Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Dlaczego większość ludzi jest praworęczna

Go down 
+28
Marsh
Donvessa
hanka1998
lilkowa123
ozzy4401
koniara5842
wercia d
MrsKopytko
Ejli
Melonova
wiola9786
~ Ruki
Kemishi
zαbαvεcкαα
zuzu_zozol
Księżniczka Żulietta
Aglyss
wilczyca1000
Aangelika101
Kirara
EveDallas
Arrin
Sheila86
Temperance
Evelynek
Pati...xd
Philipek
Lubelak
32 posters
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
koniara5842
W skromnych progach Zagrody
koniara5842


Nick w grze : koniara5842
Liczba postów : 375
Dołączył : 13/02/2013

Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego większość ludzi jest praworęczna   Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 I_icon_minipostSob Lut 16, 2013 9:52 am

Ja jestem praworęczna. Nie wiem, z czego wynika fakt, że mniej osób jest leworęczna...
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2159174
ozzy4401
Już coś wie
ozzy4401


Nick w grze : ozzy4401
Liczba postów : 110
Dołączył : 28/02/2012

Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego większość ludzi jest praworęczna   Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 I_icon_minipostSob Lut 16, 2013 6:10 pm

Ja też należę do praworęcznych. Pamiętam jak przez dwa tygodnie prawa ręka mi nie działała. Na początku prawie nic nie robiłam (dobrze że były wakacje), pod koniec już udawało mi się wycinać lewą ręką, a na komputerze szybko śmigałam myszką. Z pisaniem gorzej bo wolę pisać dwoma rękami, nie jedną.

Powodem niesprawności ręki była zabawa na dwuosobowej huśtawce sama. Przez przypadek wypadłam i ręką przez 2-3 dni ruch był straszelnie bolesny. Potem pomału ustawało.
Powrót do góry Go down
lilkowa123
Raczkujący
lilkowa123


Nick w grze : lilkowa123
Liczba postów : 71
Dołączył : 28/02/2013

Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego większość ludzi jest praworęczna   Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 I_icon_minipostSob Maj 11, 2013 1:23 pm

Ja jestem prawo ręczna,ale niektóre rzeczy robie TYLKO lewą np.odkręcam butelką,niose zakupy,odgarniam włosy...
Powrót do góry Go down
zuzu_zozol
W skromnych progach Zagrody
zuzu_zozol


Nick w grze : Bośka
Liczba postów : 326
Dołączył : 09/04/2012

Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego większość ludzi jest praworęczna   Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 I_icon_minipostNie Maj 12, 2013 8:07 am

Julietta35 napisał:
Ja jestem lworęczna a mama m muwi że leworęczni są bardziej inteligentni lol!

Mi moja leworęczna mama o większym niż przeciętne IQ powiedziała że jestem ( nie chcę się chwalić ) taka mądra bo odziedziczyłam to po niej. Za to moja siostra odziedziczyła ich pół na pół. Pół po praworęcznym o przeciętnym IQ tacie, więc ma trochę większy problem z nauką... Trochę zawiłe, ale da się pokapować o co biega. Smile

PS do Julietta35 : Mówi przez "ó" Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=741773
hanka1998
ZAGRODZIANIN
hanka1998


Nick w grze : hanka1998
Liczba postów : 5814
Dołączył : 29/11/2011

Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego większość ludzi jest praworęczna   Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 I_icon_minipostNie Maj 12, 2013 8:42 am

Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 931431_482773961791688_1254407310_n

Razz
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1007218
Donvessa
Przyjaciel Zagrody
Donvessa


Nick w grze : Donvessa
Liczba postów : 184
Dołączył : 06/04/2013

Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego większość ludzi jest praworęczna   Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 I_icon_minipostNie Maj 12, 2013 9:00 am

Ja jestem leworęczna i potrafię jedynie narysować królika, i to tyłem. Jestem zdecydowanie pragmatyczna niż artystyczna.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2778043
Marsh
Już coś wie
Marsh


Nick w grze : Flip Flap, ale nie wchodzę...
Liczba postów : 190
Dołączył : 07/05/2012

Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego większość ludzi jest praworęczna   Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 I_icon_minipostNie Maj 12, 2013 12:24 pm

Ja jestem praworęczna, u mnie w klasie jest bodajże tylko jedna osoba leworęczna. Chociaż wiem, że można się nauczyć pisać, rysować lewą ręką, no bo jak ktoś ma prawą złamaną, to lewą musi sobie radzić. Ja osobiście znam takie osoby. Ale jak sama próbuję coś napisać lewą ręką, to... bez komentarza Laughing
Powrót do góry Go down
ardnasak
Przyjaciel Zagrody
ardnasak


Nick w grze : ardnasak.
Liczba postów : 671
Dołączył : 22/01/2012

Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego większość ludzi jest praworęczna   Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 I_icon_minipostNie Maj 12, 2013 2:38 pm

Ja jestem praworęczna, u mnie w klasie 2 osoby są tylko leworęczne.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2197396
Apofis
Nowy
Apofis


Nick w grze : Apofis
Liczba postów : 8
Dołączył : 02/01/2014

Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego większość ludzi jest praworęczna   Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 I_icon_minipostPią Sty 03, 2014 12:05 pm

Pati...xd napisał:
A ja osobiście należę do tej mniejszej grupy leworęcznych. Very Happy
Ja także należę do tej grupy, natomiast na temat przewagi ludzi praworęcznych nie mogę się wypowiedzieć, dlatego, że... po prostu nie wiem. Jestem bardziej zainteresowana ludźmi leworęcznymi i przyczynami, skąd owa leworęczność się bierze, stąd ma niewiedza na temat praworęczności.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1657349
ak775
Nowy
ak775


Nick w grze : ak775
Liczba postów : 12
Dołączył : 20/03/2014

Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego większość ludzi jest praworęczna   Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 I_icon_minipostNie Mar 23, 2014 11:34 am

Ja niestety bądź stety jestem praworęczna, a w klasie mam tylko 2 osoby leworęczne.
Moja mam jest leworęczna, jedyna w rodzinie i tak, jest uzdolniona artystycznie. Ja, praworęczna jak i reszta familiady - mówcy urodzeni xD Negocjacje, kłótnie, szybkie wymyślanie jakiś oficjalnych wypowiedzi... no 0 problemu, lecz jak już wspomniałam chciałabym pisać lewę ręką, lecz to jest tak jakby niemożliwe. Ogółem uważam, że osoby leworęczne mają ładniejsze pismo niż ci praworęczni. Niby ja nie piszę brzydko ale te osoby, które znam leworęczne to normalnie charakter pisma mają taki piękny, że tylko pozazdrościć i to nie ważne czy chłopak czy dziewczyna, młodszy czy starszy - pismo mają zajefajne a chociaż większość ludzi, których  znam to praworęczni to niewielu z nich pisze równie ładnie co ci leworęczni. Nie wiem czy tak jest na serio, że leworęczni ładniej piszą, ale tak jest przynajmniej u tych ludzi co ja znam i taką mam sobie o nich opinię.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=510809
Kirara
Uzależniony
Kirara


Nick w grze : OJT (skrót)
Liczba postów : 2239
Dołączył : 03/06/2012

Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego większość ludzi jest praworęczna   Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 I_icon_minipostNie Mar 23, 2014 12:16 pm

Czasami bywa tak, że wynika to z tego, którą piersią karmiła Cię matka. Jeśli karmiła Cię prawą, to jest się praworęcznym i odwrotnie. Mnie mama w ogóle nie karmiła piersią i w tym wypadku jestem leworęczna.
Powrót do góry Go down
ak775
Nowy
ak775


Nick w grze : ak775
Liczba postów : 12
Dołączył : 20/03/2014

Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego większość ludzi jest praworęczna   Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 I_icon_minipostNie Mar 23, 2014 1:50 pm

?
Jakoś z tym karmieniem nie wydaje mi się, aby to tym szło. Bo jakby tak było to większość populacji ludzkiej byłaby oburęczna xD
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=510809
monia33
Nowy
monia33


Nick w grze : wpisz nick
Liczba postów : 3
Dołączył : 04/07/2016

Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego większość ludzi jest praworęczna   Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 I_icon_minipostPon Lip 04, 2016 9:56 am

Temperance napisał:
Uwielbiam ten temat, bo ...
Jestem leworęczna. Nie ma u nas nikogo leworęcznego w klasie i tak jest już od 11 lat.
Dzisiaj mieliśmy na biologii krzyżówkę genetyczną dla prawdopodobieństwa urodzenia się dziecka leworęcznego przy praworęcznych rodzicach. Wyszło że może być taki przypadek jeden na osiem dzieci. Leworęczność to cecha recesywna, tak jak np. kręcone włosy (które też mam, lol). Praworęczni to cecha dominująca populacji dlatego tak często występuje.
Leworęczni zajmują 10 % naszej obecnej populacji.

U leworęcznych jest lepiej rozwinięta półkula prawa, dlatego też leworęczni są lepszymi artystami, a praworęczni (lewa) - mówcami. (to przykład)
Nie powinno się dzieciom zmieniać leworęczności, jeśli wykazują objawy w dzieciństwie, ponieważ mogłoby się to się źle skończyć psychicznie.
Jak byłam mała to się interesowałam czemu jestem leworęczna, więc na ten temat dużo wiem. Fajnie jest być takim "wyjątkowym" Wink

dokładnie Very Happy idelane wytłumaczenie Very Happy z takich cech wyjątkowych nic tylko się cieszyć Smile pozdrawiam prosto ze szkoły gdzie robię teraz kursy maturalne gdynia gdzie oczywiście zapraszam , polecam Smile
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego większość ludzi jest praworęczna   Dlaczego większość ludzi jest praworęczna - Page 2 I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Dlaczego większość ludzi jest praworęczna
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Sprzedam większość swoich rzeczy z CR!
» Jam jest ten, który jest tym, którym jest ten, który przychodzi.
» Dzień dobroci dla... ludzi ;D
» Komputerowe wersje ludzi
» Co jest nie tak??

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: OFFTOPIC :: Rozmowy :: Dlaczego-
Skocz do: