Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Trochę ważnych pytan.

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
NatkaSalinero
Raczkujący
NatkaSalinero


Liczba postów : 62
Dołączył : 03/06/2011

Trochę ważnych pytan. Empty
PisanieTemat: Trochę ważnych pytan.   Trochę ważnych pytan. I_icon_minipostPią Cze 03, 2011 2:56 pm

Mam kilka pytan ( dość dużo, uprzedzam, bo jestem laikiem ):

Załóżmy, że właśnie zaczęłam grę w Horwse, chcę wykonać pierwsze zadanie z samouczka, zajerestrowałam się o 22.00 ( w czasie realnym ), kiedy będę mogła wykonać pierwsze zadanie ( ile mam czekać w czasie realnym ?

Co to znaczy doba konia w Howrse, kiedy kon się budzi w czasie realnym i czy sam, czy muszę go postarzyć ( o której )

O której godzinie powinnam sie właściwie logować, każdego dnia w czasie realnym.

Czy opłaca się samej postarzyć konia, czy niech lepiej grać w gre, w czsie realnym ?

Załóżmy, że doszłam z samouczkiem do wieku konia ( 2 lata ), teraz jak powinien przebiegać dzien mojego konia ?. Wiem że ktoś tu wymieniał czynności jakie wykonuje, ale mi chodzi w miare dokładnie godzina po godzinie, co kiedy się powinno wykonywać z koniem między 2, a 5 rokiem życia.

- chodzi mi o ilość pożywienia dla pasz treściwych, które powinnam podać i kiedy wypuścić konia na łąkę
- kiedy jechać na przejażdżkę, kiedy trenować, a kiedy brać udział w zawodach
- kiedy zajmować się głaskaniem, dawaniem przekąsek, pojeniem, czyszczeniem

Jest może jakiś uniwersalny grafik, dla wszystkich ras ?

Pytam, bo już raz próbowałam sama zajmować sie koniem między 2, a 5 rokiem życia i skonczyło się to fiaskiem.

Pytam o to wszystko, to żebym mogła np. kupić inne konie, czy założyć swój ośrodek, to najpierw muszę się nauczyc zajmowania jednym koniem. Dodam, że gra mi sie bardzo podoba i nie mam za bardzo forsy, na kupony, kupowane przez realne pieniądze ( sms y ), więc jedynym rozwiązaniem jest poprawne rozplanowanie dnia mojego konia.

Z góry dziękuje za cierpliwość i odpowiedzi.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Trochę ważnych pytan. Empty
PisanieTemat: Re: Trochę ważnych pytan.   Trochę ważnych pytan. I_icon_minipostPią Cze 03, 2011 3:38 pm

Droga NatkaSalinero:) trafiłaś w dobre miejsce. To forum pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości oraz nauczy, co robić żeby koniki były szczęśliwe. A więc:

1) Pierwsze zadanie z samouczka dostajesz od razu po rejestracji i wyborze konika, bez względu na to, o jakiej porze się zarejestrowałaś

2) Dobę konia wyznacza zegar znajdujący się po lewej stronie. Wyznacza on czas zabaw, treningów i oczywiście moment położenia konia spać. Konie budzą się tuż po aktualizacji serwera tj około godz 4 rano czasu realnego. U konia jest wtedy 8 rano. Musisz pamiętać, aby kłaść go nie później niż o 22:00 czasu konia, w innym wypadku na drugi dzień będzie się źle czuł. Postarzanie zależy od tego, czy chcesz przyśpieszyć grę czy iść normalnym tempem.

3) najlepiej logować się między 4 rano a 3:50. później może zabraknąć czasu na oporządzenie chociaż jednego konia.

4) to zależy czy chcesz rozwijać hodowlę czy dbać o koniki tylko dla przyjemności. Czasami ludzie postarzają konie dlatego, że po jednym razie czują niedosyt

5) na to pytanie znajdziesz odpowiedź w wątku Dzień mojego konia o tyle dobry wątek, że poznasz sposoby kilku graczy i będziesz mogła wybrać najbardziej Tobie pasujący

Jeśli nadal będziesz miała jakieś problemy/ pytania to zapraszam do działu Poradniki, pomoce gdybyś jednak tam nie znalazła odpowiedzi zawsze można zadać pytanie na forum

Pozdrawiam
Lisiczka
Powrót do góry Go down
NatkaSalinero
Raczkujący
NatkaSalinero


Liczba postów : 62
Dołączył : 03/06/2011

Trochę ważnych pytan. Empty
PisanieTemat: Ok, ale tak wcześnie mam sie logować ( o 4 rano ) ? Ja wtedy śpie ! :-)   Trochę ważnych pytan. I_icon_minipostSob Cze 04, 2011 12:28 am

J.w.
Powrót do góry Go down
LadyArvena
Administrator
LadyArvena


Nick w grze : LadyArvena
Liczba postów : 4123
Dołączył : 17/01/2011

Trochę ważnych pytan. Empty
PisanieTemat: Re: Trochę ważnych pytan.   Trochę ważnych pytan. I_icon_minipostSob Cze 04, 2011 9:29 am

NatkaSalinero napisał:

Jest może jakiś uniwersalny grafik, dla wszystkich ras ?

grafik mniej-więcej jest...
Najpierw czyszczenie, potem coś(1godzina treningu, jedne zawody, godzina przejażdżki - to zależy), potem jedzenie (tu zależy od rasy - u andaluzów, które hoduję daję o 1 więcej paszy niż potrzebują np. 8/7 i 3kg zboża) znowu coś (trening, przejażdżki, zawody) aż do zera energii. Najpóźniej do 20.00. Jeśli o tej porze zostaje trochę energii - nie zużywaj bo za późno położy się spać. Czyli o tej 20.00 głaskanie, mycie, marchew. I już ma 20 energii oraz kładzie się o odpowiedniej porze, co jest niezbędne aby rano wstał w dobrym zdrowiu i morale Smile

Jeśli wybierasz andaluzy do hodowli - odezwij się w grze. Powiem ci co i jak trenować
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=187343
NatkaSalinero
Raczkujący
NatkaSalinero


Liczba postów : 62
Dołączył : 03/06/2011

Trochę ważnych pytan. Empty
PisanieTemat: Re. pytania.   Trochę ważnych pytan. I_icon_minipostSob Cze 04, 2011 1:04 pm

Dzieki, przekopałam to forum i znalazłam wiele, pożytecznych informacji ( nawet z podziałem na lata konia ) ! :-) Do hodowania wybrałam już konie acheł - tekinskie. :-) Mam teraz ogierka Salinero Vel Canyon. :-) Jak by ktoś ewentualnie dodał tu o nich i ich chodowli i treningu to się nie obraże :-)
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Trochę ważnych pytan. Empty
PisanieTemat: Re: Trochę ważnych pytan.   Trochę ważnych pytan. I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Trochę ważnych pytan.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Dzień mojego konia
» Archiwum pytań
» kilka małych pytań...
» Czarna Perła - kilka pytań
» Chcę założyć własną stronę www i mam kilka pytań.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: