinolandia napisał:
Ruffian to postać z filmu i skąd wiecie że to nie fikcja może specjalnie zrobili w programie by sobie połamała nogi wiele się takich filmów robi by człowiekowi wydusic z oczu łzy

inne konie maja tragiczne śmiercie a ona została uśpiona na filmie nie na prawdę

po co by ludzie mieli usypiać konia do filmu za którego zapłacili

i właściciele by się nie zgodzili

Weź się już nie ośmieszaj, co?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1893377
xTikTakx
Przyjaciel Zagrody
xTikTakx


Liczba postów : 700
Dołączył : 06/01/2012

Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostPon Lip 09, 2012 5:56 am

Tinolandia wraca w wielkim stylu. Wystarczyła jedna wypowiedź, żeby znów zwalić wszystkich z nóg.
Powrót do góry Go down
Takashiro
Jedną nogą w ZM
Takashiro


Nick w grze : Cougar
Liczba postów : 530
Dołączył : 04/04/2011

Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostPon Lip 09, 2012 6:17 am

tinolandia,Ruffian żyła i naprawdę umarła.oO
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2306218
tinolandia
Przyjaciel Zagrody
tinolandia


Nick w grze : tinolandia
Liczba postów : 1555
Dołączył : 17/05/2012

Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostPon Lip 09, 2012 6:21 am

oj no
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=109826
xTikTakx
Przyjaciel Zagrody
xTikTakx


Liczba postów : 700
Dołączył : 06/01/2012

Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostPon Lip 09, 2012 6:31 am

tinolandia napisał:
oj no

Jeśli masz zamiar cały czas śmiecić takimi wypowiedziami to się najlepiej przymknij.
Powrót do góry Go down
Arabiasta
Nowy
Arabiasta


Liczba postów : 22
Dołączył : 09/07/2012

Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostPon Lip 09, 2012 1:50 pm

tinolandia napisał:
oj no
Wiesz co... Sorry, ale mówisz jak 11-latka...
Jak się czegoś nie wie to się w ogóle lepiej nie odzywaj. A Ruffian żyła naprawdę...
Myślę tylko, że przesadzacie. Jeżeli uważacie, że Ruffian to koń taki jak każdy inny to czemu nie traktujecie jej jak każdego innego konia?
Były szybsze konie od Ruffian. Herkules był na pewno lepszy, Secretariat nie wiadomo. Żal mi Ruffian tylko dlatego, że umarła w wieku zaledwie 3 lat... I zawsze gdy oglądam film o niej płaczę. Zawsze.
Powrót do góry Go down
Malto
ZAGRODZIANIN
avatar


Nick w grze : Malto (konto skasowane), Malciak (do śledzenia poczynań Ow&Co)
Liczba postów : 2378
Dołączył : 09/04/2011

Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostPon Lip 09, 2012 1:56 pm

tinolandia napisał:
Ruffian to postać z filmu i skąd wiecie że to nie fikcja może specjalnie zrobili w programie by sobie połamała nogi wiele się takich filmów robi by człowiekowi wydusic z oczu łzy

inne konie maja tragiczne śmiercie a ona została uśpiona na filmie nie na prawdę

po co by ludzie mieli usypiać konia do filmu za którego zapłacili

i właściciele by się nie zgodzili
Ty tak na serio...?
A to, że film powstał w oparciu o fakty, to już nie ma znaczenia?

To, że umarł Rysiek z "Klanu", czy Hanka padła w stercie kartonów, nie znaczy, że w realu aktorzy odgrywający te role również wyzionęli ducha...
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2536024
Go??
Gość
Anonymous



Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostPon Lip 09, 2012 3:27 pm

tinolandia napisał:
mina stirit1 napisał:
tinolandia napisał:

Ruffian to postać z filmu i skąd wiecie że to nie fikcja może specjalnie zrobili w programie by sobie połamała nogi wiele się takich filmów robi by człowiekowi wydusic z oczu łzy
inne konie maja tragiczne śmiercie a ona została uśpiona na filmie nie na prawdę
po co by ludzie mieli usypiać konia do filmu za którego zapłacili
i właściciele by się nie zgodzili
Nie no, co jak ci, ale Ruffian żyla, naprawdę, masz mnóstwo tekstów o niej w książkach, mnóstwo zdjęć...
Ale wracając...
Ja jej nie wielbię...
niby za co?
Jest mnóstwo koni, które wygrywają wyścigi, a ona jest znana tylko dlatego, że zlamala nogę i musieli ją uśpić?
A pomyślcie sobie o koniach, które są taszczone do bryczki, muszę wozić mnóstwo ludzi, padają z wysilku.To jest dla nich powolna śmierć, o wiele gorsza od śmierci Ruffian....
wiem sorry ona żyła ale skąd wiecie że umarła
Są zdjęcia, dokumenty, wszystko wskazuje, że ona żyła więc nie wiem czemu ci się wydaje, że to fikcja scratch
Wiesz coś w ogóle o niej czy tak piszesz aby pisać ? Jeśli nie to w google poszukaj czegoś o niej i zobaczysz, że ona żyła naprawdę Smile
Powrót do góry Go down
Arabiasta
Nowy
Arabiasta


Liczba postów : 22
Dołączył : 09/07/2012

Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipostWto Lip 10, 2012 3:51 am

Najbardziej wzruszający moment jest ten jak w ostatnim wyścigu Ruffian wyprzedza po wewnętrznej o pół długości...
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Ruffian Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian   Ruffian I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Ruffian
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Boski koń Ruffian.
» Ruffian - co o niej sadzicie
» Klub antypsychofanów Ruffian.
» Ruffian Combo - dla odważnych :)

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: