Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Tablet graficzny - potrzebna pomoc (:

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Calma
Przyjaciel Zagrody
Calma


Nick w grze : Calma
Liczba postów : 658
Dołączył : 18/08/2011

Tablet graficzny - potrzebna pomoc (: Empty
PisanieTemat: Tablet graficzny - potrzebna pomoc (:   Tablet graficzny - potrzebna pomoc (: I_icon_minipostSro Sie 29, 2012 7:21 am

Wpadł mi pomysł do głowy o tablecie graficznym - żebym mogła się wreszcie spełnić w rysunku. Chciałabym się jeszcze trochę dopytać - co to toto ;D
Obecnie mam na komputerze photoshopa CE 7,0 - i czy dobrze rozumiem, tablet będzie mógł z nim 'współpracować?' Czy tym piórkiem mogłabym używać np. narzędzia smużenia ? No i jaki tablet polecacie dla początkującego amatora z zapasem gotówki do 400 zł? Razz
Powrót do góry Go down
chevalier
Raczkujący
chevalier


Nick w grze : chevalier
Liczba postów : 99
Dołączył : 12/06/2012

Tablet graficzny - potrzebna pomoc (: Empty
PisanieTemat: Re: Tablet graficzny - potrzebna pomoc (:   Tablet graficzny - potrzebna pomoc (: I_icon_minipostSro Sie 29, 2012 7:50 am

Tablet to urządzenie nawigacyjne, tak samo jak myszka czy touchpad - tyle, że poruszasz się piórkiem po określonej przestrzeni. Po zainstalowaniu sterowników będzie współpracować z całym komputerem, a zatem także z Photoshopem, a moja znajoma używała go nawet do przeglądania internetu, bo tak jej było wygodniej. Miała Wacoma Bamboo Fun.
Sama kiedyś marzyłam o rysowaniu i trochę czytałam o tabletach. I nawet taki sobie sprawiłam - z tym, że ja się uparłam na format A4 (a Bamboo są tylko A5), więc kupiłam tzw. no name, firma nazywała się Tevion. Jak na moje potrzeby starczyło, bo i tak po paru miesiącach i upewnieniu się w tym, że jestem beztalenciem tablet poszedł w odstawkę.
W każdym razie pierwsze co - to musisz się zdecydować się na rozmiar tabletu. Przy czym na te decyzję wpłynąć powinna rozdzielczość Twojego monitora i, że tak powiem, przyzwyczajenia w rysowaniu. Tzn. jeśli robisz dużo detali i rysujesz na powiększeniu, to lepiej poradzisz sobie na mniejszym tablecie, ale jeśli potrzebujesz dużo miejsca (powierzchni aktywnej) do pracy, to kup większy tablet.
I koniecznie zwróć uwagę na takie parametry jak rozpoznawane poziomy nacisku, częstotliwość pobierania informacji o położeniu piórka i pewnie coś jeszcze - nie pamiętam już dokładnie.

Ten artykulik to taka pigułka: http://www.techfanatyk.net/jak-madrze-wybrac-tablet-graficzny/ Z tym, że prezentują jedynie tablety Wacoma, o tańszych nie ma ani słowa.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=136913
Arbuzek_10
Przyjaciel Zagrody
Arbuzek_10


Nick w grze : Arbuzek_10
Liczba postów : 1241
Dołączył : 19/04/2012

Tablet graficzny - potrzebna pomoc (: Empty
PisanieTemat: Re: Tablet graficzny - potrzebna pomoc (:   Tablet graficzny - potrzebna pomoc (: I_icon_minipostSro Sie 29, 2012 8:20 am

Polecam Pentagramy Smile Ja mam ThinType, tylko nie wiem czy zadziała na zwykłym kompie/laptopie bo ja mam panoramicznego xD
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=487074
Calma
Przyjaciel Zagrody
Calma


Nick w grze : Calma
Liczba postów : 658
Dołączył : 18/08/2011

Tablet graficzny - potrzebna pomoc (: Empty
PisanieTemat: Re: Tablet graficzny - potrzebna pomoc (:   Tablet graficzny - potrzebna pomoc (: I_icon_minipostSro Sie 29, 2012 8:27 am

Mam laptopa, który ma ekran 17'' -,-
więc wg mnie to bydle (kupione kiedyś w ekscytacji laptopo-telewizora) xD
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Tablet graficzny - potrzebna pomoc (: Empty
PisanieTemat: Re: Tablet graficzny - potrzebna pomoc (:   Tablet graficzny - potrzebna pomoc (: I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Tablet graficzny - potrzebna pomoc (:
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Tablet graficzny - co mi polecicie? :3
» Czy warto kupić taki tablet graficzny...?
» Potrzebna pomoc!
» Potrzebna pomoc w zadaniu !
» Nie wiem czy tu ale pomoc pilnie potrzebna!!!

Pozwolenia na tym forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: