Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA

Go down 
+12
HLEP
pru-erh
Nikt ♥
Meian
Broszka
Księżniczka Żulietta
erreo
El
Lubelak
beliisa96
ebonita
Nocturnal
16 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Nocturnal
Nowy
Nocturnal


Nick w grze : NuWa
Liczba postów : 43
Dołączył : 02/02/2015

Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostPią Sty 01, 2016 9:51 am

Osoby bardziej zapoznane z tematem ZM będą wiedziały oczywiście więcej na temat spadku aktywności, niż inni, lecz nie o tym mowa. 

Zagroda jest bardzo przyjemnym forum z uczciwymi, doświadczonymi i przyjacielskimi graczami. Można też powiedzieć, że jest duża. Niestety tej wielkości coś nie widać. 

Byłaby to wielka szkoda, gdyby wkrótce forum zostało już zupełnie zapomniane i nie widać zbyt wielu możliwości, by to zmienić. 

Cóż... Wszyscy popełnili swoje błędy i za nie zapłacili. (wciąż RIP ja ._.)

Jednak czas, by zebrać się i przynajmniej spróbować to wszystko posklejać. Jeśli macie jakieś pomysły/sugestie i przede wszystkim chęci, to z pewnością będzie to mile widziane. 

Jednym z rozwiązań byłoby promowanie forum na blogach o Howrse, a nawet PBF'ach, na których się gromadzą. Wklejanie banerów na prezentacji lub przynajmniej zorganizowanie jakiegoś większego eventu.
Powrót do góry Go down
ebonita
Główny Grafik
ebonita


Nick w grze : ebonita
Liczba postów : 787
Dołączył : 03/10/2012

Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostNie Sty 03, 2016 4:32 am

Gdyby komuś sie chciało wytłumaczyć te nowe nowości i te durnowate promocje których ja nie rozumiem, i pewnie jeszcze parę osób, to może ktoś by się tu pojawił nowy kto by z tych informacji skorzystał ... kilka osób z vipem pewnie ma dostęp do promocji przed czasem (może, bo ja mimo vipa tylko raz miałam taka "przyjemność" i to sto lat temu) ...

Ja tłukę (i chyba marnuję sporo czasu) nowe skórki na forum ale to nie zachęca wcale jakoś specjalnie nikogo do aktywności, może przeorganizowanie forum? za dużo zbędnych informacji jest, jak np. hodowle, których nikt nie uaktualnia i zresztą nikogo to uaktualnienie nie obchodzi...

Forum się zrobiło zbyt ogólne i tak naprawdę jest o niczym, poza szukaniem sitera ;/ to tak jak sama gra, którą na siłę chcą ulepszać a tylko się pogarsza.


Kiedyś się chciało ludziom pisać poradniki. Teraz nawet nie ma jak ich poprawić, trzeba napisać całkiem nowe bo ja już nie umiem grac w howrse. Męczy mnie szukanie na nowo starych funkcji, które już nie działają. Trenowanie działa zupełnie inaczej, OJ tak samo ... okropne to jest! Poradniki są niezbędne dla nowicjuszy i dla staruszków które się gorzej uczą Sad
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2069159
Nocturnal
Nowy
Nocturnal


Nick w grze : NuWa
Liczba postów : 43
Dołączył : 02/02/2015

Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostCzw Sty 07, 2016 10:49 am

Szkoda byłoby, gdyby potencjał forum się zmarnował. Jednym z ostatecznym ciosów było odejście stałych bywalców. Przede wszystkim dzięki nim to forum było wtedy jeszcze w miarę aktywne. Ludzie się rejestrują, ale praktycznie nikt się nie udziela. Do tego nie ma żadnej dobrej reklamy. To mogłoby jakoś pomóc. Lecz najpierw trzeba by było jakoś "przygotować" forum. Nie wiem, przebudować je.
Powrót do góry Go down
beliisa96
Nowy
beliisa96


Nick w grze : Nonu
Liczba postów : 11
Dołączył : 02/01/2016

Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostCzw Sty 07, 2016 5:08 pm

Popieram ebonitę. Szczegolnie w sprawie OJ. Od roku nie wchodziłam na howrse i to jak teraz wygląda gra mnie odrobinę przeraża. Więc poradniki dotyczące gry - jestem za.
A co do promowania Zagrody to można by stworzyć bannery. z chęcią jeden przyjme na swoją prezentację oraz zachęcę innych, bo szkoda zamykać tak dobre forum. Brakuje mi tu także wpisów o nowych promocjach. Sama z chęcią udzielałabym się w postach o nowinkach z promocji. Chociażby żeby ponarzekać oraz powymieniać się opiniami.
Powrót do góry Go down
Lubelak
Administrator
Lubelak


Liczba postów : 2810
Dołączył : 18/01/2011

Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostSob Sty 09, 2016 4:20 am

To działamy Smile
Nocturnal, napisz proszę do mnie na GG - 12233868
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=494332
Gość
Gość
Anonymous



Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostSob Sty 09, 2016 5:00 am

ebonita napisał:
może przeorganizowanie forum? za dużo zbędnych informacji jest, jak np. hodowle, których nikt nie uaktualnia i zresztą nikogo to uaktualnienie nie obchodzi...


Jak mówiłam Lubelakowi kawał czasu temu, że ten dział jest bez sensu i zrobić ogólny, bo i tak tematy wpadają raz na rok. To stwierdził, że już tak kiedyś było i był bajzel na zagrodzie. Tylko jaką aktywność mamy aby bajzel się zrobił..forum będzie tętniło życiem wtedy będziemy martwić się jak ogarnąć tematy i działy. Teraz ułatwmy sam pobyt na forum.
Mnie jest ciężko teraz z czasem gdyż jestem w 4 klasie mam jeszcze jeden egzamin zawodowy no i matura plus nie oszukując się życie prywatne. Jeśli będziecie potrzebować pomocy zawsze możecie do mnie napisać.
Powrót do góry Go down
Lubelak
Administrator
Lubelak


Liczba postów : 2810
Dołączył : 18/01/2011

Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostSob Sty 09, 2016 5:15 am

Dziękuję Apple 
Ty też jak będziesz potrzebować pomocy z nauką pisz do mnie. Powodzenia    Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA 2401266720
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=494332
El
Już coś wie
El


Nick w grze : joycia/int Yooyu/pl
Liczba postów : 270
Dołączył : 29/08/2013

Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostSob Sty 16, 2016 3:28 pm

Może jeden temat z propozycjami poradników? Trochę siedzę w tych nowościach, nudzi mi się i chętnie coś porobię, tylko nie wiem z czym macie problem. No i po sesji, głupia nie jestem by wcześniej sobie tym czas zajmować, przykro mi Smile


Co do innych - nie podoba mi się to, ze z offtopu czase znikały tematy, którymi się interesowałam i po jakimś czasie chciałam coś dopisać(psie sporty chyba miałytrzy odsłony, łucznictwo było i zniknęło, reszty tak nie śledziłam). No sorry, ale na offtopie dzieje się całe życie forum a jedyne co teraz tam dzieje to śmieszne obrazki aka drugi kwejk, co teraz słuchamy i bodajże liczenie. To zdecydowanie za mało, wiele osób, w tym ja, przchodzi na forum by pogadać z ludźmi!

No i to, że forum dotyczy tylko polskiej wersji, ale to chyba tylko mój problem, że od dawna siedzę na howrse.com i nie mam zamiaru się przenosić. Czułam się przez to trochę wyobcowana, ale jak wspominałam, wiedziałam ze tak będzie i nie mam pomysłów na zmiany w tym temacie.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostNie Sty 17, 2016 9:35 am

Kasowałam niektóre tematy ale nie ruszałam tych z offa. Przeważnie kasowałam wpisy stare z hodowli itp. oraz tematy bez odpowiedzi lub takie których ostatnia odpowiedź była w 2013 roku. Bez przesady, skoro nikt nie umiał na nie odpowiedzieć przez taki czas to co zmieni jak zostaną teraz wywalone. Tym bardziej, że nic w nich nie ma ani sami zainteresowani nie odpowiadali.
Poza tych jak jakiś tematów Wam brakuje to je zakładajcie. Teraz problem bo jest skasowany wątek w którym było trzy odsłony- serio? Załóż lepszy wątek, który zachęci do rozmów, bo jedyne co jest dodawane teraz to newsy od Lubela i bóle pupki bo dorośli zachowują się jak dzieciaki i kradną sobie konie w hodowlach, super zabawa.

btw. Na offtopie dzieje się całe życie forum? Jakoś nie widzę tego życia, serio. Tym bardziej, że jak zauważyłaś nikt nie pisze tam albo tematy mają śmieszne wyświetlenia i nie są ruszane od 3 lat.
Powrót do góry Go down
El
Już coś wie
El


Nick w grze : joycia/int Yooyu/pl
Liczba postów : 270
Dołączył : 29/08/2013

Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostNie Sty 17, 2016 11:14 am

Na INNYCH forach większość życia poza grą czy poza tym, czego dotyczy to forum to właśnie offtop, gdzie można pogadać o wszystkim. Tutaj to nie ruszło bo jednak jest nas za mało, sama też się nie odzywam bo wiem, że na odpowiedź będę musiała trochę poczekać. 
Co do kasowania już nie marudzę, po prostu kilka razy złapałam się na tym i tyle. Kasowanie starych i nieużywanych jak najbardziej popieram. Ale aż sprawdziłam swoją powalającą historię postów i niewiele jest tam tematów mających mniej niż 100 wyświetleń a zostały przeniesione do archiwum, raczej było po więcej.
Powrót do góry Go down
Lubelak
Administrator
Lubelak


Liczba postów : 2810
Dołączył : 18/01/2011

Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostNie Sty 17, 2016 1:11 pm

To jest dodatkowo troszkę inaczej, posty bez wpisów automatycznie przenoszone są do archiwum. Jak brak wpisu przez długi czas to tak się dzieje. Można to zmienić gdzieś w ustawieniach.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=494332
El
Już coś wie
El


Nick w grze : joycia/int Yooyu/pl
Liczba postów : 270
Dołączył : 29/08/2013

Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostWto Sty 19, 2016 1:05 am

To teraz wszystko jasne, dziękuję Smile
Powrót do góry Go down
erreo
Przyjaciel Zagrody
erreo


Nick w grze : erreo
Liczba postów : 714
Dołączył : 04/07/2012

Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostWto Sty 19, 2016 6:35 am

Czyżby nadzieja na odżycie Zagrody? (: Też wrzucę swoje trzy grosze. 
Nie jestem typem gracza, który mocno udziela się na forach - jakichkolwiek. O ile dobrze pamiętam, to dołączyłam do ZM, bo potrzebowałam pomocy przy jakiejś promocji i pewnie w normalnych okolicznościach na tym by się moja przygoda z forum zakończyła, ale wtedy po prostu nie dało się odejść - użytkownicy wciągali w rozmowę jak w wir. I od razu czuło się tutaj jakoś tak... swojsko. I najważniejsze, przyjaźnie. 
Teraz trochę tego nie widać, zaczęło się od turbulencji na stanowisku moderatora i tak dalej, ale nawet w tym wątku - nazwijcie mnie przewrażliwioną - Greta-administrator dość opryskliwie odpowiada El. I mnie takie szczegóły od forum odrzucają. 
Można zrobić konkurs, machnąć super nagrodami i to jest świetny sposób na przyciągniecie nowych użytkowników, ale ludzie przyjdą i pójdą, jeśli nic innego ich nie zatrzyma na dłużej. Dla mnie najważniejsza jest przyjazna atmosfera. Jeśli ruszy akcja odżywiania Zagrody, to w dziale pomoc mogę być pierwsza, by odpowiadać nawet na najgłupsze pytania po sto razy (tym zajmuję się też w pracy, więc cierpliwość do takich rzeczy mam Wink
Moderatorzy Howrse stosują też taktykę cenzura, cenzura, zamknąć wątek, więc Zagrodę trzeba reklamować jako miejsce, gdzie można porozmawiać o promocjach i szukać pomocy bez bata trzaskającego nad głową.
Odświeżenie poradników dotyczących rozgrywki to też super pomysł. Można też zrobić poradniki o typach promocji (w końcu są schematyczne) z radami jak najlepiej się za nie zabrać - chyba to miała na myśli ebonita. A co myślicie o czymś w stylu Encyklopedii? Mikim się kiedyś tym zajmował (np. spis boskich dających diamenty). Coś dla graczy-kolekcjonerów albo leniwców, którym nie chce się czytać opisu każdego konia z osobna? Pamiętam, że często zaglądałam do tych wątków. Niby mamy howrsewiki Calvany, ale ta strona również od dawna jest nieaktualna. Przy pisaniu takiej skarbnicy wiedzy o howrse również mogłabym pomóc, ale oprawą graficzną musiałby zająć się ktoś bardziej informatycznie uzdolniony ode mnie.

Porozmyślam jeszcze nad tym, może coś mi do głowy przyjdzie (:
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1368771
Księżniczka Żulietta
Przyjaciel Zagrody
Księżniczka Żulietta


Nick w grze : Ryuuko
Liczba postów : 1622
Dołączył : 06/11/2012

Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostWto Sty 19, 2016 11:19 am

^dobrze mówi
Mnie też zatrzymała tutaj atmosfera, właściwie to też dlatego tutaj przyszłam. Gdzieś mi się obiło, że jest tutaj bardzo milusio i co najważniejsze - możesz rozmawiać na równe tematy bez bana i ograniczeń (oczywiście kultura to wiadomo).
Nie da się jednak ukryć, że głównym powodem upadku zagrody było to jak się potoczyło z grą. No nie da się ukryć, że zepsuli ją doszczętnie, a my jesteśmy od nich uzależnieni - jaka gra takie forum. Co nie zmienia faktu, że dalej są jej gracze których dobrze zorganizowane forum mogłoby zachęcić.
Dobrze zorganizowane.. przy takiej ilości moderacji będzie to ciężkie :v Pasowałoby się rozglądnąć za nowymi modami. Tylko błagam byle nie coś w deseń konkursu na moderatora, wiadomo jak to się ostatnio skończyło. No i dobrze by było, żeby osoba będąca na forum tylko chwilkę też to nie było (to też nie za dobrze się skończyło). Myślę, że kilku kandydatów by się znalazło.. może ktoś ze starej moderacji by chciał ponownie pomóc?
Wiele ludzi odeszło z zagrody myśląc, że już się nie odrodzi jakby wiedzieli, że chcemy wrócić.. kilku z nich jeszcze gra w howrse. Jeżeli będzie na forum mniejsza czy większa grupka aktywnych userów  stale powiększających forum i aktualizujących informacje ludzie będą przychodzić sami.
Przy tym stanie ZM wklejenie kilku bannerów nie pomoże. Konkurs? Przyjdzie kilku graczy zostanie na 5 minut i pójdzie. Musimy znaleźć stałych bywalców. Ja się zgłaszam, myślę że wszyscy z tego wątku również. Jak się zorganizujemy damy radę. Pasowałoby by zacząć od uaktualnienia tutoriali i tematów w offtopach (Jak najbardziej zgadzam się z El, tam też się dzieje życie forum, można pogadać na różne tematy)
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1933720
Kirara
Uzależniony
Kirara


Nick w grze : OJT (skrót)
Liczba postów : 2239
Dołączył : 03/06/2012

Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostSro Sty 20, 2016 1:31 am

Kiedyś chyba było coś na moderatora, ale nie pamiętam teraz, czy konkurs. Lubelak powiedział, że będzie porządna ekipa i mu ufam, ponieważ wiem, że zna ludzi, którzy z pewnością sobie poradzą.

Można ewentualnie zorganizować jakiś konkurs, też jako przypomnienie, nie tylko po to, żeby przyszedł ktoś nowy. Po prostu po to, by zaczęło się coś dziać. 

I do tych poradników potrzebny będzie ktoś, kto naprawdę bawi się w te całe hodowle itp. I taka osoba będzie. Ja kiedyś pisałam różne artykuły, tego typu rzeczy. Mogłabym też w czymś pomóc. 

Brakuje mi czasów, kiedy chatbox był pełny userów. ;/ Zawsze można było sobie miło pogadać, było zabawnie. Howrse niby ma te swoje pogawędki, ale jeśli ktoś dołączy, to praktycznie nigdy nikt się słowem nie odezwie, ponieważ przesiaduje tam grupka userów, która się zna i nie dopuszczają do rozmowy reszty. Dlatego napiszę się samo "Witam" i dalej nie ma już czego pisać, bo nie wiadomo, czy nawet ktoś ci odpowie. ZM zawsze była miejscem, gdzie każdy mógł się przyłączyć do rozmowy, każdy był przyjmowany z otwartymi ramionami. Nie było żadnych kółek wzajemnej adoracji.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostSro Sty 20, 2016 6:14 am

Greta administrator, który mi został bo Lubel go zostawił(równie dobrze, mogłabym mieć moda, bo w zasadzie zamykam i usuwam wątki). Ot cała moja historia. Nie odpowiadam również opryskliwie, tylko normalnie-tak jak do każdego innego członka zagrody czy mojego życia prywatnego. I nikt się nie czepia, że taka jestem, bo uważają to za normalny ton/poziom rozmowy.

Szczerze mówiąc uderz w stół a nożyce się odezwą, jak wyszedł pomysł ocalenia zagrody nagle kilka osób wróciło i przyklaskują-Oh tak, tak racja, zagroda umiera.- Fajnie, szkoda, że Was nie było przez ten cały rok tylko teraz przypomniało się Wam o forum. Tak wygląda z mojego punktu widzenia. Nikogo nie było-nagły powrót- ratujmy tonący statek!!!1oneone! Czemu wcześniej osoby nie chciały pomagać jak jeszcze było co ratować, tylko teraz gdy nie ma ..nic. Era zagrody skończyła się dla mnie z odejściem Kamila oraz Mikima.
Powrót do góry Go down
Kirara
Uzależniony
Kirara


Nick w grze : OJT (skrót)
Liczba postów : 2239
Dołączył : 03/06/2012

Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostSro Sty 20, 2016 7:15 am

Tyle, że Kamil i Mikim nie byli jednymi userami, którzy tutaj byli i byli aktywni. I to nie ich odejście praktycznie Zagrodę zakopało. 
I po prostu wszystkim szkoda tego forum, dużo czasu na to poszło, zaangażowania. Skoro era Zagrody skończyła się dla ciebie z odejściem dwóch userów, nikt ani nic nie trzyma cię w tym wątku, ani też na forum. 
Chcemy coś zrobić i jest to wszystko uratować, jako iż ludzie wciąż się rejestrują, a ZM wciąż jest jednym z top forów.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostSro Sty 20, 2016 7:40 am

Nie byli jedyni, ale jedyni puszczali spoilery, ładnie wyjaśniali całą grę, mieli dobre pojęcie. Po nich odchodzili również dobrzy gracze Malto, Jetrel, Mika, Eve...swojego czasu neuro. Ich też mi brak tutaj.
Możesz mnie Kirciu wyganiać z forum, szkoda, że teraz to ja jestem ta najgorsza wyrażając swoją opinię Smile Dla każdego zagroda skończyła się w innym momencie, dla mnie wtedy, dla Ciebie w innym momencie.

Mnie zastanawia gdzie się podziała główna założycielka Zagrody Mgły, którą już chyba nie obchodzi co się tutaj dzieje- Lady Arvena. Każdy ma swoje sprawy prywatne, jednak widzę tylko, że Lubelak jako tako stara się ogarniać zagrodę przy czym ona olewa. Szkoda, że brak jej nawet chwili czasu na przywitanie się i ogarnięcie co na forum się dzieje. W moim odczuciu zostawiła wszystko na barkach Lubela..

Powrót do góry Go down
Kirara
Uzależniony
Kirara


Nick w grze : OJT (skrót)
Liczba postów : 2239
Dołączył : 03/06/2012

Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostSro Sty 20, 2016 9:00 am

Nie wyganiam cię z forum, ale z twojej wypowiedzi wynika, że dla ciebie nie ma czego i po co tego wszystkiego zbierać, ponieważ kilka osób odeszło. Ja również tęsknię za wieloma osobami, jednak przyjdą nowi, może jeszcze niektórzy wrócą. Musimy się po prostu wziąć w garść. Z Arveną była związana jakaś historia, której już w sumie nie pamiętam. Nigdy nie zwracałam tak na to uwagi, skoro zawsze na forum był Lubelak. I kiedy była stara ekipa, zawsze starano mu się jakoś pomóc. Teraz nie ma z tych osób praktycznie nikogo.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostSro Sty 20, 2016 9:16 am

Nowi ludzie też dla mnie znaczą wiele, gdyby zaczęli pisać. Serio jest sporo tematów, które mogliby ruszyć w sumie. Nie każdy się przedstawiał, a większość logowała się tylko dla skomentowania promocji lub założenia tematu związanego z "sitterowaniem" lub flejm na kradzież.

Forum traci przez grę, która w moim odczuciu nieco niekorzystnie się rozwija dla graczy. Wielu topowych odeszło z czołówki, wielu po prostu skasowało konta. Sporo zapomina o howrse, naprawdę duża ilość osób dorosła i już ich nie jarają pikselowe koniki, mają swoje życia, szkołę, pracę i forum i koniki nie mają miejsca tam już. Trzeba obrać za target młodszych użytkowników (gimnazjum), którzy czasu mają dużo. Bo niestety ale wyżej już ciężko jest z tym czasem, lepiej więcej młodszych, którzy będą napędzać forum, jak kilku starszych, którzy odezwą się raz na rok.
Powrót do góry Go down
erreo
Przyjaciel Zagrody
erreo


Nick w grze : erreo
Liczba postów : 714
Dołączył : 04/07/2012

Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostSro Sty 20, 2016 10:23 am

Greta. napisał:
Szczerze mówiąc uderz w stół a nożyce się odezwą, jak wyszedł pomysł ocalenia zagrody nagle kilka osób wróciło i przyklaskują-Oh tak, tak racja, zagroda umiera.- Fajnie, szkoda, że Was nie było przez ten cały rok tylko teraz przypomniało się Wam o forum. Tak wygląda z mojego punktu widzenia. Nikogo nie było-nagły powrót- ratujmy tonący statek!!!1oneone! Czemu wcześniej osoby nie chciały pomagać jak jeszcze było co ratować, tylko teraz gdy nie ma ..nic. Era zagrody skończyła się dla mnie z odejściem Kamila oraz Mikima.

Czyli Zagroda umiera - źle, ktoś zakrzyknął, by ją ratować - jeszcze gorzej? Po takim wyjaśnieniu administratora/moda, to rzeczywiście nie ma sensu niczego odkopywać i lepiej zostawić tak jak jest. A najlepiej wcale się nie odzywać, bo najwidoczniej cały świat jest winny.
Do takich akcji zawsze potrzebna jest jedna ogarnięta osoba z chęciami, która pociągnie za sobą resztę.

A fakt, że Zagroda się skończyła, bo odeszła masa ludzi nie znaczy, że nie może odżyć z nowymi graczami - w grze cały czas pojawiają się nowi i całkiem nieźle sobie radzą. To już inne howrse, co racja to racja, ale to Zagroda powinna nadążać za grą a nie odwrotnie.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1368771
Gość
Gość
Anonymous



Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostSro Sty 20, 2016 10:54 am

Ja już mówiłam, nie gram w howrse, na forum zaglądam bo mam nieco wolnego od szkoły a niestety matura, egzaminy zawodowe, praca jak i życie prywatne robią całą robotę. Swoje zdanie powiedziałam. A na temat mojego adminowania nie wypowiadam się, bo już kawał czasu temu prosiłam o jego wyłączenie i jak nic, więc w tej chwili wypowiadam się jako normalny użytkownik i z łaski swojej nie pijcie do tego bo nie warto. Chcecie próbujcie odratować, ja mowiłam, będzie potrzebna pomoc-pomogę, ba nawet mogę zasponsorować nagrody. Po prostu chciałabym zobaczyć ruszące się tematy a nie zakładanie nowych wątków na które nikt nie odpowiada.

Czuje się linczowana za swoje odmienne zdanie, które Wam się nie podoba. Bo nie podoba. Nie powiedziałam, że źle że chcecie ratować, tylko bawi mnie, że przypomnieliście sobie o tym po roku czasu od początków zgonowania zagrody. A teraz gdy ciężko będzie ogarnąć cokolwiek, bo racje bytu mają blogi na których wszystkiego idzie się dowiedzieć, nawet poczatować, skreślają forum. Konkursy też niewiele dadzą, bo dadzą efekt na krótką chwilę. Można by było urządzić konkurs długotrwały, że w każdym miesiącu wybieramy osobę najbardziej aktywną i nagradzamy ją czymś wartościowym w grze, ale potrzeba więcej osób, które rozplanują to działanie w czasie, nie odratujemy forum z dnia na dzień. Przydadzą się pomysły, które będą poparte argumentami..sensownymi argumentami.
Na przykład: Porządkujemy działy hodowlane robiąc ogólniejsze działy, gdyż te które są aktualnie dają niepotrzebny śmietnik, dodatkowo ułatwi to poruszanie się po tym dziale na forum.
Dodajemy nowe tematy na forum, odpalamy starsze tematy które były chętnie odwiedzane i opisywane.
Robimy konkursy na aktywność zagrodową, pomoże nam to zwiększyć ruch na forum.
Szukamy osób, które umieją szperać w kodzie i mogą wyciągać nam atrakcje, które odbędą się na forum, to zapewni nam nowych czytelników..

Właśnie o takie konkrety mi chodzi, nie lubię paplaniny- O bo trzeba ratować. A Ty tak nie myślisz, to racja jesteś fe. A my chcemy, ale nie dajemy pomocnych tematów. Gdyby chociaż ktoś od początku wywalił, że trzeba zrobić to, to i tamto na pewno poświęciłabym czas i dobiła się do Lubelaka aby ruszyć z tym. Teraz odetchnijmy głęboko i postarajcie się podać swoje propozycje na poprawy oraz jak to widzie. O tak jak podałam to powyżej.
Powrót do góry Go down
erreo
Przyjaciel Zagrody
erreo


Nick w grze : erreo
Liczba postów : 714
Dołączył : 04/07/2012

Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostSro Sty 20, 2016 12:24 pm

Wybacz w takim razie traktowanie Cię jako moda, nie mam wglądu w Twoje rozmowy z Lubelakiem, widzę czerwony napis - odbieram to jako tytuł. Nie jestem w stanie zgadnąć, że jest nieaktualny. 

I nie rozumiem, czemu miałabyś czuć się linczowana za odmienne zdania. Zresztą, gdzie tu jest lincz? Nie reagujesz na to wszystko zbyt agresywnie? W takim razie ja czuję się gaszona przez Ciebie, że w ogóle mam odwagę napisać, że Zagroda może mieć jeszcze szansę. Ot, odmienne zdania, nikt nikogo nie wyzywa, nie obraża, to że dwie osoby opisały inną wizję niż Twoja nie oznacza linczu. 
Nie wiem też czemu ten wątek jest tak zabawny. "Zgonowanie" Zagrody, jak sama pisałaś wcześniej, dla każdego zaczęło się trochę w innym czasie. Ostatnim razem, kiedy jeszcze pisałam była tu cała masa modów i sporo jeszcze się działo, a że atmosfera była słaba, to co innego. Też odeszłam z gry na pewien czas, zmęczyły mnie zmiany, ale jakiś miesiąc, dwa temu wróciłam, a w związku z tym znowu zaczęłam zerkać na ZM. Próbujesz wmówić innym poczucie winy, że nie ratowali jej wcześniej, ja się do tej winy absolutnie nie poczuwam. Natomiast podobało mi się tutaj na tyle, by zaoferować swoją pomoc, jeśli poprowadzi mnie jakaś osoba z werwą - bo do roli przywódcy nie każdy się nadaje. 

Tak czy siak, na blogi nie zaglądam, to zupełnie nie mój klimat i podejrzewam, że znajdzie się grupa graczy, którzy tak jak ja będą woleli forum. Zapewne zaraz usłyszę, że ta grupa nie będzie odpowiednio duża - to możliwe. Zgadzam się absolutnie co do grupy docelowej, ale do przyciągnięcia młodszych potrzeba chyba ich rówieśników? 
Pisałam już wcześniej, czego mi brakuje - aktualizacji czegoś w rodzaju howrsewiki. Jak dla mnie, ale proszę na mnie nie krzyczeć, że nie znam się na forum (przyznam wtedy rację), strona główna jest zdecydowanie za bardzo zagmatwana. Widziałyby mi się 3 działy: Zagroda, Howrse, Off-Topic. Ewentualnie rozbicie Howrse na grę (aktualności, pomoc i wszystko inne) oraz "howrsewiki" z katalogami, poradnikami, tutaj raczej mało pisania, a więcej encyklopedii. 
Zdecydowanie trzeba się zabrać za czyszczenie tych wszystkich tematów i posegregowanie ich w bardziej sensowny sposób. 
Wszystkie nowości pojawiają się szybciutko w wątku ze spojlerami na interze. Mogę takie rzeczy tłumaczyć bez problemu, ale z drugiej strony nasze rodzime howrse otowrzyło już spoiler zone, więc jakby zabrali nam jedną z rzeczy, które przyciągały ludzi. Mimo to o wiele lepiej wyglądałoby to tutaj, posegregowane w wielu wątkach, niż ta mazia na howrsowskim forum pełna pytań o rzeczy zamieszczone dwa wątki wyżej.

Najlepsze rezultaty zawsze daje burza mózgów, nie łudźmy się, że wpadnie tutaj ktoś ze złotym rozwiązaniem i wszystko nagle rozkwitnie. Nie ma się co zżymać, szukać winnych i wspominać stare dzieje, tylko rozmawiać, oceniać, proponować, a jeśli i tak nic z tego nie wyjdzie, to... i tak chyba niczego nie stracimy, skoro ZM ledwo zipie.

edit. 
Przydałaby się jeszcze pomoc w codziennych klikaczach - linki do Topazów, Ksantosów i tym podobnych. Mikim zrobił kiedyś świetną stronkę, która je losowała, ale obawiam się, że już od dawna nie działa. To chyba byłby jeden z dobrych sposobów na nabijanie odsłon. 
Jak widać uczepiłam się tej bardziej praktycznej strony, ale tak naprawdę to dla niej zawsze wchodziłam na ZM, więc o niej myślę. Na offie bywałam bardzo rzadko, więc tu ktoś bardziej obyty powinien się wypowiadać.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1368771
El
Już coś wie
El


Nick w grze : joycia/int Yooyu/pl
Liczba postów : 270
Dołączył : 29/08/2013

Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostCzw Sty 21, 2016 9:06 am

Dziękuję erreo za wstawienie się za mną. Aż nie chciało mi się komentować stylu tamtej odpowiedzi, szkoda nerwów gdy trzeba do sesji się uczyć Smile Ale zostawmy to, nie chcę rozkręcać kłótni o czyjeś fochy.

Takie pytanko do narzekających że to nie ruszy - pomyślcie co was trzyma na innych forach, dlaczego lubicie tam przychodzić. Dla mnie osobiście to są ludzie oraz rozmowy, które odrywają od życia, rozmowy, tematyki forum czy czegokolwiek. Miło jest popisać, wyżalić się, skomentować coś, obejrzeć czyjeś  prace czy nawet zamówić jakieś avki. Jeśli chcecie robić forum o grze i tylko o grze ale sorry, to nie ruszy, róbcie wtedy wiki, nie forum.

Rozpowszechnianie informacji o forum musi być. Tu niestety nie pomogę, bo nie mam pojęcia jak wygląa forum na howrse, czy można podrzucać link w tematach o pomoc, wklejać bannerki i mówić wprost czy trzeba robić kryptoreklamę.

Greta powiedz mi jedno. Dlaczego to, ze chcemy ożywić forum jest złe? Mamy siedzieć cicho i udawać, ze tego nie widzimy? Gdy znalazłam forum to nie dołączyłam od razu bo już wtedy widziałam, że umiera ale z nudów po kilku tygodniach wróciłam i jestem. To było ponad dwa lata temu, wtedy od czasu do czasu jak znalazłam jakąś nową informację lub wiedziałam jak przejść promocję to pomagałam, pisałam wskazówki i udzielałam się gdy widziałam jak ktoś nie ogarnia. Mało, bo mało ale zawsze coś. Potem sobie odpuściłam, bo i tak dalej grałam sama (siedzenie od dawna na starym serwerze takie złe Smile), czasem zerknęłam na offtop czy nie ma ciekawej dyskusji, nawet myślałam czy czegoś nie zacząć ale po kilku próbach odpuściłam sobie - co z tego ze będzie jak i tak skasuje się/będzie odzew kilku osób? Więc tak, przez te dwa lata nie zrobiłam nic, bo forum nie zachęcało, nic mnie tu nie trzymało i odwiedzenie raz na tydzień starczało. Jestem gotowa przyjąć marudzenie, że nic nie robiłam z tym, nie ma sprawy.
Skoro chcesz ratować to pisz w tematach, odzywaj się coś więcej a nie czekaj na konkursy. W mojej skromnej opinii one i tak dadzą mało, co z tego ze będzie super konkurs jak ludzie dalej będą wchodzić dla sprawdzenia czy wygrali a potem i tak nas oleją.

Jestem zdecydowanie za nowym podziałem forum, bo teraz to jest syf. Podzielić to na rzeczy związane z samą grą gdzie będziecie mieć swoje hodowlanki, sprzedaże i wymiany, kolejny dział do zadawania pytań o grę, rozmawiania o promocjach tch co są i tych co będą no i oczywiście z miejscem na poradniki. Jestem też za offtopem gdzie będą luźne rozmowy, nasza wesoła twórczość, własne tematy i cokolwiek innego. To jest zbyt skomplikowane - by porozmawiać o głupotkach muszę wejść offa, rozmowy gdzie jest totalny syf niezwiązany z niczym, potem inne pogawędki i jeszcze wybrać odpowiednią kategorię i gotowe, można pisać! Uprościć, zdecydowanie.
Jestem też za jakimiś formami kontaktu z innymi - ankiety, głosowania co chcemy, co o czymś myślimy, jaki konkurs chcemy. Wydaje mi się że konkurs na aktywność to nie jest dobry pomysł - tylko zaśmieci forum a pewnie większość postów to będzie liczenie. Konkursy tak, ale może na ciekawy poradnik, zrobienie graficzki czy czegoś. Tu się nie znam, nie kojarzę zadnego forum gdzie coś się opierało na konkursach, nie.
Kolejne - temat w pomocy z propozycjami poradników oraz kolejny z listą gotowych, oczywiście po uprzątnięciu tego bałaganu tam Smile Tak samo wymiany, niech każdy ma swój temat i tam się oferuje i jden wspólny z pytaniami jak ktoś chce coś na już a nie oddzielny temat dla ludu, oddzielny na przedmioty i weź potem znajdź tam jakąś okazję.
No i oczywiście milsza atmosfera, tak że gdy wracamy po dniu na uczelni/w szkole/pracy chce się tu przyjść, pogadać, poczytać coś.

I tak, czekam na lincz.
Powrót do góry Go down
Nikolcia.100
Już coś wie
Nikolcia.100


Nick w grze : Hunterka (dawniej NIki)
Liczba postów : 185
Dołączył : 28/11/2012

Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostPią Mar 04, 2016 5:18 am

Przyznam, że dawno się nie udzielałam, dopiero ostatnio powróciłam na naszą skromną zagródkę  cheers
I nawet nie myślałam, że to forum aż tak ucichło... Mało nowych tematów, mało postów, stałych bywalców jak nie było tak nie ma - no cóż, szkoda. 
Pomysł z odrodzeniem zagrody niczym feniks ambitny Very Happy 
Ale tu jest ten haczyk, gdyż samo howrse lekko umiera, a napędza je jedynie wyścig szczurów, które wychodzą na żer - oszustwa i kradzieże..
Powrót do góry Go down
Broszka
Moderator
Broszka


Nick w grze : Broszka
Liczba postów : 1597
Dołączył : 20/01/2012

Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostSob Mar 05, 2016 10:25 am

Osobiście codziennie zaglądam na zagrodę, ale nie ma do kogo się odezwać :c
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1288679
Nikolcia.100
Już coś wie
Nikolcia.100


Nick w grze : Hunterka (dawniej NIki)
Liczba postów : 185
Dołączył : 28/11/2012

Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostSob Mar 05, 2016 10:44 am

Właściwie tylko dzięki Lubelakowi i Broszce to forum jeszcze-jakoś-żyje.
Czasami zdarzą się pojedyńcze posty, jednorazowe - sprzedam CR/zostanę sitterem i.. To wszystko..
Powrót do góry Go down
Broszka
Moderator
Broszka


Nick w grze : Broszka
Liczba postów : 1597
Dołączył : 20/01/2012

Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostSob Mar 05, 2016 11:07 am

Dziękuję ślicznie, jesteś chyba jedyną osobą, która tak uważa, ale nadal to niezmiernie miłe  Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA 4074547142
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1288679
Nikolcia.100
Już coś wie
Nikolcia.100


Nick w grze : Hunterka (dawniej NIki)
Liczba postów : 185
Dołączył : 28/11/2012

Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostNie Mar 06, 2016 5:06 am

Piszę co widzę  Wink
Jeżeli zagroda ma ja jakoś odżyć, to przydałoby się ją trochę rozreklamować - wcześniej wspomniane bannery i stampy to dobry pomysł
Powrót do góry Go down
lisek65
Raczkujący
lisek65


Nick w grze : lisek65
Liczba postów : 63
Dołączył : 15/09/2015

Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipostNie Mar 06, 2016 5:53 am

Szkoda tylko, że bannery nie działają. Na swojej prezentacji miałam wstawiony, teraz jest tylko link. Nie zaglądam tutaj codziennie, bo ledwo mam czas na howrse xD
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=4806249
Sponsored content





Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA Empty
PisanieTemat: Re: Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA   Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Znaczny spadek aktywności - PLANOWANIE ODRODZENIA
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Planowanie odejścia.
» Brak aktywności i rezygnacja z funkcji moderatora

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: WAŻNE :: Błędy, propozycje, sugestie-
Skocz do: